Sari la conținut

inscriere concurs XM Raid Zilele Buzaului


Postări Recomandate

cine are informatii exacte despre traseu si vreme? adica... e necesar sa punem "avelopele" de ploaie sau e totul uscat?

 

din ce am vazut la prognoza, nu se intrevad precipitatii in zona Buzaului.

 

alte pareri?

Lucian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog, cei care doriti, sau stiti sigur ca veti fi prezenti la start, sa-mi dati un mail pe adresa stefan@xmraid.ro, sau sa dati un reply aici, si sa-mi spuneti numele si eventual daca stiti si pe altii care vin impreuna cu voi sa-mi spuneti cam cati veti fi, si la ce clase veti concura (ex. 2 pers open, 1 extrem...).

nu vreau sa fac nici o reclama sau sa fiu offtopic, dar asa cum am spus vom asigura noi benzina, si vor fi 2 pct de realimentare ptr extrem (da, ne gandim la cei cu 2T :laugh: ), unul va fi comun, asta inseamna ca trebuie sa stim cu aproximatie cati vor fi la start sa vedem cum impartim si de cata benzina avem nevoie. cei cu 2T sa isi ia ulei de amestec daca folosesc ceva mai special, noi o sa avem ESSO full synt, probabil. aaa si mult redbull daca nu ati mai fost pe la sala iarna asta :rolleyes:

toate bune,

stefan

ghiocel bogdan.....open

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da kilo, stai linistit locuri sunt destule. nu prea am timp de scris dar acum a trebuit sa-mi fac putin (de fapt sunt in parcarea de la mall) ptr ca am cev f important de anuntat:

- datorita retragerii sponsoruli cu benzina este posibil sa nu mai putem asigura noi realimentarea, de aceea va rog sa veniti cu canistra, bidonul, sticla.. cu benzina, pe care sa va treceti numele sau nr de concurs dupa inscriere, eventual la open ptr toata echipa si noi le transportam. problema era si ptr cei cu 2T, nu vroiam sa apara ceva probleme si sa spuna oamenii ca nu am facut noi amestecul corect.. oricum, ptr cei care nu mai afla stirea asta in timp util, noi oricum vom cumpara niste litre de benzina care vor fi la alimentare. extrem si old boys vor avea 2 pct de realimentare, asa ca veniti cu 2 recipiente (aprox 3 si 4 litri) ptr siguranta. oricum recipientele va vor fi returnate cu benzina care ramane in ele. sper sa intelegeti, multumesc

- datorita unor hartii care au venit la politie si primarie de la FRM (exact acum inaintea concursului) prin care orice cursa fara avizul lor este "ilegala" va trebui sa nu mai folosim sintagma de concurs, competitie, intrecere... si va fi manifetarea enduro xmraid cu ocazia zilelor buzaului. din pacate nu va mai exist un clasament oficial. am vrut sa luam aprobarea sau avizul FRM dar nu se poate decat daca cerem licenta tuturor participantilor, viza medicala, asigurare... lucru care ar fi dus la indepartarea a cel putin jumatate din cei care doresc sa participe.

- sambata seara parcul inchis va fi la intarea in buzau langa pct de sosire (langa lukoil la automax), iar duminica dimineata fiecare isi va lua motocicleta de acolo si va trebui sa ajunga pana la 11.00 la Ciobanoaia ptr traseul de acolo. asta ptr ca atunci cand se termina traseul lumea va dori sa plece spre acasa si ne-am gandit ca in felul acesta va pleca direct. daca doriti sa veniti pe moto de la parcul inchis si sa va intoarceti tot pe moto nu este nici o problema, ne-am gandit sa fie mai usor ptr toti.

 

cam atat, in rest toate bune, si amplacat ca nu stiu ce vrea sa-mi arate ovidiu, s-a mai gandit el la un obstacol :rolleyes:

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRM-UL ar trebui sa stea in banca lui daca nu e in stare sa organizeze curse de enduro si sa nu bage bete in roate. propun schimbarea denumiri din cursa in trophy sau chalange ca sa le inchideti gura.

 

si de cand a ajuns FRM-ul putere legiuitoare in statul romanesc?

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRM-UL ar trebui sa stea in banca lui daca nu e in stare sa organizeze curse de enduro si sa nu bage bete in roate. propun schimbarea denumiri din cursa in trophy sau chalange ca sa le inchideti gura.

 

si de cand a ajuns FRM-ul putere legiuitoare in statul romanesc?

 

 

pai nu stiu de cand, dar erau cand am venit noi :huh: asta este, federatia este intre legi si sportivi. dar oricum pe tema asta putem sa mai discutam.

maine va asteptam la buzau, totul este pregatit, maine se vor face ultimele retusuri. am stabilit in seara asta si pctul de realimentare, va fi doar unul singur, comun, si va mai exista o rezerva de benzina la Paducel, la Monteoru, traseul la intoarcere trece pe acolo. oricum, totul a fost f bine calculat. da, clasament va fi, si intocmit ff riguros.

terenul ptr nocturna a iesit superb, si in lumina reflectoarelor, zgomotul motoarelor si ceva mixaje sonore cred ca va fi demential, plus un super premiu ptr invingator.

ATENTIE !!! nocturna incepe la ora 21.00

aaa... am uitat sa precizez, petrecerea va fi sambata seara incepand cu ora 20.00 la Mall Galleria, la etaj.

gata, ma culc ca urmeaza 3 zile lungi, la cat am avut de munca sapt asta au trecut tare repede.

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, v-ati trezit mototolilor, s-a dat drumu la shaworma la buzau 3 2 1 START, FUGITI MAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

hai ca eu incarc si plec!

 

 

@FRM: daca tot bagati bete in roate de ce nu va faceti un id si intrati in discutii pe net ca sa ne punem toti de acord si sa facem treaba cum trebuie pentru toata lumea????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...