Sari la conținut

Kawasaki Zzr400, Honda Cbr 400r, Suzuki Rf400, Aprilia Rs250


Hector18
 Share

Kawasaki zzr400, Honda cbr 400r, Suzuki rf400, aprilia rs250  

214 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Salut,daca ma poate ajuta si pe mine,ZZR400 este potrivit pentru o tipa incepatoare(tin sa mentionez ca am 1.63)?! Dintre toate ca design optez pentru kawa.

 

Potrivita? Ca inaltime la sa, cei 780 de mm probabil te vor avantaja. Insa din punctul de vedere al greutatii, cele 195 de kilograme la gol (adica fara lichide si baterie) sunt clar un dezavantaj. In rest, e o vaca mare, grea si lenesa.

 

Exista variante mai bune, mai noi, mai usoare, mai frumoase .. :crack: si culmea nu cu foarte mult ca bani peste zzr. E pana la urma decizia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,daca ma poate ajuta si pe mine,ZZR400 este potrivit pentru o tipa incepatoare(tin sa mentionez ca am 1.63)?! Dintre toate ca design optez pentru kawa.

Mai bine alegi un zx4r ... mai usoara si daca tot spuneai de design...arata mai bine fata de zzr...

 

Daca vrei sa vezi,probezi,incaleci un zx4 .. am eu la iernat 2 in garaj , ale unor prietene .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de tot Judas Iscariot si Reverse pentru informatii.Din pacate sau din fericire(inca nu imi pot da seama) m-am orientat spre cu totul si cu totul altceva.Astept o Yama FZ600...acum,nu pot spune decat,ne vedem la vara :crack:

Editat de Nadia_YC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat CBR400rr pt ca asa cum mai ziceau cei care au postat, honda e honda si cred ca e un motor super pentru un incepator de pe 125!

Honda e Honda si Kawasaki e Kawasaki .. :crack: Hai sa fim seriosi, aste sunt mituri suburbane ..

 

ersi mult de tot Judas Iscariot si Reverse pentru informatii.Din pacate sau din fericire(inca nu imi pot da seama) m-am orientat spre cu totul si cu totul altceva.Astept o Yama FZ600...acum,nu pot spune decat,ne vedem la vara

 

Nuuuuu de 600 ca o sa moooooori :crack: :crack: ( :crack: :crack: )

 

Ce model? FZ600 adica FZ 600R sau mai noul FZ6?

 

Si noi asteptam sa ne vedem :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nustiu ce sa zic, mit sau nuh, dar de cand miam luat moto aud incontinu ca honda is cele mai bune, cele mai fiabile, cele mai tari..... nah, akm nici nu mai stiu pe cine sa cred, dar majoritatea prietenilor mei care au detzinut si detzin moto (99% dintre ei) spun ca HONDA RULZZZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nustiu ce sa zic, mit sau nuh, dar de cand miam luat moto aud incontinu ca honda is cele mai bune, cele mai fiabile, cele mai tari..... nah, akm nici nu mai stiu pe cine sa cred, dar majoritatea prietenilor mei care au detzinut si detzin moto (99% dintre ei) spun ca HONDA RULZZZ

 

Sa fim seriosi, orice motocicleta intretinuta corespunzator poate "deveni" o Honda din punct de vedere al fiabilitatii, chit ca o alergi sau nu :crack:

 

Ba chiar sa fiu un pic rautacios, in segmentul miarelor, 1000 RR a fost poate cea mai slaba motocicleta, cu un pas in urma concurentei, pe pista ramanand cam in urma :crack: Bine ca macar au vopsit-o Repsol si i-au gasit un scop la terase :crack: 954, aia da motocicleta! Si se pare ca si noul 1000 RR promite extraordinar de multe ...

 

Deci.. NU! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuuu de 600 ca o sa moooooori :crack: :crack: ( :crack: :crack: )

 

Ce model? FZ600 adica FZ 600R sau mai noul FZ6?

 

Si noi asteptam sa ne vedem :crack:

 

Este vorba de FZ6-2007,si sa spunem ca am incredere in cei care m-au sfatuit sa fac alegerea asta.In orice caz am mers pe ea,si imi place foarte mult :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ce nebun esti...Este N si e argintie,si da, evident ca as putea face Loganul cu ea,dar ink nu ma bag la asa ceva :crack:

 

Carnet? Echipament? (ultima intrebare chiar are un rost)

 

Ca sa stim ce facem .. eu o sa imi pun o parte din salariu la o parte, si Reverse o sa isi scoata alocatia pentru tine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carnet? Echipament? (ultima intrebare chiar are un rost)

 

Ca sa stim ce facem .. eu o sa imi pun o parte din salariu la o parte, si Reverse o sa isi scoata alocatia pentru tine :crack:

 

:crack: scoala e facuta,carnetul imediat ce se face frumos,cat priveste echipamentul e deja luat.

multumit de raspuns?! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack: ,,honda e honda'' e semnatura mea si e ironica,sarcastica facand aluzii la cei care cred ca hondele sunt buricul planetei. Te numeri printre ei @ silent_control? :crack:

 

Eu mi-am adus aminte de Silviu C :crack: Oare ce mai face?

 

:crack: scoala e facuta,carnetul imediat ce se face frumos,cat priveste echipamentul e deja luat.

multumit de raspuns?! :crack:

 

Nu in totalitate. Se asorteaza? E complet? E de calitate? E exact pe masura ta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu in totalitate. Se asorteaza? E complet? E de calitate? :crack:

 

Este,este de calitate,chiar nu ma zgarcesc cand vine vorba de echipament,si se asorteaza perfect cu moto(poate o sa fac si cateva poze cand am timp)... :crack:

In fine...cred ca ne-am luat destule injuraturi k suntem offtopic :crack:,sa incercam totusi ,sa ne mulam pe subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este,este de calitate,chiar nu ma zgarcesc cand vine vorba de echipament,si se asorteaza perfect cu moto(poate o sa fac si cateva poze cand am timp)... :crack:

Chiar te rugam :crack:

 

In fine...cred ca ne-am luat destule injuraturi k suntem offtopic :crack:,sa incercam totusi ,sa ne mulam pe subiect.

 

Mi-am dat singur 10% warn pentru offtopic. In rest stai linistita, ca eu trag sforile pe aici ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack: ,,honda e honda'' e semnatura mea si e ironica,sarcastica facand aluzii la cei care cred ca hondele sunt buricul planetei. Te numeri printre ei @ silent_control? :crack:

 

Nu pot sa ma numar printre ei cu toate ca detzin o honda... mica cum e ea dar nu ma dezamagit, nu pot sa spun ca honda e regele motoarelor dar am o parere buna despre ea, din auzite si din faptul ca am si eu o honda, dar nah e mica nu pot sa ma iau dupa ea....

 

O fi un mit urban asa cum zicetzi voi..... o sa dau un email la Mithbusters sa vedem daca e thrue :crack:

 

In rest.... cata, cat ceri pe kawa... pt ca ma intereseaza pe la vara can am 18 ani :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat singur 10% warn pentru offtopic. In rest stai linistita, ca eu trag sforile pe aici ... :crack:

Ahh...cum de nu mi-am dat seama,fii sigur ca sunt mult mai linistita acum :crack:...

Editat de Nadia_YC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...