Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Nu mai stiu unde am vaz./ auzit de ceva crema pentru asta, dar exista sigur.Vezi la farmacii, sau la astea naturiste intreaba daca au produse de la RADIX SRL - la stia am io pe cineva si putem cumpara la pret ok (cu adaos f.mic)

Ma interesez, mersi :P

 

interesanta oferta cu locul de garaj pt motor...oare e pt toata lumea oferta ??

Da de ce crezi ca am postat pe forum..? :P

Daca esti interesat, nu ai nevoie decat de o recomandare... :P ca pe tine nu te cunosc... INCA :kiss:

In zona intim` MAI incap vreo 2-3 motoare linistit ?

 

 

Scuze de offtopic , dar suna bine !

maaaaaaaaaaaai.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:P Lut , cu scuze da nici tu nu cred ca te mai faci bineeee...

Nici nu vreau sa ma fac bineeee , ar devenii viata foarte plictisitoare ! :P

Mesaj completat

maaaaaaaaaaaai.... :P

Ma bucur ca ai inteles de gluma ! :P :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa mori si la 80 km/ora , poti sa mori si la 20 km/ora . Asa ca nu fi rau sau naspa cu remarci , dinastea .

scuze de remarci tuturor,de ce sa ne adunam pt a merge inpreuna?,daca pe sosea facem concurs,de legal nu poate fi vorba.,inca o data scuze eu am gresit.,sunt pilot incepator.asfalt uscat :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze de remarci tuturor,de ce sa ne adunam pt a merge inpreuna?,daca pe sosea facem concurs,de legal nu poate fi vorba.,inca o data scuze eu am gresit.,sunt pilot incepator.asfalt uscat :kiss:

da nu a facut nimeni concurs :P viteza medie a fost 100-120 cam asa merg toti de obicei pt ca daca mergi mai incet ajungi sa fi depasit de dacie. Am fost asta vara la Nadlac cu mai multi si tin sa spun ca kato mergea cu 160-170 si cand am ajuns la locu stabilit ceilalti fumau deja a2a tigara :P cum zice danutt, poti sa mori si la 60 la ora daca e sa mori. Totul e ca fiecare sa isi cunoasca limitele. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu a facut nimeni concurs :kiss: viteza medie a fost 100-120 cam asa merg toti de obicei pt ca daca mergi mai incet ajungi sa fi depasit de dacie. Am fost asta vara la Nadlac cu mai multi si tin sa spun ca kato mergea cu 160-170 si cand am ajuns la locu stabilit ceilalti fumau deja a2a tigara :P cum zice danutt, poti sa mori si la 60 la ora daca e sa mori. Totul e ca fiecare sa isi cunoasca limitele. :P

nu vorbeste nimeni de moarte,dar una e sa mergi comod,si alta sa mergi ....,100.120 e :P ok cam atat am mers eu,nu stiu cum am ramas in urma.hai so lasam moarta

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vorbeste nimeni de moarte,dar una e sa mergi comod,si alta sa mergi ....,100.120 e :kiss: ok cam atat am mers eu,nu stiu cum am ramas in urma.hai so lasam moarta

Cum sa-ti spun Lau...eu umblai cu o gramada de mobristi si cu cei de peste 200+ si cu cei sub 100.Si asta nu ma facea sa ma intorc inapoi din drumul spre destinatie.Si se mai intampla ceva:din 30-50 km ori se opreau sa ma astepte ori opream sa asteptam daca trageam mai tare.Asta am si facut inspre Hunedoara,am mers incet o perioada si am oprit inainte de Barzava sau dupa si te-am asteptat vre-o 15- min,nu eram langa mobra sa vad mesajul care a sosit inainte de a te apela sa vedem ce-i cu tine.In fine...si faptul ca ai fost imbracat cam lejer a fost un factor si poate a fost mai bine ca te-ai intors.Recuperezi tu cu proxima ocazie.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vorbeste nimeni de moarte,dar una e sa mergi comod,si alta sa mergi ....,100.120 e :P ok cam atat am mers eu,nu stiu cum am ramas in urma.hai so lasam moarta

ce am observat eu atunci cand am mers cu tine a fost ca .... in linie dreapta te tineai dupa mine la 100-120, doar in curbe te pierdeam ca tu incetineai si eu pastram viteza, poate asa ai patit-o si cu ei de i-ai pierdut :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... in linie dreapta te tineai dupa mine la 100-120, doar in curbe te pierdeam ca tu incetineai si eu pastram viteza, poate asa ai patit-o si cu ei de i-ai pierdut

