Sari la conținut

Cagiva River-


marius_florin
 Share

Postări Recomandate

Faza nasoala e ca aproape toate Riverele existente (mai ales alea de 600) sunt limitate pt a fi learner legal. Daca vrei sa-ti iei una trebuie sa te gandesti si la pretul delimitarii ei (e-adevarat ca la un pret mediu de cca 1700 euro pt un model din '98 <pe moto.it>, chiar si limitata motocicleta e destul de ieftina).

 

Edit: Cat despre motocicleta in sine... Imagineaza-ti un Monster cu 'pacanitoare' (motor monocilindric).

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

stie cineva ceva de aceasta motocicleta?am vazut 2 la noi in oras si parca imi place si poate mi-as lua ca era una la pret bun . nu am vazut nimic sa se discute pe aici pana acuma , poate sunt proprietari care imi pot da niste sfaturi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ceva de aceasta motocicleta?am vazut 2 la noi in oras si parca imi place si poate mi-as lua ca era una la pret bun . nu am vazut nimic sa se discute pe aici pana acuma , poate sunt proprietari care imi pot da niste sfaturi .

Am mers pe una cam o luna in total. Am invatat sa merg pe ea dupa care m-am urcat in sa un an mai tarziu si am mai facut cateva drumuri prin oras la ghidonul ei. Plusuri: pare o motocicleta foarte(de 3 ori "foarte") polivalenta, prin faptul ca desi e de strada are o garda la sol apreciabila si suspensii foarte bune, franele Brembo erau foarte bune din cate imi amintesc, desi ai doar un disc pe fata. Minusuri: cel mai mare minus - are niste vibratii infioratoare, cel putin comparativ cu un cvadrucilindru si fara contragreutati in ghidon. Sunetul de asemenea era sec, cu toba stoc se auzea ca un scuterica.

 

Avea 34 CP, dar pentru oras cel putin pareau de ajuns, e o motocicleta destul de agresiva, cu o frana de motor foarte puternica si parca si o acceleratie pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...