Sari la conținut

MOTOMANIA ENDUROFUN & TOURING 16-17 MAI


ENDUROSTORE
 Share

Postări Recomandate

bai , ce ambitii de adevarati raceri aveti.....

 

:unsure: ...ce zici bai soso bai...?....

 

 

problema-i simpla da o sa cam strambati din nas:

1 cam toata lumea nu da doi bani pe regulament si il incalca ori de cate ori are ocazia dupa care incepem sa tipam ca n-a fost bine.

NU VREAU RASPUNSURI PRIPITE SI VREAU SA VA ANALIZATI BINE COMPORTAMENUL INAINTE!!!

 

SPEED LIMIT: cred ca sanctiunile la aceasta sectiune sunt prea mici. limita de 30k/h e ok si se poate merge linistit pe orice drum de tara dar cred ca ar fi corect ca aceasta sa fie media vitezei pe sectiunea respectiva>> V=d/t

o depasire a acestei viteze medii cu pana la 40km/h sa se penalizeze cu 60 min.

depasirea cu mai mult de 40km/h aduce DESCALIFICAREA!

 

 

TEAMS: TRASEUL A FOST PE ECHIPE NU INDIVIDUAL

echipa trebuie sa se prezinte in cp si la finish in formula completa in acelasi minut.

daca diferenta dintre coechipieri in cp este de la 1 la 5 minute se aplica o penalizare de 30 minute

daca diferenta depaseste 5 min echipa este DESCALIFICATA.

 

 

 

REGULAMENTUL ESTE FACUT DE ORGANIZATOR SI TREBUIE RESPECTAT DE PATICIPANTII CARE TREBUIE SA FIE LA CURENT CU EL!!!!

 

REGULAMENTUL SE APLICA NU SE DISCUTA!!!

 

poate data viitoare vitezomanii vor lasa acceleratia mai moale si se vor supune regulamentului daca ii pandeste descalificarea.

 

PS: anul trecut la Campulung in timpul cursei am depasit in oras un tir care mergea cu 10km/h, timp de 3 SECUNDE am ajuns la viteza de 50-60km/h dupa care am revenit la 30. decizia organizatorului a fost DESCALIFICAREA. pentru a contesta aceasta decizie a trebuit sa platesc o contestatie care a costat 50euro. la finalul cursei<pt ca asta s-a intamplat in prima zi> mi s-a demonstrat ca aveau dreptate.

actiunea mea a atras descalificarea lui lucian care nu a depasit viteza admisa dar era cu mine in echipa.

 

ASA AM INVATAT CA SE POATE MERGE SI CU 30KM/H!

 

 

DA !!! TATA !!!!!!

 

salutare

la restul nu stiu sa raspund, dar la asta stiu - gaz si treci pe langa ei ca nu esti cu tramvaiul sa te opresti daca-ti blocheaza unul sina :cheers:

 

 

:huh: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te pup nea teo !!!!!! bafta la bacau!

nu pot sa vin din motive serioase!

 

Nea Valica ... ti s-a simtit lipsa rau de tot, bre ...

 

Hai sa ai concediu linistit sa te vedem in forma cu care ne-ai obisnuit...

Cro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am intrat a doua zi pe o bucata din traseul de extrem

si, desi se mai uscase si nu ne grabea nimeni, a fost un pic de traforat.

pe ce portiune? sunt tare curios pt. ca eu am mers pe cel de extrem pana la Baraj. 50% din el a fost traseul de acu 2 ani. l-am facut sambata asta pe o ploaie cum n-am mai inghitit de multa vreme. traiasca S-12-le cel nou :P restul bucatii pana la baraj l-am facut duminica pe o vreme insorita dar cu un teren ce mustea de apa. urcarea spre ghitzu cam solicitanta, iar cea de dupa obelisc mi-a pus capac. n-am baut redbull ca participantii extremisti si nici nu ma tine skillu' :D , asa ca am dat-o cotita la vale spre baraj pe un drum de taf si un parau dupa ce ne-am incercat norocu de cateva ori.

Bravo pt. traseu! f. frumos si foarte extrem pe alocuri. cam prea extrem as zice eu, da asta e nivelu' ce sa-i faci :P

post-143-1243850208_thumb.jpg

post-143-1243850217_thumb.jpg

post-143-1243850223_thumb.jpg

post-143-1243850230_thumb.jpg

post-143-1243850241_thumb.jpg

post-143-1243850250_thumb.jpg

post-143-1243850267_thumb.jpg

post-143-1243850292_thumb.jpg

post-143-1243850300_thumb.jpg

post-143-1243850315_thumb.jpg

post-143-1243850324_thumb.jpg

post-143-1243850335_thumb.jpg

post-143-1243850349_thumb.jpg

post-143-1243850361_thumb.jpg

post-143-1243850373_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuse si se duse. Iaca poze de pe traseu (open) si de la noua metoda de spalat mobra - brevet U.E.

va placut modul meu de aeconomisi 100 de mii....:cheers:)))).......economisii impropriu zis....unii ar spune ca sunt dus......eu zic ,ca imi place kawasaki..;))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca nu imi plac discutiile astea dar diferenta mai mare de 5 min intre coechipieri atrage descalificarea..mie mi-a zis ilie(in timp ce facea clasamentul)ca pot fi si 10 ore intre coechipieri diferenta..deci?? :cheers:

ce e asa greu de inteles.....puncta ultimul care ajungea la finis........sa punctat in functie de lungimea traseului parcurs pe ''greu''.....cine a respectat regulamentul.....a avut de castigat.....stiti vorba aia ''dupa razboi...bla bla bla''......toata lumea comenteaza ,ca ar fi trebuit sa sie asa si nu invers.....o ma prostie mi se pare....cred ca toata lumea sa simtit bine...

 

ba au fost discutii da tu spalai mobra cum se vede in pozele de mai sus, te-am sunat da aveai telefonul inCHIS sau inAPA ;) :D :wave:

respect..........hoooo ba......ca era pt mine respectul..;)))))))al dreacu ai pus botu' repede:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...