Pai cam asa a fost

Eu mi-am facut un reflex in a verifica periodic cate motociclete vad in retrovizoare

Pana la Paulis eram toti, dupa Odvos m-am oprit, am stat cu Ovi vreo 10 minute dar nu a mai aparut :kiss:

Lau, mai in gluma, mai in serios, dar trebuie sa-ti pui la punct tehnica de abordare a virajelor, pentru ca din cate stiu eu, VT 500 e un motor bun

Eu te pot ajuta cu sfaturi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asa a fost

Eu mi-am facut un reflex in a verifica periodic cate motociclete vad in retrovizoare

Pana la Paulis eram toti, dupa Odvos m-am oprit, am stat cu Ovi vreo 10 minute dar nu a mai aparut :kiss:

Lau, mai in gluma, mai in serios, dar trebuie sa-ti pui la punct tehnica de abordare a virajelor, pentru ca din cate stiu eu, VT 500 e un motor bun

Eu te pot ajuta cu sfaturi :P

multumesc,am zis eu ca sunt incepator,nu ati crezut :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am observat eu atunci cand am mers cu tine a fost ca .... in linie dreapta te tineai dupa mine la 100-120, doar in curbe te pierdeam ca tu incetineai si eu pastram viteza, poate asa ai patit-o si cu ei de i-ai pierdut :kiss:

In timp si in iesirile care vor urma sunt sigur ca se va tine langa noi.Stilul de pilotat nu trebuie sa ramana acelasi.Imi aduc aminte si de Razor la inceputurile lui.Explicabila acea retinere la peste 100h si la nesiguranta cu care lua virajele.Stateam de multe ori in spatele lui,mai ales la primele lui iesiri in grup.Se gafa la chestii marunte. Daca nu eram atent de cateva ori era sa ma mature de pe sosea. Cu timpul si nu numai ci si cu miile de kilometrii facuti impreuna am observat o perfectionare in ceea ce priveste pilotajul. Mai are putin de lucrat in viraje.Si pe Lau l-am pierdut dupa Lipova,la inceputul virajeor. Adevarul ca nu am fost pregatiti sa mergem la plimbare.Vremea rece,de admirat nu aveam ce admira,de abia asteptam sa ajungem sa ne incalzim,oricum ne-a prins si noaptea ,de aceea am mai forjat putin.Desi 120-150h nu consider viteza la drum intins,ptr multi dintre noi e viteza de croaziera...Scuze Lau pentru neplacerile create. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp si in iesirile care vor urma sunt sigur ca se va tine langa noi.Stilul de pilotat nu trebuie sa ramana acelasi.Imi aduc aminte si de Razor la inceputurile lui.Explicabila acea retinere la peste 100h si la nesiguranta cu care lua virajele.Stateam de multe ori in spatele lui,mai ales la primele lui iesiri in grup.Se gafa la chestii marunte. Daca nu eram atent de cateva ori era sa ma mature de pe sosea. Cu timpul si nu numai ci si cu miile de kilometrii facuti impreuna am observat o perfectionare in ceea ce priveste pilotajul. Mai are putin de lucrat in viraje.

mda... eu la inceput de tot nu aveam probleme decat cu orientarea... cam ratam indicatoarele si in loc de dreapta o luam inainte daca mai tii minte bine :kiss:

Mesaj completat

stati calmi ca la anu (sper) ca urmez eu , :P

nah sa vedem rozzi care or fi hibele la tine, curbe sau indicatoare ? :P

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lau.. Hai sa`ti povestesc k poate sunt mai incepator ca tine.. Am inceput viatza motociclista acum un an jumate, adica, anul trecut prin aprilie.. Inainte imi mai dadea un prieten motorul lui de cross.. pe teren.. dar ATAT!

