Sari la conținut

4-5 APRILIE - VARNA - Bai termale :)


adrianbercea
 Share

Postări Recomandate

unde v-ati cazat ? scoruri ?:laugh:

si felicitari pt tura

 

h. europa = parter 60 leva/2persoane, etaj 50 leva/2persoane; in pret intra si micul dejun insa nu mai este bufet suedez :rolleyes:

 

piscina a fost cea din centru (in dreptul benzinariei), intrarea costa 5 leva, e mai calda (36-38 grade) si e mai mare fata de cea de langa h. europa, aproape 20m lungime si cu adancime de la 0,8m la 1,5m; piscina are si bar in interior unde o bere costa 2,5 leva

 

cursul leva a ramas acelasi 2,2 lei

 

PS. data viitoare cand o sa ajung acolo o sa caut alt hotel mai aproape de piscina asta mare (pana la h. europa faci 10-15 min) ... si care sa aibe bufet suedez ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

h. europa = parter 60 leva/2persoane, etaj 50 leva/2persoane; in pret intra si micul dejun insa nu mai este bufet suedez :rolleyes:

 

piscina a fost cea din centru (in dreptul benzinariei), intrarea costa 5 leva, e mai calda (36-38 grade) si e mai mare fata de cea de langa h. europa, aproape 20m lungime si cu adancime de la 0,8m la 1,5m; piscina are si bar in interior unde o bere costa 2,5 leva

 

cursul leva a ramas acelasi 2,2 lei

 

PS. data viitoare cand o sa ajung acolo o sa caut alt hotel mai aproape de piscina asta mare (pana la h. europa faci 10-15 min) ... si care sa aibe bufet suedez ;)

 

 

super, se apre ca preturile n au scazut totusi prea mult :laugh:

 

nu ca ar fi mari.

 

ce dor mi e sa privesti rasaritul de pe balcon..la europa .

 

mai ales daac ai si web camul cu tine ca wi fi au ei

 

respect si multuemsc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea, m-am ,,hidratat,, la limita in apele alea calde si pline de sanatate. ;)

M-am bucurat inca o data de drumuri frumoase si de un grup de oameni uniti, veseli si dinamici.

Am sa pun si eu cat de curand cateva poze pe topicul deschis de Adrian.

Pentru cei care au chef de schi, noi maine dimineata vom fi in Sinaia, in jur de ora 8, intoarcerea pe dupa-amiaza. Pana acum suntem deja 3 perechi. See you tomorrow guys ! :laugh: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea, m-am ,,hidratat,, la limita in apele alea calde si pline de sanatate. ;)

M-am bucurat inca o data de drumuri frumoase si de un grup de oameni uniti, veseli si dinamici.

Am sa pun si eu cat de curand cateva poze pe topicul deschis de Adrian.

Pentru cei care au chef de schi, noi maine dimineata vom fi in Sinaia, in jur de ora 8, intoarcerea pe dupa-amiaza. Pana acum suntem deja 3 perechi. See you tomorrow guys ! ;) :laugh:

 

 

Asa este, mie mi-a trecut si raceala de la apa :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au chef de schi, noi maine dimineata vom fi in Sinaia, in jur de ora 8, intoarcerea pe dupa-amiaza. Pana acum suntem deja 3 perechi. See you tomorrow guys ! :laugh: :rolleyes:

Mergeti cu motoarele? Ar fi misto sa mergeti cu schiurile in spate, pe motoare.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea, m-am ,,hidratat,, la limita in apele alea calde si pline de sanatate. ;)

M-am bucurat inca o data de drumuri frumoase si de un grup de oameni uniti, veseli si dinamici.

Am sa pun si eu cat de curand cateva poze pe topicul deschis de Adrian.

Pentru cei care au chef de schi, noi maine dimineata vom fi in Sinaia, in jur de ora 8, intoarcerea pe dupa-amiaza. Pana acum suntem deja 3 perechi. See you tomorrow guys ! :laugh: :rolleyes:

 

deci la schi nu va mai las singuri. ma anunt si eu pe maine la sinaia. ne vedem sus la 2000 pe partie sau la 1400 in parcare.

 

sper sa ne mai recunoastem chiar si fara motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne vom intalni la restaurantul Snow jos in Sinaia la telecabina pentru cei care mai au ceva echipament de inchiriat. Va astept acolo.

M-am interesat din surse sigure, in Valea Dorului se schiaza foarte bine cu mentiunea ca pe partia Carp se schiaza numai pana la cota 1500, drumul de la 1500 pana la 1400 se face pe , respectiv, picioare si nu pe schiuri din cauza lipsei de zapada in acea zona. In rest cica e buna zapada, putin mai moale dar inca mai este buna de schiat.

