Sari la conținut

Accident r6


Cezu
 Share

Postări Recomandate

Accident grav la iesirea din municipiul Piatra Neamt : Motociclist izbit de ARO

 

17 Iulie 2009

 

Un tânăr în vârstă de 22 de ani, din municipiul Piatra Neamț, a fost grav accidentat, ieri dimineață, după ce a fost izbit în plin de un autoturism marca ARO, al cărui Âşofer nu i-a acordat prioritate de trecere. Accidentul s-a petrecut la ora 11,30, pe DN 15, în comuna Alexandru cel Bun (la Peco "Ursuleți" de la ieÂşirea din oraÂş), în următoarele împrejurări. Mihai C., în vârstă de 39 de ani, din Piatra Neamț, conducea maÂşina dinspre casă către oraÂşul Bicaz. Ajuns la Peco, el a virat stânga fără să se asigure Âşi l-a izbit în plin pe pietreanul Radu M. (de 22 de ani) care circula regulamentar, cu motocicleta marca Yamaha, dinspre Bicaz către Piatra Neamț. "Nu l-am văzut, credeți-mă, decât foarte târziu. Am virat Âşi, deodată mi-a apărut la câțiva metri. L-am văzut cum Âşi-a pus mâinile-n cap Âşi apoi a urmat impactul. Îmi pare rău. Doamne, bine că este în viață", a spus Âşoferul de pe ARO. Motociclistul, care a suferit din fericire doar o fractură de tibie, a scăpat cu viață fiindcă nu avea viteză Âşi purta casca de protecție. Niciunul dintre conducătorii auto implicați în accident nu se afla sub influența alcoolului. Victima a fost transportată cu ambulanța, la Spitalul Județean de Urgențe Neamț, unde a rămas internată. La fața locului au intervenit mai multe echipaje de Poliție, care au redirecționat traficul rutier, timp de aproximativ o oră. ÂŞoferul autoturismului ARO s-a ales cu dosar penal Âşi este cercetat, în stare de libertate, pentru vătămare corporală gravă din culpă.

 

p.s : ce declaratie de 2 lei a dat soferu " l`am vazut cand si`a pus mainile in cap " Cine mai controla motorul oare ?

Sanatate multa motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat de batuti in cap sunt unii soferi pe acolo sa nu ne miram prea tare. Acolo oricum nu prea ai cum sa mergi tare mai ales cu o vitezana pt ca iti faci stomacu praf.

 

Din pacate in Piatra inca se doarme grav la volan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...