Sari la conținut

Cum Se Pune Uleiul In Furca De Nipru ?


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

gaura de care spui are rolul sa lase uleiul sa iasa din pistonas (ia o pompa manuala de masina si vezi ca e la fel). Pui arcul ala cu surubul in el, ai grija sa fie insurubat si jos pe pistonas, prinzi surubul care se vede daca scoti axul rotii si fixezi pistonasul. Dupa aia, torni uleiul si apesi de cateva ori pistonasul ca sa se umple. Dupa aia, te apuci sa montezi la loc telescopul cu toate simeringurile si inelele de pasla. Cand bagi furca in juguri trebuie sa ai grija cum infiletezi piulitele alea mari din capt, ca sa nu tensionezi arcul lung din interiorul telescoapelor, dar nici sa-l desfaci de jos.

 

Bafta la surubarit! :finger:

 

 

PS: Sper ca ai inteles ceva din toata balmajeala asta... eu le-am desfacut la mine si am fost foarte atent la procesul asta si tot abia am reusit sa le pun la loc. Nu e greu, dar trebuie sa fii foarte atent ce, cum si unde pui. Daca te ajuta, arunca un ochi in topicul asta(ai acolo cantitatea de ulei care trebuie pusa si alte trucuri):

 

Leeloo la Make-Up Artist

 

 

mai exact, poza asta:

 

poza telescoape desfacute

 

PPS: Daca mai ai nelamuriri, mai da un pm sau vezi adresa de YM in profilul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...