Sari la conținut

Benzina In Ulei La Dnepr


madras
 Share

Postări Recomandate

mda, dar daca pun si radiatorul si supapa unisens pe aspiratie, se cam duce debitul...

ma gandeam ca, daca pun radiatorul cu conductele in sus, scap de supapa unisens, ca ramane plin cu ulei la oprirea motorului (cel putin teoretic, ca daca se creaza vreun fenomen de "sifon" pe conducta de aspiratie in radiator, se goleste si asa...)

cat despre pompa, nu stiu cat se poate mari, ca nu prea mai e loc sa o montezi inapoi din cauza "tubului" prin care trece surubul de prindere a motorului pe cadru...

ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal , la pompa de ulei la nepra se pot dubla pinioanele, eu asha am facut, shi m-a costat relativ putzin ~100 lei cu pinioanele lungi,flansha de distantzare, shi rectificarile plane necesare. sorbul oricum vine modificat, fiindca pe acolo se inseriaza turul shi returul radiatorului, shi le duci in asha fel incat sa nu te incurce prinderea motorului pe cadru.

da, chiar daca pui radiatorul cu racordurile in sus, tot va trebui sa pui o supapa uni-sens, altfel se duce draku' uleiul ,,,

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare bikerilor!:)daca le faci duble pinioanele de la pompa , asta nu inseamna ca te "incurci " in surubul de prindere al mmotorului pe cadru!!!! pur si simplu montezi pompa (o bagi inauntrul motorului , )si dupa o prinzi pe capacul pe care sta si vibrochenu' SIMPLU NU? eu asha am facut , si baga scarba de pompa destul ulei , e chiar OK , ajunge ulei si in chiulase , numa ca m-am izzbit de o panarama de sonde de ulei de dacie , care nu merge...... adika nu arata dak am sau nu presiune.... ca presiune e ... altfel cum pot sa-mi explic k uleiul l-am pus in motor si a ajuns pana in chiulasa , cu toate k motoru' era perfect curat ( la un moment dat mai curat decat mine.... NO COMMENT).... deci :spor la modificat!

BAFTA! :finger: ;) :10:

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...