Sari la conținut

Ce-i de facut


johnny_danut
 Share

Postări Recomandate

Am un Piaggio NRG Power DD din 2007 (4000km) si de curand am fost la service si i-am pus un kit de 70 cm3 si cand l-am pus la treaba (zona de munte) am constatat ca merge mai prost ca inainte , urca foarte greu pantele . Dupa ceva timp am bijuterit la el si am inchis aerul de tot si .... surpriza ,merge mai bine ,de fapt la fel ca inainte cand avea 49 cm3 . Vreau sa va intreb care-i explicatia si ce-i mai trebuie ca sa merite cei 600 ron investiti . Mentionez ca la service nu au umblat la carburator . Cineva spunea ca are "jigleoare" mici pentru motor de 49cm3 si de aceea nu da randament . Voi ce credeti ? Multumesc si astept raspuns . :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muzicuta are rol de...supapa. La motoarele in 2 timpi se formeaza vacuum in momentul in care pistonul este jos, vacuumul trage de aripioarele muzicutei in jos lasand amestecul benzina+ aer sa curga in cilindru. Gandeste-te ca la o frunza la muzicuta, ceva firav in care pui apa si care daca este prea grea se lasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare , nu termini 70-u ala mai repede cu un carburator mai mare? , muzicutza trebuie sa-mi cumpar si eu.. , si daca tot laudati muzicutza din carbon sau cum o fi , ma gandesc ca mai bine cumpar una dinaia si stiu o treaba.. :D

 

 

 

 

 

 

mi-am luat o yamaha mbk urata si cu roti dinalea mici. ,in schimb are motor malossi care-si face treaba bine. Inca nu am dat bani pe ea dar o platesc luna vitoare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...