Sari la conținut

Pt Pasionatii De Furci Springer,


mishu_canishu
 Share

Postări Recomandate

Daca veniti la Salonul Moto din Bucuresti o sa vedeti o motocicleta deosebita cu furca springer construita in Bucuresti ........ceva special

Gindeste ca nu o sa poata sa vina oricare din tara la salonul moto la bucuresti , daca ai vreo poza ia pune tu o poza sa vedem ce este chiar asa de special la furca asta springer facuta in bucuresti....mai bine ai pune ceva detalii ,ce cum si ce face springerul ala sa fie asa de special.....

 

salut :laugh:

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gindeste ca nu o sa poata sa vina oricare din tara la salonul moto la bucuresti , daca ai vreo poza ia pune tu o poza sa vedem ce este chiar asa de special la furca asta springer facuta in bucuresti....mai bine ai pune ceva detalii ,ce cum si ce face springerul ala sa fie asa de special.....

 

salut :laugh:

roby

Este speciala pentru ca furca functioneaza (amortizeaza)pprin detenta si nu prin compresie ca la orice furca deoarece sau confectionat alte balansiere mai lungi dar proportia sa pastrat.Axul rotii este acum in spatele balansierelor deci roata fuge mult mai in fata.Mamaaa...si ce roata exact ca cea din pozanu exista in Romania asav ceva :23'' 80 spite cauciuc AVON Monster tire 120/70/ 23"

 

MULTUMIT

 

Salut ROBY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este speciala pentru ca furca functioneaza (amortizeaza)pprin detenta si nu prin compresie ca la orice furca deoarece sau confectionat alte balansiere mai lungi dar proportia sa pastrat.Axul rotii este acum in spatele balansierelor deci roata fuge mult mai in fata.Mamaaa...si ce roata exact ca cea din pozanu exista in Romania asav ceva :23'' 80 spite cauciuc AVON Monster tire 120/70/ 23"

MULTUMIT

Salut ROBY

Chestia cu roata de 23 pe fata este ceva foarte nou si pt europa,pt ca deabea de anul trecut au inceput sa se puna pe anumite choppere in usa, cit despre furca...as fii interesat sa imi trimiti o poza pe mail la robychopper@gmail.com,daca nu vrei sa o faci publica,furca inca, intrebarea mea este daca axul roti este in spatele balansierelor ,cum poti spune ca arunca roata mult mai in fata, teas ruga daca se poate explica un pic mai clar....te rog eu...

Chiar si eu voi face acum cind vin in tara o furcaspringer ceva asemanator cu cea din aceasta poza...

 

atasez poza cu niste balansiere mai lungi,este cumva pe genul asta????

poza luata de aici- http://www.countskustoms.com/bikes_vampire.html

te salut :laugh:

post-66-1139236498_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este speciala pentru ca furca functioneaza (amortizeaza)pprin detenta si nu prin compresie ca la orice furca deoarece sau confectionat alte balansiere mai lungi dar proportia sa pastrat.Axul rotii este acum in spatele balansierelor deci roata fuge mult mai in fata.Mamaaa...si ce roata exact ca cea din pozanu exista in Romania asav ceva :23'' 80 spite cauciuc AVON Monster tire 120/70/ 23"

 

MULTUMIT

 

Salut ROBY

 

am omis un NU se mai intampla nu prea le am cu calculatoarele.la un springer normal roata sta mai in fata decat la furca asta cu balansierele fabricate in casa.Roata este f mare si daca se duce prea in fata motocicleta este disproportionala,mai ales ca sa modificat si cadrul.Dintr-un Long neck l-am taiat si l-am alungit spre in fata transformand-ul intr-un Gus neck.As vrea sa va trimit niste poze dar motocicleta este in lucru si o sa fie prezentata la Salon

PS. Roby vezi ca te-am prins in lista pe messenger

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no ase,amu am priceput....salut Marcel!

care mai e treaba cu suportul lateral de numere?ai scapat de politie?

chair asa grav e?eu am mai azut motoare cu nr lateral,dar nu am auzit sa aiba probleme cu politia...

B.

Am ajuns pana la Motoc Marin Comandantul politiei rutiere sa cer o derogare ptr nr si a zis ca nu se poate ,sa nu mai dau talonul la control ca nu are ce sa mai imi ia.Cam atit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca veniti la Salonul Moto din Bucuresti o sa vedeti o motocicleta deosebita cu furca springer construita in Bucuresti ........ceva special

Apropos de salon , stie cineva cu exactitate cand e , pe ce data ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de salon , stie cineva cu exactitate cand e , pe ce data ?

Off topic ..MAI

5-7 - Salonul de Motociclete, Accesorii si Echipamente Bucuresti, editia a IV-a (organizator Motociclism srl)

6 - BUCURESTI - Zi "Harley Davidson" (organizator HOG Romania)

programul intilnirilor 2006

/index.php?showtopic=31179

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...