Sari la conținut

Semnal Fata Zzr 91 Si Fise


Postări Recomandate

Salut.

AM si eu o intrebare

Unde as putea gasi 2 semnalizari de fata pentru un zzr600 din 91, si un set de fise si cam la ce pret (noi sau sh)!

 

Merci mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca le schimbi schimba-le pe toate! fisele nu conteaza de la ce sunt, conteaza cum sunt! uite, eu am luat din carrefour champion siliconice la 85.000 bucata si sunt foarte multumit de ele! le am de 7 luni si nu au inca nimic, nu curenteaza cand pun mana pe ele si sunt foarte faine! mai ieftine gasesti si la 50.000 toate 4 da' alea is penibil de proaste! however isi fac treaba cand te lasa altele in drum! io la mine am si un set nou de fise proaste! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci zici ca gasesc in carrefour fise bune? mie imi trebuie d-alea lungi, pt zzr 600 din 91.

sunt niste fise lungi si mai subtirele ...crezi ca gasesc in carrefour?:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

astea is lungi dar nu sunt subtirele! oricum nu cred ca spatiul e chiar atat de mic incat sa nu incapa o fisa o idee mai groasa! :D du-te si tu cu o fisa originala sa vezi de lungime :cheers:

 

iar despre bujii.... du-te la orice magazin de piede auto mai dezghetat care au un comp, le spui motoru' si ei iti spun ce bujii iti trebuie! :baldy: de preferat denso sau ngk (eu personal prefer denso, nu ma intreba de ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujii tocmai i-am pus si sunt NGK, noi noute :cheers:, modelu de bujii pt zzr600 din 91 este CR95E, parca..., faza e ca in momentu in care am scos bujiile vechi am rupt din greseala cauciucu ala la 2 dintre fise...si acu face scanteie pe langa...si iti dai seama ca merge motoru ca un poponeata undeori :D nu trage....mi se opreste motoru daca turatia cade sub 2-3000...ca sa nu mai zic ca nu sta la relantiu.., ma rog, am improvizat eu cu niste cauciuc o izolatie si acu merge super ok, dar nu poate sa ramana la nesfarsit asa...si d-aia vreaui sa iau fise noi :baldy: si daca zici ca asunt asa ieftine si buna, as lua 4, sa stiu o treaba....

 

Deci zici ca in carrefour gasesc?iau o fisa si ma duc cu ea...dar au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

au, sau cel putin in septembrie erau! sunt fise champion rosii siliconice triple! :cheers: eu mai si tin motoru' afara fara prelata sau ceva, ploua, ninge pe el...si inca merg si nu curenteaza! :D

 

p.s. le-am gasit intr-un carrefour aproape de salajan! nu-s din bucuresti asa ca nu stiu in ce zona este mai exact da' din salajan n-am facut mai mult de 8-10 min cu motoru' pe caldura si in trafic maxim pe la ora 12-1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi ala din colentina...ma rog, nu asta e important, ca la toate carrefour au aceasi marfa....:crack:

 

o sa ma duc si io sambata sa iau 4 si sa le schimb :crack: merci mult pt sfat...o sa te tin la curent cum merg :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

o fi ala din colentina...ma rog, nu asta e important, ca la toate carrefour au aceasi marfa....:scratch:

 

o sa ma duc si io sambata sa iau 4 si sa le schimb :cheers: merci mult pt sfat...o sa te tin la curent cum merg :blbl:

ai gasit semnalizari fata pt zzr ? daca ai gasit spunem si mie unde si cat ai dat pe ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...