Sari la conținut

Motorul,piesa De Schimb?


remijaru
 Share

Postări Recomandate

Am trecut pe la cei de la RAR si mi-au spus ca motorul este acum piesa de schimb(deci chiar nu mai conteaza seria de pe el)dar altcineva de la alr RAR zicea ca nu e piesa de schimb.Care di ei e prost informat?

Ce paraere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este piesa de schimb dar trebuie sa ai dovada de provenienta cand ajungi la RAR.

Inainte acceptau declaratie de la cel care ti l-a dat, acuma trebuie factura. :crack:

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat un motor la masina si nu au cerut absolut nimic. au verificat in baza de date daca nu este furat si atat. daca motorul este perfect identic cu cel avut inainte, costul pt trecerea lui in carte este mic, daca nu intra la nu stiu ce omologari si e mai scump. dar acte - nexam

 

nu vad de ce la moto nu ar fi la fel.

 

evident trebuie sa ai seria ok la noul motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am interesat la R.A.R. in brasov (eu sunt din fagaras) si mi-a spus nenea de acolo ca nu e nici o problema.dar altii zic ca am nevoie de facturi,acte de provenienta,etc.Eu nu am de unde sa fac rost de factura deoarece cu toate ca e nou domnul Gaspar din botosani nu a avut sa-mi dea factura...oricumam schimbat la motor toata cutia d viteze (furci,pinioane,etc) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am interesat la R.A.R. in brasov (eu sunt din fagaras) si mi-a spus nenea de acolo ca nu e nici o problema.dar altii zic ca am nevoie de facturi,acte de provenienta,etc.Eu nu am de unde sa fac rost de factura deoarece cu toate ca e nou domnul Gaspar din botosani nu a avut sa-mi dea factura...oricumam schimbat la motor toata cutia d viteze (furci,pinioane,etc) :crack:

te duci la Remat, si rogi un nene de acolo, sa-ti de-a o factura pe-un bloc fara serie(ca si cum ar fi dus cineva un motor la casat) sau daca nu vrea, aceeasi manevra se poate face si cu o Consignatia sau o fimra de dezmembrari. bineinteles, te va costa ceva beri, dar asea, poti sa-ti faci rost de acte de provenienta la motor. Ar mai exista posibilitatea cu o declaratie la notar pe proprie raspundere ca ai facut motorul din bucati, si-ti apartine de drept.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut REMICĂ !!!

Mai bine ne trântim 2 motoare de KAWA pe MIJ Âşi atunci să vezi burn out la poÂştă, tată!!

Mamă ce poze mi-am tras!!

Editat de LUCIFER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copii, fiti amabili si terminati cu prostiile, nu se mai cer acte la un motor de ani buni, nu va condamn ca nau stiti asta ca daca nu ati trecut prin asa ceva e normal, intrebati daca nu ma credeti direct la rar unde veti merge cu trotinetele SI ATAT!!! informatiile date de persoane care nu au trecut personal prin asta nu sunt de luat in calcul.

 

am facut asta si nici macar nu au intrebat de unde am motorul. au verificat seria si atat.

 

deci, mergeti la rar. succese multiple...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...