Sari la conținut

Platbanda OLC 50 pentru prindere crashpad-uri


Postări Recomandate

Salut,

 

Pentru montarea crashpad-urilor trebuie sa schimb "urechile" de prindere ale carenei cu altele mai groase, facute dintr-un material rezistent.

M-am interesat si cea mai buna alegere ar fi un OLC 50 / OLC 60, dar nu stiu unde as putea gasi o platbanda din materialul acesta (prin Brico/Practiker au doar fier normal, prea moale ca sa imi fie de vreun folos real).

 

Aveti careva idee unde se gaseste asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai pe nimeni care sa lucreze pe un santier? Eu la munca am gasit, tabla de 7mm ... Numai tabla nu e. Am facut urechi de prindere pentru un suport de bagaje. Daca ai drum prin Iasi te servesc eu :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pentru montarea crashpad-urilor trebuie sa schimb "urechile" de prindere ale carenei cu altele mai groase, facute dintr-un material rezistent.

M-am interesat si cea mai buna alegere ar fi un OLC 50 / OLC 60, dar nu stiu unde as putea gasi o platbanda din materialul acesta (prin Brico/Practiker au doar fier normal, prea moale ca sa imi fie de vreun folos real).

 

Aveti careva idee unde se gaseste asa ceva?

mai bine pui otelul ala moale ca sa se indoaie el nu sa preia socul cadrul

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai pe nimeni care sa lucreze pe un santier? Eu la munca am gasit, tabla de 7mm ... Numai tabla nu e. Am facut urechi de prindere pentru un suport de bagaje. Daca ai drum prin Iasi te servesc eu :D)

 

:D Multam, dar nu ajung prea curand prin Iasi.

Din pacate eu nu am pe nimeni care sa lucreze pe santier, dar poate are altcineva de pe aici din zona.

 

mai bine pui otelul ala moale ca sa se indoaie el nu sa preia socul cadrul

 

hmm, daca otelul e prea moale, se indoaie usor suporturile de prindere si imi sparg ele carena (asa cum mi s-a intamplat deja o data).

Stiu ce zici tu, dar la mine e nevoie de ceva mai rigid, pentru ca montez crashpad-urile prin gaurile de prindere ale carenei. Astea fiind mici, nu pot sa permit ca suporturile sa se indoaie mult.

 

Mecanicii cu care am discutat pana acum mi-au recomandat toti materialul de care intreb, ca fiind absolut necesar in cazul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut daca tot ai deschis tu topicul postez si eu acilea' .................eu am facut un sistem de prindere pt. buloane dintr-o tabla galvanizata mai groasa cam 0,5 , pt un Monster ( prinderea buloanelor din comert se face la suruburile care fixeaza motorul iar mie personal mi se pare cam slabut ) mai am ceva materiale pe aici unule din ele le-am exclus din proiect pt ca erau prea groase + nu puteam sa le gauresc de nici un fel cu bormasina . daca esti din bucuresti te ajut cu mare placere doar sa imi spui de cat ai nevoie sa stiu daca am atat !!!

in orice caz mai am nevoie decat de consumabilele pt buloane adica plasticul care se schimba , stiti unde as gasii sa cumpar ?? imi trebuie cele care sunt gaurite si se fixeaza cu surub

 

PS . cand o sa fie gata am sa atasez poza cu ce a iesit

post-18663-1241196651_thumb.jpg

post-18663-1241196675_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...