Sari la conținut

Toba hyosung gt 125 r


Postări Recomandate

salut. de curand sunt fericitul posesor al unui gt 125r si as vrea sa schimb toba. cineva care are/a avut sau stie ce toba s`ar protrivi..il rog sa posteze aici. daca ii schimb toba trebuie sa schimb si filtrul de aer? preturi? multumesc, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..as vrea sa stiu si eu cum merg hyosung astea...am vazut ca pe site sunt 2200 euro... merita banii si cum e motorul...puterea etc... sa o stapanesti sanatos :rolleyes:

 

salut..as vrea sa stiu si eu cum merg hyosung astea...am vazut ca pe site sunt 2200 euro... merita banii si cum e motorul...puterea etc... sa o stapanesti sanatos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita din plin banii, cu discountul asta....era 3800 euro initial.

singura problema ar putea fii greutatea, depinde de puterea ta si mai ales de inaltime..e cat un ss de 600-1000.puterea e foarte buna, mai ales daca stai sa te gandesti ca motorasul de 125cc trace 190 kg la plin plus aprox 60 pilotul... rezista la cazaturi( crede`ma!, al meu,exceptand de o mica zgarietura, cca 2 cm nu a avut nimic) centrul de greutate f bun, se lasa bine in curbe si mai ales se ridica usor.nicio problema pana acum. ramane de vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita din plin banii, cu discountul asta....era 3800 euro initial.

singura problema ar putea fii greutatea, depinde de puterea ta si mai ales de inaltime..e cat un ss de 600-1000.puterea e foarte buna, mai ales daca stai sa te gandesti ca motorasul de 125cc trace 190 kg la plin plus aprox 60 pilotul... rezista la cazaturi( crede`ma!, al meu,exceptand de o mica zgarietura, cca 2 cm nu a avut nimic) centrul de greutate f bun, se lasa bine in curbe si mai ales se ridica usor.nicio problema pana acum. ramane de vazut.

 

foarte tare la 2200 eur.. care e top speed?? si mai am o intrebare.. trage bine?? adica demarajul cum este?? si catzi km ai facut cu el .. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare la 2200 eur.. care e top speed?? si mai am o intrebare.. trage bine?? adica demarajul cum este?? si catzi km ai facut cu el .. :huh:

Am mers eu astazi cu unul si sincer nu mi se pare extraordinar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Al meu e naked-ul.si mie mi se pare ca merge ft. bine.Pe drept merge in jur de 110-120(depinde de vand:D),iar pe panta in jos,nu stiu daca ma credeti,dar i-am dat 138-140 km/h iar turometru era la 12000(atat se tureaza si in gol,nu face 13000 cat are pe turometru,ceva normal).Greutatea mie nu prea mi se pare ca e multa,desi in comparatie cu alte 125cc-uri 4t e destul de grea,da duce motorasul de hyosung kilele bine,ft bine chiar.Adica ma rog,eu sunt ft. multumit de ea.Ieri mi-am comandat un pinion mai mare pe fata (15 dinti,original e de 14),si sper sa nu fie asa turata la viteza de croaziera (80 km/h pe la 7500-8000) si un + la viteza.Pe curbe sta extrem de bine,aici cred ca te ajuta kilele alea,ca asa usor si repede vireaza,la fel de repede si iasa din curba.Pentru un 125 4t,eu nu ma pot astepta la ceva mai bun.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fac si eu in curand 16 ani si vreau sa dau de A1 , dar sincer inca nu stiu ce motocicleta sa aleg. Oricum nu as alege 2T pentru multe motive . Eu as vrea o motociclete in 4T mai ieftinuta la mana a 2-a pe care sa ma pot baza si la un drum lung oricum nu mai mare de 300 - 400 km iar din cate am inteles CBR-ul se comporta bine. Am auzit de ceva timp de acest hyosung care sincer nu prea stiu mai nimik despre el si nu ma refer la fisa lui tehnica , asa in general la drum lung cum se comporta cam pe la cati km mai moare si motorul. Si in special ce firma este ?? am inteles ca ar fi coreana nu ?? acel Rieju tot coreana este ?? o sa ma uit pe raspunsurile voastre . multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fac si eu in curand 16 ani si vreau sa dau de A1 , dar sincer inca nu stiu ce motocicleta sa aleg. Oricum nu as alege 2T pentru multe motive . Eu as vrea o motociclete in 4T mai ieftinuta la mana a 2-a pe care sa ma pot baza si la un drum lung oricum nu mai mare de 300 - 400 km iar din cate am inteles CBR-ul se comporta bine. Am auzit de ceva timp de acest hyosung care sincer nu prea stiu mai nimik despre el si nu ma refer la fisa lui tehnica , asa in general la drum lung cum se comporta cam pe la cati km mai moare si motorul. Si in special ce firma este ?? am inteles ca ar fi coreana nu ?? acel Rieju tot coreana este ?? o sa ma uit pe raspunsurile voastre . multumesc

din cate am auzit de la mai multi posesori si din cate am vazut pe net io zic ca e o alegere buna hyosung... era unu cu 20 si ceva de mii km si ii mergea bine deci io zic ca isi merita toti banii..tinand cont ca noua e 2200euro :D sper sa te ajute raspunsu' meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am auzit de la mai multi posesori si din cate am vazut pe net io zic ca e o alegere buna hyosung... era unu cu 20 si ceva de mii km si ii mergea bine deci io zic ca isi merita toti banii..tinand cont ca noua e 2200euro :D sper sa te ajute raspunsu' meu :D

mersi mult . dar treaba e k nu vreau sa o iau nouo ci la mana a 2-a pt ca nu dispun de 2200 de euro ci doar de aproximativ 1500 si poate gasesc totusi una la pretu asta oricum cbr urile am vz ca se gasesc la banii astia. bafta incontinuare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Daca ai fi citit si mai sus un posesor de hyosung a zis ca 90% din piesele lui sunt de la suzuki ceea ce este adevarat,este coreana ceea ce este bine si mai citeste ce au zis ceilalti in urma nu vreau sa fiu papagal.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...