Sari la conținut

Bucuresti - Dubova 19-21 iunie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

m-am obisnuit cu ideea, vin la cort. trebuie sa caut harnasamentele. ce se foloseste pe post de perna in cort? sunt perne pneumatice sau se doarme pe bagaje? daca am o salteluta din aia subtire care trage aer singura mai trebuie si neopren?

 

domnule Doru, va recomand perna gonflabila din decathlon(militari). eu am una si este dementiala.

La saltea autogonflabila trebuie si izopren, deorece este subtire, maxim 5mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc, gata mi s-a taiat de cort, le-am adunat toate, sunt prea mari umplu motorul cu ele. cortul e de 3 persoane dublu, izoprenul nu intra in topcase, sunt tot felul de bete si cuie, te apuca toate alea. ma cazez pe la vreo pensiune ceva pe acolo.

care va duceti vineri rezervati-mi si mie o camera pe langa voi undeva.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor,

 

 

facem recensamantul , ultima strigare :

 

- darkdrac, pleaca vi pe la 17 00, cort

- bubucaty pleaca sambata dimineata, cort

- adrian bercea pleaca vineri cu inca 3 persoane, cu masina , stau la cort

- eu plec cu grupul adrian bercea dar merg cu motorul, prima noapte la casuta sau pe salteaua gomflabila, sub cerul liber, asa , ca dacii, a 2- a n. poate ma primeste si pe mine mihnea la el in cort

- doru bmw pleaca sambata dimineata

- mihnearatte pleaca sambata

 

Eu plec la 05 00 vineri, intalnire cu adrian bercea ms donald s militari, langa metro, inainte de autostrada, viteza mea de croaziera 120 - 130km/h, in rest cat se poate de repede, dar in siguranta,,, maine imi montez un detector de radar asa ca bag viteza si in localitati

 

Pt tine Doru, am rezervat deja o casuta, asa ca uita de cort,,,

 

Nota : Am schimbat putin locatia sederii noastre, sper sa nu ma injure nimeni,vom sta in golful mraconia, langa malul lacului, intr-o tabara de copii. Dupa multe telefoane si umblat pe internet, am ajuns la concluzia ca nu exista loc de campare in dubova, decat in acesta tabara pt copii. Cand zic loc de campare ma gandesc la apa pt spalat si toaleta. Altfel, putem sta in multe locuri prin zona, in natura, cum se spune. Am ales aceasta locatie ca sa fim un grup compact, sa putem pleca in diverse locuri impreuna, fara sa alergam unii dupa altii prin dubova. Mentionez ca aceasta tabara este foarte aproape de pensiunea dubova, unde am ales initial sa stam. Dar cum majoritatea a vrut sa stea la cort, am incercat sa impac si capra si varza,,,

 

Cine nu si-a lasat nr de tel sa-l lase,

 

Ciao

-

 

salut tuturor,

 

 

facem recensamantul , ultima strigare :

 

- darkdrac, pleaca vi pe la 17 00, cort

- bubucaty pleaca sambata dimineata, cort

- adrian bercea pleaca vineri cu inca 3 persoane, cu masina , stau la cort

- eu plec cu grupul adrian bercea dar merg cu motorul, prima noapte la casuta sau pe salteaua gomflabila, sub cerul liber, asa , ca dacii, a 2- a n. poate ma primeste si pe mine mihnea la el in cort

- doru bmw pleaca sambata dimineata

- mihnearatte pleaca sambata

 

Eu plec la 05 00 vineri, intalnire cu adrian bercea ms donald s militari, langa metro, inainte de autostrada, viteza mea de croaziera 120 - 130km/h, in rest cat se poate de repede, dar in siguranta,,, maine imi montez un detector de radar asa ca bag viteza si in localitati

 

Pt tine Doru, am rezervat deja o casuta, asa ca uita de cort,,,

 

Nota : Am schimbat putin locatia sederii noastre, sper sa nu ma injure nimeni,vom sta in golful mraconia, langa malul lacului, intr-o tabara de copii. Dupa multe telefoane si umblat pe internet, am ajuns la concluzia ca nu exista loc de campare in dubova, decat in acesta tabara pt copii. Cand zic loc de campare ma gandesc la apa pt spalat si toaleta. Altfel, putem sta in multe locuri prin zona, in natura, cum se spune. Am ales aceasta locatie ca sa fim un grup compact, sa putem pleca in diverse locuri impreuna, fara sa alergam unii dupa altii prin dubova. Mentionez ca aceasta tabara este foarte aproape de pensiunea dubova, unde am ales initial sa stam. Dar cum majoritatea a vrut sa stea la cort, am incercat sa impac si capra si varza,,,

 

Cine nu si-a lasat nr de tel sa-l lase,

 

Ciao

-

marius 95, daca te hotaresti, alege un grup de plecare, te asteptam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grrrr! Vreau sa plec dimineata la o ora mai decenta si nu am cu cine, nici vineri, nici sambata. Nu vrea nimeni sa plece vineri la 9-10?

 

Telefonul meu: 0721435317.

Viteza preferata: limita +10 Km/h.

