Sari la conținut

Plimbare 16-17 Mai


ravenshield
 Share

Postări Recomandate

Salut. Ideea mea suna cam asa:

 

Plecarea sambata 16 Mai la 9Am. Iesirea din tara la 10.30 dupa ce s-au cumparat vreo 60 de leva de motoreta.

Mers dupa placerea inimii, adica cu orice viteza mai mare de 100 si mai mica de 200 pana la Varna. Pe acolo gasit un loc bun pentru corturi. Marcat locatia cu vreo pasagera excedentara ori something, intins corturile, baut o cafea si avand in vedere ca e abia 5, tot inainte la Burgas.

 

La Burgas habar n-am ce e de facut ca n-am fost. Cui ii e foame mananca, pe cine il manaca se scarpina, s.a.

Urmeaza intoarcerea la corturi pe, pe langa, sub sau alaturi de... scut.

 

Seara se incheie cum a inceput, doar nu uitati sa stingeti lumina in corturi si focu' ala sa nu va faca surprize.

Dimineata trezirea, cafeaua si fuga la Balcik sa admiram soarele zambind marii.

 

De acolo destinatia ACASA cu oboseala in corp si zambetul in suflet. Inca un moment superb al vietii a fost trait, vor mai urma si altele :angry:

 

Voi merge cu TDM-ul, as aprecia sa am si pasagera insa ma duc oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cine si-a facut cont aici special ca sa-mi comunice efervescenta sa intelectuala :eek:

 

Nu am verificat starea vremii pentru ca am echipament pentru orice vreme, dar informatia meteo e imbucuratoare, multumesc.

E miercuri 13 si ma intreb daca s-a spart teava cu saracie printre bikeri&bikerite.

Multi au citit, nimeni nu si-a gasit cuvintele insa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi merge cu TDM-ul, as aprecia sa am si pasagera insa ma duc oricum.

 

LoL...da de ce pasagera? si de ce nu pasager? :eek:) Ori ai ceva ganduri necurate cu biata femeie...

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LoL...da de ce pasagera? si de ce nu pasager? :eek:) Ori ai ceva ganduri necurate cu biata femeie...

 

E o chestie de preferinta pana la urma. Sunt heterosexual, motocicleta e a mea, e de sex feminin si din punctul meu de vedere un barbat pe o femeie e ceva placut, 2 barbati pe o femeie e in afara intereselor mele. Compromisul e un barbat si o femeie calare pe o femeie. Ca'n viata :)

 

Ganduri necurate? Nu-mi place partea asta, stai prea mult in biserici pentru binele tau. Inceara sa gandesti si fara ajutorul altora, dragul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un loc platit unde sa intind cortul :eek: http://www.geocities.com/camping_varna/index.html#

Partea misto e ca cine n-are cort [ biker? =)) ] poate primi unul. Vremea va fi misto in Varna si in Bucuresti nu chiar :)

 

Abia astept weekendul. Daca nu se mai baga nimeni posibil sa plec de la vreo 6 dimineata. Oricum la ore de astea ma trezesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o tura interesanta si vremea tine cu noi asa ca 90% o sa te insotesc si eu.

Avand in vedere motorul din dotare, viteza de croaziera nu o sa fie mai mare de 140-150 km/h. Sper sa fie ok.

Maine ma decid si vedem daca aduc si pasager.. daca nu.. se accepta pasagera :eek:

 

Seara buna si multam pentru idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

140-150? Se pare ca o sa merg economic. Si chiar imi convine, apuc sa vad si peisajul din mers plus ca ma scot cu un rezervor dus intors :eek:

 

Tel meu: 0749.372.650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te sun maine in jur de de ora 12 sa-ti spun ce am decis.

Locatia aceea ma coafeaza de minune, mai ales la buzunar.. imi place si privelistea etc.

Poti sa estimezi cam ce insemna partea financiara ?.. sau daca mai crezi ca ar fi ceva de adaugat. Daca nu, ne auzim maine (azi) la un telefon.

Seara buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa estimezi cam ce insemna partea financiara ?

 

Depinde de nevoile tale. Eu imi iau cu mine cam tot ce cred ca am nevoie: cazare, mancare si cafea. Parca am dat 28 de leva pe 17l de benzina ultima data. O pizza mare e 10 leva. Habar n-am cat costa berea si cafeaua, dar am inteles ca preturile lor sunt comparabile cu ale noastre.

Apreciaza si tu cam cat de ce ai nevoie si in ce cantitate. Calculeaza cat te-ar costa aici. Adauga o rezerva de macar 15% [pe astia ii poti tine in euro]. Suma asta de lei sa o ai in buzunar la Giugiu unde faci plinul de benz si schimbi banii in leva. Apoi, up&go :eek:

 

O leva = 2.2 RON

 

P.S. Nu paria niciodata ca stii de cat si ce ai nevoie daca cari o femeie dupa tine. Exista avantaje indiscutabile in a fi singur :)

Editat de ravenshield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o picatura din bucuria acestui weekend: :D post-11528-1242634580_thumb.jpg

 

 

Cocluzionand:

 

So many [gorgeus] curve's... so little time...

 

post-11528-1242634662_thumb.jpg

 

 

 

Viitorul e inca nescris... insa lucrez la si pentru proiectul A _ _ _ _ _ a

Editat de ravenshield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...