Sari la conținut

CONCURS ENDURO 13.06 2009 LAZARESTI (HARGHITA)


lotzi
 Share

Postări Recomandate

VA ASTEPTAM LA A II-A EDITIE A CONCURSULUI ORGANIZAT DE CSIKI ENDURO & MXC MAI MULTE RELATII LA http://www.crazymotors.ro/viewnews.php?tip...seny&lng=ro SAU LA NR DE TEL 0724087554 SZAKACS MARTON. :rock: NOI DETALII : numerele de telefon pensiuni din imprejurimi:

Cozmeni 0723967503; Lazaresti 0723712787; Baile Tusnad 0721393303:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

dati si voi mai multe detalii, eventual daca aveti ceva poze din zona, chiar si mai vechi... traseu este comun cu bucle ptr extrem sau diferit?

posibilitati de cazare? sau campare?

mersi,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu mi-a zis ca a fost cel mai misto traseu de enduro de la cursele de anul asta.

Felicitari baieti. La anul anuntati mai din timp si ne strangem mai multi!

Da da , pacat k nu ai fost. foarte tare traseul, si gulasul de dupa, deliciossss. Merg si la anu la ei la cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten m a rugat sa transmit asta !

"Cred ca era mai frumos daca va strangeati si gunoaiele.

[/b]

Poate la anu`.

 

mda ... cam nasol. esti sigur ca e de la ei? sunt multe zone in care s-au organizat concursuri si s-a marcat cu banda KTM

trebuie neaparat curatata padurea dupa eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si un mesaj pentru baietii care au strans panglicile - jos palaria pentru efort. Sigur, daca ii contactau pe organizatori, acestia le-ar fi dat jos. De obicei, imediat dupa concurs, organizatorii fac o pauza binemeritata de odihna. Contactele organizatorilor se gasesc la primariile si consiliile locale din zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten m a rugat sa transmit asta !

 

Transmite-i prietenului tau sa se ocupe si de cei ce taie padurea, impusca animalele si minjesc copacii cu vopsea daca se vrea ecologist "full time"

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ups, nasol moment cu filmuletzul...

 

felicitari prietenului care a facut un bine padurii, sunt sigur ca si organizatorii ar fi curatat traseul la cateva zile dupa cursa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transmite-i prietenului tau sa se ocupe si de cei ce taie padurea, impusca animalele si minjesc copacii cu vopsea daca se vrea ecologist "full time"

 

 

N ai prins ideea nu trebuie sa fii ecologist sa stragi in urma ta ! tu esti genu de om de merge la gratar si lasa mizerie in urma ?

 

Nu e nici o jignire daca ti zice cineva ....bai uite ai lasat o hartie pe jos o iau eu acum ,data viitoare sa o iei tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N ai prins ideea nu trebuie sa fii ecologist sa stragi in urma ta ! tu esti genu de om de merge la gratar si lasa mizerie in urma ?

 

Nu e nici o jignire daca ti zice cineva ....bai uite ai lasat o hartie pe jos o iau eu acum ,data viitoare sa o iei tu!

nu arunc gunoaie in mediul inconjurator. eu dau spre reciclare, pe categorii: hirtia, plasticul, echipamentele electrice, et c.

ideea e urmatoarea: daca aduni marcajele, fara sa te invite nimeni, anulezi posiblitatea sa se refoloseasca marcajele la concursul urmator, anul urmator ... pentru producerea acelor folii s-au folosit resurse naturale, energie si s-a poluat putin planeta.

deci pentru urmatorul concurs se va folosi o alta folie pentru a carei productie se vor folosi resurse naturale, energie si se va polua inca un pic planeta.

amicul tau a inapoiat organizatorilor foliile pentru refolosire ? sau este ecologistul care merge cu automobil electric dar incarca bateriile masinii la priza alimentata de centrale termice pe carbune sau centrale nucleare.

chiar si stringerea gunoiului este o stiinta nu o bravada ieftina si ca sa va dau un exemplu extrem: deseurile nucleare nu le aduna orcine chiar daca se numeste "prigonius"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, mi-am facut cont ca sa raspund.

 

@ionut73

Nu sunt 100% sigur ca erau de la concursul asta, dar cred ca e foarte putin probabil sa fie 2 concursuri enduro in aceeasi zi in aceeasi zona.

Nu am nimic cu pauza de odihna a organizatorilor dar trecusera 4 zile de la eveniment.

Nu le-am cules ca dobitocu`, am intrebat inainte, pt ca exista posibilitatea ca concursul sa urmeze si atunci nu ar fii fost un gest prea frumos.

 

@stulewa

Poate l-ar fi curatat la cateva zile, dar trecusera deja 4. Nu e prima data cand se intampla.

