Sari la conținut

Inel prindere amortizor ghidon de furca


dan.c.
 Share

Postări Recomandate

La un alt amortizor. Cred ca o sa ajungi sa imprumuti unul si sa te duci cu el la un strungar. Sau poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
un strungar te poate ajuta in mod cert.....eu imi fac unu zilele astea pt ca tocmai a cedat cel original

Nu vad cum l-ar putea ajuta un strungar!

Suportii din poze se pot debita pe o masina de frezat, in nici un caz pe un strung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am amortizorul si incerc sa-i improvizez prinderea. Aveti idee unde as putea gasi chestia de mai jos?

Salut

Eu am facut o brida din inox cam asa

post-36313-1238578971_thumb.jpg

dar sunt pe Louis prinderile pt. far daca vrei.

post-36313-1238579139_thumb.jpg

http://www.louis.de/_20b34310ee56f0f390618...tnr_gr=10020924

 

Numai bine,

Alex

Editat de sam78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca nu am de unde sa imprumut una si sa ma duc cu ea la strungar. Cine se apuca sa isi demonteze amortizorul sa imi dea mie inelul ala?!

 

Cele de pe louis sunt cam scumpe si nici nu sunt complete pentru ce imi trebuiesc mie, ar trebui sa le mai pun o chestie sa pot prinde amortizorul.

 

Radu, ce diametru are cea pe care o faci tu? Dupa ce o ai pe cea noua, mi-o poti da mie pe cea rupta sa ma duc cu ea la strung sa-mi faca o copie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca nu am de unde sa imprumut una si sa ma duc cu ea la strungar. Cine se apuca sa isi demonteze amortizorul sa imi dea mie inelul ala?!

 

Cele de pe louis sunt cam scumpe si nici nu sunt complete pentru ce imi trebuiesc mie, ar trebui sa le mai pun o chestie sa pot prinde amortizorul.

 

Radu, ce diametru are cea pe care o faci tu? Dupa ce o ai pe cea noua, mi-o poti da mie pe cea rupta sa ma duc cu ea la strung sa-mi faca o copie?

 

Din pacate sunt putin prins si trebuie sa plec acum din Brasov spre Bucuresti. Luni o sa ajung inapoi in Brasov si rezolv problema, revin cu poze si cu dimentiuni. Din cate stiu eu furca de pe FZ1 este aceiasi furca cu R1 model 2006 deci poti sa masori diametrul de la un R1, asta daca te grabesti, daca nu te grabesti rau saptama viitoare revin cu detalii si dimensiuni exacte.

 

PS: In acelasi timp ai putea sa masori diametrul la furca ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De grabit nu ma grabesc chiar rau. Diametrul furcii mele e de aproximativ 50mm, nu prea am avut cum sa o masor exact. Oricum, pe langa inelul ala ii mai pun un colier din cauciuc si se potriveste. Daca reuseste sa ti-o faca nenea strungaru', zi-i ca mai are un client.

Mersi, te astept cu rezultatul. Salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...