Motociclisti schiori, ne vedem maine!!!

 

Mergeti cu motoarele? Ar fi misto sa mergeti cu schiurile in spate, pe motoare.. laugh.gif

A fost o idee sa stii, vorbeam cu Robert ca ar fi misto sa legam schiurile la gentile laterale in sus, sprijinite pe top-case...Va dati seama cat de ridicol am fi putut arata asa?

Am zis ca data viitoare o facem si pe asta.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea, m-am ,,hidratat,, la limita in apele alea calde si pline de sanatate. ;)

 

Frumoasă ieÂşire! Data viitoare poate vă însoțim Âşi noi. :laugh:

 

P.S. Noi două când ne mai vedem? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasă ieÂşire! Data viitoare poate vă însoțim Âşi noi. :laugh:

 

P.S. Noi două când ne mai vedem? :rolleyes:

 

Mi-a soptit o pasarea, ca de prin iulie va mai eliberati si voi , asa ca ........timp si bani de gaz sa fie, ca in rest , sa fim noi sanatosi !

Noi doua e posibil sa ne vedem mai repede decat crezi, nu spun nik mai mult , sa fie surpriza ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos la ski, vremea buna, zapada pe masura, iar pe la 13.30 ne-a lovit foamea, drept pentru care Sorin, cabanierul de la 2000 ne-a potolit-o cu bucate alese si mai ales gustoase. Daca v-a placut o mai repetam la anul in iarna, dar pana atunci unde si cand ne vedem pentru SMAEB sambata dimineata? Aviz celor cu care am vorbit la ski ca ne intalnim.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos la ski, vremea buna, zapada pe masura, iar pe la 13.30 ne-a lovit foamea, drept pentru care Sorin, cabanierul de la 2000 ne-a potolit-o cu bucate alese si mai ales gustoase. Daca v-a placut o mai repetam la anul in iarna, dar pana atunci unde si cand ne vedem pentru SMAEB sambata dimineata? Aviz celor cu care am vorbit la ski ca ne intalnim.

 

Am schiat pana ce nu mi-am mai gasit schiurile la locul lor :huh:

In alta ordine de idei , e posibil ca eu sa absentez sambata din cauze de job, azi m-au anuntat. Maine seara am sa stiu cu certitudine si va voi anunta daca ma mentin in programul stabilit la munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna,

 

frumos la schi intr-adevar. iar la masa remarcabil. pacat ca a fost ultima oara pe sezonul asta - schiul cel putin. de repetat.

 

in alta ordine de idei - eu bifez salonul astazi dupa amiaza 3-4, pentru ca maine de dimineata plec la niste prieteni la valenii de munte.

 

avand in vedere locatia - pe drumul spre cheia si in apropiere de drumul spre buzau / siriu, sunt foarte dispus si disponibil sa ma lipesc oricarei ture s-ar organiza pe aceste trasee. voi fi cu motorul dupa mine 'ov courz'.

 

asa ca va astept pe traseu sau vin inspre voi dupa caz. mobil 0745 041 239

 

salon placut tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Deci sa o luam intr-o anumita ordine:

 

1. la ski eu si Cristina ne-am dat cu placa. ma rog, mai mult s-a dat placa cu noi, ca o lua cam pe unde vroia ea, nu eu... ne-am dat destul de mult cat sa cadem lati acasa.A doua zi, parca ma batuse cineva. Ma dureau toate, de la gat pana la picioare :huh:) TOTUSI, a fost super...iar fasolea cu carnati si muraturi de la cota 2000....BESTIALA

 

2. la SMAEB am fost ieri, vineri.....mare dezamagire....chiar nu am gasit nimic....TOTUSI am cumparat un abtibild si XENOANE. S-a potrivit doar becul pe faza scurta, pe cea lunga...o sa il schimb probabil luni. MERITAAAAA se vede de pe LUNA... Recomand tuturor, chiar merita ! :P))

 

3. azi, Sambata, mergem la Predeal. Ne intalnim acolo cu niste prieteni (ei sunt cu masina). Daca iesiti DUMINICA, dat un semn pe telefon ! Inca nu am stabilit pe unde ne intoarcem si poate dam o tura prin CHEIA sau chiar spre BUZAU, prin valea Siriului. Dati si voi semn pe tel daca iesiti !

 

Poze inca nu am pus, insa va anunt cand bag pe forum :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...