 

@blueled

Cred ca si tu iti dai seama de cat de inteligente sunt replicile tale. Daca nu, atunci oricum nu are rost sa comentez.

 

-------

 

Nu-s ecologist fanatic, nici macar dinala care zice ca nu ai ce cauta cu motoru` in padure. Imi plac motocicletele si mai ales enduro.

Din lipsa de fonduri nu ma dau cu motoru` prin padure.

Sunt de parere ca enduro e un "sport" in stransa legatura cu natura si sunt convins ca nu e tocmai placut sa te plimbi intr-o padure plina de gunoaie. Poate ma insel, da` nu cred ca faceti ture pe muntii de gunoi de la marginea orasului.

Nu am cules marcajele respective ca sa ma laud. Iar filmuletul l-am facut ca sa pot atrage atentia organizatorilor si sa am un argument. Tocmai pentru ca mi-am imaginat ca am cui sa ma adresez. Nu-l trag de maneca pe turistu` care-si lasa gunoaiele unde a campat, pentru ca nu ai cu cine discuta.

Daca eram (cuvant jignitor) faceam un material frumos documentat si-l trimiteam la vreun post TV ca si asa "eco" e la moda. Dar sunt convins ca iesea o chestie nasoala de genu: "uite ce de (cuvant urat) sunt motociclistii, lasa gunoaie in padure" de parca nu e de ajuns opinia tembela deja existenta despre motociclisti.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, mi-am facut cont ca sa raspund.

 

@ionut73

Nu sunt 100% sigur ca erau de la concursul asta, dar cred ca e foarte putin probabil sa fie 2 concursuri enduro in aceeasi zi in aceeasi zona.

Nu am nimic cu pauza de odihna a organizatorilor dar trecusera 4 zile de la eveniment. si a depasit limita ta de suportabilitate ? aveai cosmaruri ?

Nu le-am cules ca dobitocu`, am intrebat inainte cumva pe organizatori ? , pt ca exista posibilitatea ca concursul sa urmeze si atunci nu ar fii fost un gest prea frumos.

 

@stulewa

Poate l-ar fi curatat la cateva zile, dar trecusera deja 4. Nu e prima data cand se intampla. si eu sper ca pe viitor o sa se tina cont de limita de 4 zile insuportabile.

@blueled

Cred ca si tu iti dai seama de cat de inteligente sunt replicile tale. Daca nu, atunci oricum nu are rost sa comentez.

ceva argumente ai ? un film pe iutube, eventual.

 

-------

 

Nu-s ecologist fanatic, nici macar dinala care zice ca nu ai ce cauta cu motoru` in padure. Imi plac motocicletele si mai ales enduro.

Din lipsa de fonduri nu ma dau cu motoru` prin padure.

Sunt de parere ca enduro e un "sport" in stransa legatura cu natura si sunt convins ca nu e tocmai placut sa te plimbi intr-o padure plina de gunoaie.

enduro este sport. fara ghilimele.

Poate ma insel, da` nu cred ca faceti ture pe muntii de gunoi de la marginea orasului.

Nu am cules marcajele respective ca sa ma laud. Iar filmuletul l-am facut ca sa pot atrage atentia organizatorilor si sa am un argument. Tocmai pentru ca mi-am imaginat ca am cui sa ma adresez. Nu-l trag de maneca pe turistu` care-si lasa gunoaiele unde a campat, pentru ca nu ai cu cine discuta. inalta tinuta morala este putin in contradictie cu aceasta ... "scapare".

Daca eram (cuvant jignitor) faceam un material . frumos documentat si-l trimiteam la vreun post TV ca si asa "eco" e la moda. Dar sunt convins ca iesea o chestie nasoala de genu: "uite ce de (cuvant urat) sunt motociclistii, lasa gunoaie in padure" de parca nu e de ajuns opinia tembela deja existenta despre motociclisti.tocmai ai facut unul ! televiziunile vineaza diverse filmulete de pe youtube sa le prezinte pe post in lipsa documentarelor proprii si o sa le fie foarte simplu chiar sa zica ceea ce tu declari ca nu vrei sa se zica

cu sigla ktm in prim plan, o sa fie evident pentru orice baba isterica, de ce se polueaza padurea. un profesor de deontologie ar trebui sa stie ca sigla trebuia blur-ata in cadru

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cerv - apreciez atitudinea non beligeranta. Cum iti spuneam - de obicei se strang marcajele. Insa, de obicei dupa cursa organizatorii isi trag sufletul si se mai ocupa si de job sau de familie (care in general sunt ignorate o periaoda inainte de cursa). uneori mai mult de 4 zile :rolleyes: . In general treburile astea se fac in weekend.

Daca iti place enduro iti urez sa faci repede rost de $$$ sa-ti iei o capra si sa ne vedem sanatosi la o cursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...