Sari la conținut

Honda Tansalp 650 Cmc


AS25
 Share

Postări Recomandate

V- strom de 650 este mai ieftina si mai stradala

BMW este mai scumpa si mai stradala

Africa Twin este mai solida si mai puternica. Merge mai bine decat Transalp-ul atat pe strada cat si pe offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V- strom de 650 este mai ieftina si mai stradala

BMW este mai scumpa si mai stradala

Africa Twin este mai solida si mai puternica. Merge mai bine decat Transalp-ul atat pe strada cat si pe offroad.

 

Merci Univent. Intre timp am gasit si articolul asta pe UniversMoto, care chiar m-a pus pe ganduri. ...........???????

http://www.universmoto.ro/article--Motocic...650--10225.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde ce vrei de la motor daca vrei sa l tii mai mult pe sosea asta e bun confortabil :yikes: daca vrei pentru urcat pe dealuri...nu prea ,>are scutul din plastic...mai bine un xl ,dominator sau un africa twin(daca ai bani ia un africa twin nu o sa ti para rau)

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde ce vrei de la motor daca vrei sa l tii mai mult pe sosea asta e bun confortabil :yikes: daca vrei pentru urcat pe dealuri...nu prea are scutul din plastic...mai bine un xl dominator sau un africa twin(daca ai bani ia un africa twin nu o sa ti para rau)

Dar Africa Twin e cam veche, eu vroeau ceva dupa 2000. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar Africa Twin e cam veche, eu vroeau ceva dupa 2000. :yikes:

faci cum vrei dar nimic nu se compara cu un africa twin...eh exagerez bmw 1150

fa un test la o africa twin si la un transalp si ai sa vezi diferenta si nu conteaza anii ci conteaza km :yikes: binenteles sa fie reali :yikes: :eek: bafta :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci cum vrei dar nimic nu se compara cu un africa twin...eh exagerez bmw 1150

fa un test la o africa twin si la un transalp si ai sa vezi diferenta si nu conteaza anii ci conteaza km :yikes: binenteles sa fie reali :yikes: :yikes: bafta :eek:

Dar ia spune-mi Africa are toi doi cilindrii in V la 45gr si e pe carburatie nu? Cam cit consuma???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalpul-ul e un motor foarte bun dar cam invechit,eu zic suzuki 650 v-strom

care e intradevar mai de strada dar oricum pt coclauri nu sunt bune niciuna,

iti trebuie ceva usor.

Nu mai inteleg. Africa, Transalp sau Vstorm??? Nu vreu pt. coclauri ci mai mult pt. drumurile noastre superbe. Si sa mearga cit de cit si pe drumuri de munte. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

E buna alegerea.

 

Africa Twin e din alt film: e mai solida, mai puternica, mai grea si ... mai scumpa. Pegaso / F650 sunt monocilindrice.

 

Daca oscilezi, poti oscila cu V-Strom, care e mai puternica, dar mai de strada. Are roti de 19" pe fata (HTA are de 21") si are injectie (HTA cu carburatoare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna alegerea.

 

Africa Twin e din alt film: e mai solida, mai puternica, mai grea si ... mai scumpa. Pegaso / F650 sunt monocilindrice.

 

Daca oscilezi, poti oscila cu V-Strom, care e mai puternica, dar mai de strada. Are roti de 19" pe fata (HTA are de 21") si are injectie (HTA cu carburatoare).

 

Merci. M-am decis deja V-Strom sa fie atunci. Inca o data multumesc de pareri, au fost f. utile. Ne vedem pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...