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datele locatiei :

 

de la statuia Decebal, faceti dreapta, apoi mergeti cam 2 km pana ajungeti la tabara, daca nu va descurcati , intrebati de tabara de copii, este singura tabara, toata lumea trebuie sa stie,,,tel meu : 0722564401, 0745871414 marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marius te primesc cu drag, daca avem loc, ca am un cort foarte micut...

Momentan motorul meu face pipilica pe unde il parchez, adica pete de ulei. Maine dim sunt cu el la service, sper sa mi-l dea pana vineri.

In mod normal ar trebui sa fiu ok si sambata dis de dim sa incerc sa ma tin dupa bubu :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius, multumim pentru eforturile tale de a organiza aceasta excursie astfel incat sa impaci pe toata lumea. Va urez drum bun vineri, fara evenimente neplacute. Eu am numerele voastre, la fel si voi pe al meu ( traiasca PM-ul ).

Eu voi pleca sambata de acasa in jur de 5:30 si in jur de ora 6 ( +/- cateva minute ) am sa opresc in ultimul Petrom dinainte de A1. Asta pentru cei care vor sa plecam impreuna cu opriri doar in benzinarii ( pentru alimentare si/sau alte nevoi), poze si cazuri de urgenta.

O seara frumoasa la toti, fug si eu acasa :cheers:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grrrr! Vreau sa plec dimineata la o ora mai decenta si nu am cu cine, nici vineri, nici sambata. Nu vrea nimeni sa plece vineri la 9-10?

 

Telefonul meu: 0721435317.

Viteza preferata: limita +10 Km/h.

 

Poate ar trebui sa mergem impreuna.....o sa incerc sa plec vineri la 16,se pare ca stilul nostru de mers este asemanator ceea ce este un avantaj.Eu mai am un loc in cort in sensul in care eu vin singur iar cortul este de 3 persoane(practic de doua).Nu mi-ar placea sa fac drumul singur dar daca altfel nu se poate......vin oricum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape am terminat bagajele.

 

am luat gratar si secure. voi lua si ceva carbuni de pe drum. aprovizionare cu chestii de insirat pe gratar probabil din orsova. oricum iau si ce gasesc prin congelator :banana:)

 

am mai luat undite, umbreluta, lanterne, lada frigorifica si ceva beri - si cutit :cheers: mergem in expeditie :lol:

 

 

am pregatit 3 aparate de poze si o camera video.

 

atentie la organizare ziua de sambata ! am pomenit de plimbare cu barca si e musai sa se faca. nu mai scap de Diana si daca e ceva.... dau vina pe voi...sa vad cum o sa va descurcati.....

 

drum bun, tuturor si sa ne vedem cu bine.....asfalt uscat si fara incidente !

 

PS: o fi bere la destinatie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedem acolo cum facem cu plimbarea pe dunare, vorbim vineri pt sambata dupa amiaza, ca sa vina si ceilalti, sa mergem impreuna

 

rog pe cei care pleaca sambata dimineata sa ma anunte cand ajung pe la craiova, ca sa stiu cum fac cu barca,,,

 

ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai.. voi vreti sa mergeti fara mine ? :cheers: . Sunt si eu tentat sa vin, probabil sambata dimineata, am dupa mine cort si sac, nu vreau sa va incurc planurile, daca ajung bine, daca nu, iar bine. Alternativa ar fi la mare la plaja, dar parca as vrea sa mai schimb peisajul si sa scap de tzantzari. am nr. de tel de la adrianbercea si de la bubucaty, dar in principiu gasesc eu tabara de copii din dubova, inteleg ca e pe un fir de apa care vine in dunare pe langa statiua lui decebal, de dupa orsova. Care este ora estimata pentru plecat in expeditii locale sambata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tabara este usor de gasit. in dubova este una singura si toti localnicii o stiu.

luati si voi numerele de telefon de mai sus ca sa ne gasim prin zona.

 

NU uitati costumele de baie :cheers:

 

Mosulika abia te astept sa vad ce noutati mai ai ....am pus deja berea la rece :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

moshulik intreaba si tu pe cei care pleaca sambata,,,pe la 05 30 - 06 00 ar fi plecarea

 

wrongname, mergi pana la stauia lui decebal , faci dreapta si mergi 2 km, intrebi si tu, este singura tabara de copii din zona

 

ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tabara este usor de gasit. in dubova este una singura si toti localnicii o stiu.

luati si voi numerele de telefon de mai sus ca sa ne gasim prin zona.

 

NU uitati costumele de baie :cheers:

 

Mosulika abia te astept sa vad ce noutati mai ai ....am pus deja berea la rece :banana:

 

acum am vazut ca le-ai raspuns tu,,,

pai noi ne vedem la 05 00 la Mc, voi la ce ora va treziti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimile nouati :

 

- am rezervat barca pt 15 persoane, pt sambata, in jur de 14 00. Plimbarea este de aprox. 2 ore, vizitam pestera ponicova, pestera veterani si alte alea,,, nu uitati chiloteii de baie

 

- drumul buc - dubova , aprox 7 ore, deci atentie la ora de plecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...