Sari la conținut

Probleme Phantom


daddyf12
 Share

Postări Recomandate

salut...de curand am inceput sa am probleme cu scuterul meu malaguti f12 phantom..problema e cam asa scuterul la drum drept merge normal dar la deal deodata se aude o hurulaia urata si scuterul nu se mai accelereaza(motorul NU se opreste) apoi isi revine merge 5-10 metri si face din nou asa..ce poate sa aiba iam schimbat bujia ..tot asa imi face...si faza e ca ma drum drept merge normal..la deal moare...ASTEPT PARERILE VOAsTRE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e din toba...din transmisie nu poate fi? am desfacut azi si uitati cum arata capacu ala din spate...e mov:| oare dc ?

 

din cate stiu eu,e din cauza forjarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se "arde" metalul...poate sa fie din fabrica sau poate fi de la utilizare, ambreiajul degaja foarte multa caldura si la o distanta mai mare, se poate arde in felul asta din cauza caldurii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit azi ambreiajul si l am pus...acum scuterul pleaca mai greu(sa fie din cauza ca e nou) ? dar a crescut top speed cu vreo 4 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa scrie si pe cutie.."racing edition" oricum am castigat 10 km/h in plus..e c eva orircum..dar a ramas acea problema in caare la cate un deal moare:( ce sa aiba fratilor?

 

asa scrie si pe cutie.."racing edition" oricum am castigat 10 km/h in plus..e c eva orircum..dar a ramas acea problema in caare la cate un deal moare:( ce sa aiba fratilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleaca mai greu din cauza ca asculti nicolae guta iar scuterul tau nu e manelist si te uraste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburatorul abia mi la curatit un mecanic de scutere..si problema tot a ramas....la motor nu poate fi ceva stricat? sau din curent?? ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburatorul abia mi la curatit un mecanic de scutere..si problema tot a ramas....la motor nu poate fi ceva stricat? sau din curent?? ce ziceti?

 

nu cred , din moment ce zici ca merge normal pe drum drept ....

 

la role te-ai uitat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred , din moment ce zici ca merge normal pe drum drept ....

 

la role te-ai uitat ?

 

 

 

da m am uitat...2 din ele is tocite destul de tare..sa aiba treaba rolele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat azi mai bine...scuterul cand are nevoie de benzina mai multa fiind acceleratia la maxim si fiind deal..atunci parca se ineaca si nu mai trage??sa fie problema din alimentare?ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat azi mai bine...scuterul cand are nevoie de benzina mai multa fiind acceleratia la maxim si fiind deal..atunci parca se ineaca si nu mai trage??sa fie problema din alimentare?ce ziceti?

 

 

verifica tot sistemul de alimentare

inclusiv robinetul de benzina ......vezi daca functioneaza bine..........vezi daca cele doua furtune : de vacum si de benzina (de la carburator pana la robinet) is ok ..

 

vezi daca nu ai mizerie in rezervor....

 

daca mergi prin gropi cu viteza umpic mai mare ii ok nu are nimik????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe drum drept nu are probleme pot sa intru si in gropi..la deal atat cand ii accelerat la maxim atunci imi face figura..apoi las acceleratia,...si accelerez iarasi la jumatate si merge ok...o sa il duc la un service sa verifice tot ce e legat de alimentare...

 

multumesc pt sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...