Sari la conținut

Probleme Cu Ij


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Salut pasionatilor !!!

Am si eu o mare problema. Am un IJ chopperit dar are cadrul modificat, 'tu-i mama lui si nu pot sa-l inscriu. Asa ca ultima sansa ar fi sa gasesc un cadru original si cu actele in perfecta regula ca sa mut totul pe el. Si avind in vedere ca toata fata e de Rebel cu fane pe disc, cu furca cu tot...ar fi pacat sa-l dau piese.

Asa ca daca stiti vreo cazatura ieftina, doar cadrul si actele sa fie OK astept un semn si va multumesc.

Respect. Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cuvantul meu daca mai inteleg ceva.

Acum vreo cativa ani printre toate blocurile din Bucuresti te loveai de tot felul de epave de ij, acuma nimic.

Si daca nici voi, motoristii, nu le vedeti incep sa cred ca au fost deja adjudecate deja de altii ca mine.

 

Dar totusi... ofer recompensa substantiala. :yikes:

 

Respect.Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

motoru astab al tau are acte? vechi noi are? dc nu mai cumpara cadrun cu acte ca si dc asessti te rupe cumpara un cadru normal sau i-al pe al unui prieten si schimba_i placuta din fata fiindca ij-ul nNU ARE SERIE STANTATA PE CADRU din fabrica el are doar placuta aia prinas in nituri.si o sa iti stanteze ei pe cadru seri din talon care este cea de pe placuta dupa aia il inscrii ii dai cadrul omului,muti tot pe al tau si at eu asa am inscris dnepr cu roata de masina 200/14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru astab al tau are acte? vechi noi are? dc nu mai cumpara cadrun cu acte ca si dc asessti te rupe cumpara un cadru normal sau i-al pe al unui prieten si schimba_i placuta din fata fiindca ij-ul nNU ARE SERIE STANTATA PE CADRU din fabrica el are doar placuta aia prinas in nituri.si o sa iti stanteze ei pe cadru seri din talon care este cea de pe placuta dupa aia il inscrii ii dai cadrul omului,muti tot pe al tau si at eu asa am inscris dnepr cu roata de masina 200/14

 

Scuze, dar n-am inteles nimic...

A, si prietenu' ramane cu cadrul stantat cu seriile mele, ha ha...

Plus ca nu vreau sa fac manevre cu seriile ca e ilegal. Sorry, asa m-a invatat la scoala, sa respect legile patriei, chiar daca ele nu ma respecta pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Sati, stai, stai! Ai fost la RAR si te-au respins? Finiseaza frumos sudurile si fa-le invizibile cu chit, da-i o vopsea de calitate si treci pe la RAR. Eventual "vorbeste" si cu cineva de acolo inainte sa mergi.

Zic eu ca o sa treaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sati, stai, stai! Ai fost la RAR si te-au respins? Finiseaza frumos sudurile si fa-le invizibile cu chit, da-i o vopsea de calitate si treci pe la RAR. Eventual "vorbeste" si cu cineva de acolo inainte sa mergi.

Zic eu ca o sa treaca...

 

Crezi ca nu vede nenea ala ca saua e la 25 de cm mai jos ???

O sa pun o poza cu cadrul sa-mi spuneti ce parere aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moshu' eu subscriu la ce a zis moto_comuniste....finiseaza-l frumos shi apoi treci pe la rar. Daca tzi-e frica de rar-ul din bucureshti ca shtiu ca aia sunt cam jegoshi fa un sacrificiu shi mergi la rar in slobozia sau in calarasi sau oriunde intr-un orash mai mic...cei de acolo sunt mai indulgentzi shi cred ca nici "discutzia" nu te costa prea mult....shtiu cazuri de baietzi din constantza care au reushit sa inmatriculeze mai multe motoare faceute din bucatzi pe la slobozia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sati, stai, stai! Ai fost la RAR si te-au respins? Finiseaza frumos sudurile si fa-le invizibile cu chit, da-i o vopsea de calitate si treci pe la RAR. Eventual "vorbeste" si cu cineva de acolo inainte sa mergi.

Zic eu ca o sa treaca...

 

Si crezi ca n-o sa vada nenea ala de la RAR ca saua e cu 25 de cm mai jos ???

Uite niste poze zi-mi ce parere ai...

 

Merci...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu e modificat la fel si nu am avut probleme...inca...Eu zic sa-i asculti si sa te duci asa

 

 

Ai fost cu ea la RAR si n-ai avut probleme, sau vorbesti de politistii dintrafic, de pe strada ?

 

PS Mutumesc tuturor si mai astept opinii.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mai daca-l modifici nu mai ai ce cauta la rar

iar cat despre trafic sunt cam prosti politistii nostrii

io am mers cu el modificat 2 ani ca pe urma l-am vandut dar tipul merge si acum cu el

TRAIM IN ROMANIA inca

deci merge cu spaga

oricum la parnaie nu te baga nimeni

io nu am avut nici o problema

si nici macar nu era pe numele meu ca nu am mai avut vrabdare sa-l inscriu ca l-am si taiat

:goodposting:

bafta

dai inainte fara frica

iar cadru de la mine inca te mai asteapta e cu motor cu tot

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa zic si eu ... finiseaza sudurile si dute in alta parte la rar ca doar aia de unde sa alegi in bucuresti si o sa scapi. daca ai seria din acte pe cadru nu va fi nici o problema. si eu am fost tot asa la rar si am trecut asa ca...............................

bafta multa

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...