 

Deci,.. Anul trecut cu un Suzuki de 250, un Suzuki GT250 din 1974 am facut in jur de 7000km. Pe drum lung, nu am avut probleme, mai mult la oprire, si cu atentia in trafic.

 

Sunt convins, ca la anu nu o sa mai ai probleme de genu. :kiss:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... eu la inceput de tot nu aveam probleme decat cu orientarea... cam ratam indicatoarele si in loc de dreapta o luam inainte daca mai tii minte bine :P

Mesaj completat

 

nah sa vedem rozzi care or fi hibele la tine, curbe sau indicatoare ? :P

hai ma ca si un prunc de gradinita cunoaste un indicator :kiss: nici chiar asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp si in iesirile care vor urma sunt sigur ca se va tine langa noi.Stilul de pilotat nu trebuie sa ramana acelasi.Imi aduc aminte si de Razor la inceputurile lui.Explicabila acea retinere la peste 100h si la nesiguranta cu care lua virajele.Stateam de multe ori in spatele lui,mai ales la primele lui iesiri in grup.Se gafa la chestii marunte. Daca nu eram atent de cateva ori era sa ma mature de pe sosea. Cu timpul si nu numai ci si cu miile de kilometrii facuti impreuna am observat o perfectionare in ceea ce priveste pilotajul. Mai are putin de lucrat in viraje.Si pe Lau l-am pierdut dupa Lipova,la inceputul virajeor. Adevarul ca nu am fost pregatiti sa mergem la plimbare.Vremea rece,de admirat nu aveam ce admira,de abia asteptam sa ajungem sa ne incalzim,oricum ne-a prins si noaptea ,de aceea am mai forjat putin.Desi 120-150h nu consider viteza la drum intins,ptr multi dintre noi e viteza de croaziera...Scuze Lau pentru neplacerile create. :P

nu trebuie sa se ceara scuze...,poate mai am de invatat si voi invata,dar pana nu sunt sigur pe mine si motor(anvelopa...),nu voi deveni un teribilist,pt.mine motociclismul este totul.deci sper ca nu am deranjat,suparat pe cineva.poate prin forum-ul asta am cunoscut oameni ok.sper sa invat de la voi.cu respect. :kiss:

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa se ceara scuze...,poate mai am de invatat si voi invata,dar pana nu sunt sigur pe mine si motor(anvelopa...),nu voi deveni un teribilist,pt.mine motociclismul este totul.deci sper ca nu am deranjat,suparat pe cineva.poate prin forum-ul asta am cunoscut oameni ok.sper sa invat de la voi.cu respect. :kiss:

toti au fost incepatori odata, si cei care sunt experimentati si au mii de km pe motor mai au cate ceva de invatat,din greselile lor sau din greselile altora.

Sper ca in maxim 1 an sa ma plimb si eu pe motorul meu, si sa am ce invata de la voi ,deocamdata ma multumesc si pasager,am cunoscut oameni deosebiti care stiu sa se distreze si sa iti dea un sfat, pacat Lau ca nu ai ajuns si tu la HD. Sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eu nu le vedeam, nu ca nu le stiam

:kiss: Pai nu le vedeai si nici in retrovizoare nu te uitai.Doar la pitipoanca din spate erai atent...mare greseala.Nici macar cand esti pe bulevard in mers pe mobra sa nu-ti fuga ochii la fufele de pe trotuare.Inteles? Treci la atac cand te dai de pe mobra jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Pai nu le vedeai si nici in retrovizoare nu te uitai.Doar la pitipoanca din spate erai atent...mare greseala.Nici macar cand esti pe bulevard in mers pe mobra sa nu-ti fuga ochii la fufele de pe trotuare.Inteles? Treci la atac cand te dai de pe mobra jos...

ei vezi,pe asta o stiam,dar cu curbele :kiss: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum stiu unde sa ma dau jos daca nu ma uit dupa ele ? :P

:P buna replica :kiss:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...