Sari la conținut

Piese NOI si SH pentru Yamaha R6 din 2001


Postări Recomandate

Salut !

 

Am si eu o rugaminte la voi .... anul trecut mi-am achizitionat un R6 , dar dupa 6000 km am constatat ca fusese "umblat" pe la motor si desteptul de mester a manarit vibrochenul dupa ureche dand-ui vreo 4 tipuri de cote . Ma intereseaza sa gasesc unul la mana a 2-a care sa mai poata fii folosit (daca stiti pe cineva care dezmembreaza motor ) sau daca nu este indicata inlocuirea vibrochenului cu unul SH ( unul nou este pe undeva pe la 800 euro si no tengo atatia dineros ) sa-i schimb motorul cu altul SH ? ( dar in stare de functionare ) .... Stiti pe cineva care aduce motoare din afara , sau care-si dezmembreaza motoreta ? am tot gasit pe net motoare de vanzare din dezmembrari (dar erau expirate anunturile ) in jur de 500 euro (bani pe care sunt dispus sa-i investesc numai sa o vad inapoi in forma ) .

 

 

Daca poate cineva sa ma ajute cu detalii , ii multumesc anticipat .

post-46484-1239290638_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Am si eu o rugaminte la voi .... anul trecut mi-am achizitionat un R6 , dar dupa 6000 km am constatat ca fusese "umblat" pe la motor si desteptul de mester a manarit vibrochenul dupa ureche dand-ui vreo 4 tipuri de cote . Ma intereseaza sa gasesc unul la mana a 2-a care sa mai poata fii folosit (daca stiti pe cineva care dezmembreaza motor ) sau daca nu este indicata inlocuirea vibrochenului cu unul SH ( unul nou este pe undeva pe la 800 euro si no tengo atatia dineros ) sa-i schimb motorul cu altul SH ? ( dar in stare de functionare ) .... Stiti pe cineva care aduce motoare din afara , sau care-si dezmembreaza motoreta ? am tot gasit pe net motoare de vanzare din dezmembrari (dar erau expirate anunturile ) in jur de 500 euro (bani pe care sunt dispus sa-i investesc numai sa o vad inapoi in forma ) .

 

 

Daca poate cineva sa ma ajute cu detalii , ii multumesc anticipat .

Petru piese originale pentru cam orice tip de motor o surpriza placuta pentru mine a fost saptamana asta http://shop.wemoto.com. Pretul a fost la jumatate fata de ofertele din Romania si livrarea a fost in 3 zile la circa 7 lire pentru o piesa mica (am comandat sambata, au trimis-o luni, am ridicat-o miercuri, deja e montata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru ajutor :D ... insa am reusit insa sa-l "gasesc" pe nea Constantin (are service pe la piata Chibrit ) care mi-a luat piatra de pe umeri cand mi-a spus ca se poate repara fara dureri mari de cap si fara complicari gen "alt motor " ( de unde nu aveam nici o garantie k nu se duce si ala dupa cativa km ) .per total maine dam comanda de cuzineti cota 1 ,dupa care urmeaza rectificarea vibrochenului si la final o segmentare indicat fiind k are 40.000 km mobra . Sper sa iasa treaba oabla . revin dupa ce termin cu ea cu recomandari sau nu pentru respectivul domn . Salutare si asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...