Sari la conținut

Filtru Aer


sacal
 Share

Postări Recomandate

am desfacut aseara mobra sa vad cum e cu filtrul aer si din galben cum cred ca era initial, acum era negru.

l-am aspirat bine si l-am pus la loc, fiind sambata.

oare ar fi mai bine sa cumpar unul nou?

precizez ca moto are 8500 km. si cred ca nu a mai fost schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, daca e negru, adica murdar, in principiu il schimbi. daca e un filtru de burete, poate fi curatat cu un spary dedicat acestui tip de filtru.

 

filtrele de hartie se chimba, nu se curata.

 

incearca un ufi, mahle, k&n, bmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, un filtru jegos influenteaza consumul precum si mersul cu pasager indiferent de cat de usor e! :cheers: filtrul murdar functioneaza ca un soc, intra mai putin aer in motor si trage mai multa benzina, merge innecat si consuma mai mult! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e. acum consuma 10, inainte lua maxim 7.

bujiile or fi si ele de vina, ca nu le-am schimbat niciodata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

avand in vedere ca e motor super-sport si ca a fost si forjat cred eu ca la 9000 de km nu ar fi un lucru rau sa schimbi si bujiile! :laugh: iti recomand din toata inima denso iridium power! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-mi aduc aminte cand m-am uitat si eu prima data la filtru si l-am vazut negru m-am apucat si l-am spalat ca idiotul binenteles ca a iesit alb dar dupaia mi-a luat o saptama sa se usuce si nu a mai fost bun de nimic se facuse hartia aia tare ca o piatra nu mai trecea aerul deloc asa ca m-iam cumparat alt filtru de la louis si am dat 1.90 euro adica 7 lei noi, pai daca ma ducea capul de la inceput mai ales ca e asa ieftin nici nu se mai punea problema + ca a influientat consumul substantial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-mi aduc aminte cand m-am uitat si eu prima data la filtru si l-am vazut negru m-am apucat si l-am spalat ca idiotul binenteles ca a iesit alb dar dupaia mi-a luat o saptama sa se usuce si nu a mai fost bun de nimic se facuse hartia aia tare ca o piatra nu mai trecea aerul deloc asa ca m-iam cumparat alt filtru de la louis si am dat 1.90 euro adica 7 lei noi, pai daca ma ducea capul de la inceput mai ales ca e asa ieftin nici nu se mai punea problema + ca a influientat consumul substantial.

 

 

Probabil tu aveai filtru de hartie dupa cum spui.

Filtrul din burete de poate curata si refolosi, dar nu la nesfarsit (exceptie K&N)

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...