Sari la conținut

Maxi-scooters Romania


bassu86
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 501
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai oboseste si motorul...la al meu linia rosie incepe pe la 6000 ture-95 la ora. eu merg in medie cu 70-80-90, nu am chef sa omor motorul de nebun. doar in depasiri trec de 100 si asta pt cateva zeci de secunde...si singur pe el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oboseste si motorul...la al meu linia rosie incepe pe la 6000 ture-95 la ora. eu merg in medie cu 70-80-90, nu am chef sa omor motorul de nebun. doar in depasiri trec de 100 si asta pt cateva zeci de secunde...si singur pe el...

 

Majesty nu are turometru.

De obicei la drum lung merg 70 - 90 Km/h si doar in depasiri sar de 100...

Cu 130 Km/h am mers doar cand l-am incercat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70-90 in afara???????

Haideti ca avem motoare de 250 cmc nu scutere cu set de 70 cmc.

Eu in afara merg cu 70 (sa nu mai ia radarul in localitati) si cand pot merg la 120.....cel mai mult am mers la 135 cu 2 persoane.

Recent am facut un drum Bucuresti-Urziceni si am mers cu 110-120 constant, mai putin in localitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

devine obositor sa gonesti asa..sunt denivelari peste tot si motoreta mea e cam rigida,acasa ma cam doare coloana dupa un drum lung...am avut surpriza neplacuta ca masina din fata mea sa franeze brusc si eu sa opresc la cativa centimetri de bara ei, nu am chef sa-mi rup oasele sau sa lovesc vreun caine sa ma tavaleasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sant de acord cu marius45jml sa-i dam bice!!! nu pt fuga am luat scuterul?? eu am facut un drum de 200 km cu 2 persoane si nu l-am lasat mai jos de 110 km/h

cand rulezi pe 2 roti fie el scuter sau motocicleta tre sa stii un lucru esential care poate sa-ti salveze viata, nu rulezi in spate centru unui vehicul oricare ar fi el te pozitionezi pe laterale si chiar daca franeaza brusc tu mai ai o sansa sa scapi intreg si sa nu te sui cu motoreta pe masina omului sau pastrezi distanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sant de acord cu marius45jml sa-i dam bice!!! nu pt fuga am luat scuterul?? eu am facut un drum de 200 km cu 2 persoane si nu l-am lasat mai jos de 110 km/h

cand rulezi pe 2 roti fie el scuter sau motocicleta tre sa stii un lucru esential care poate sa-ti salveze viata, nu rulezi in spate centru unui vehicul oricare ar fi el te pozitionezi pe laterale si chiar daca franeaza brusc tu mai ai o sansa sa scapi intreg si sa nu te sui cu motoreta pe masina omului sau pastrezi distanta.

 

 

corect Burg_man , la recenta iesire in Bulgaria i-am dat si eu "talpa" , chiar la 110 km/ora parea motorul ca merge cel mai rotund , insa conduceti preventiv , cum credeti fiecare ca sunteti in siguranta , important e sa mai .......ajungeti si acasa !

post-45527-1273918271_thumb.jpg

post-45527-1273918519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sant de acord cu marius45jml sa-i dam bice!!! nu pt fuga am luat scuterul?? eu am facut un drum de 200 km cu 2 persoane si nu l-am lasat mai jos de 110 km/h

cand rulezi pe 2 roti fie el scuter sau motocicleta tre sa stii un lucru esential care poate sa-ti salveze viata, nu rulezi in spate centru unui vehicul oricare ar fi el te pozitionezi pe laterale si chiar daca franeaza brusc tu mai ai o sansa sa scapi intreg si sa nu te sui cu motoreta pe masina omului sau pastrezi distanta.

eu nu l-am luat pt fuga. daca voiam asa ceva imi luam un fzr600 sau un yzf de 750. mama ce fugeau alea...rupeau asfaltul!!!

pe dreapta sunt gropi din cauza tirurilor cred si pe centru-stanga nu prea merg sa nu fiu atins din spate de vreo masina sau sa nu ma spulbere vreun tir de pe contrasens: face un vartej....vruuumm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Sunt posesorul unui YAMAHA Versity 300 din 2004. Stie cineva unde as putea gasi manualul utilizatorului si un manual de service?

Unde si cand sunt intalnri cu maxi-scootere?

O zi buna!

Multumesc.

post-57170-1274163213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Sunt posesorul unui YAMAHA Versity 300 din 2004. Stie cineva unde as putea gasi manualul utilizatorului si un manual de service?

Unde si cand sunt intalnri cu maxi-scootere?

O zi buna!

Multumesc.

Intalniri sunt in fiecare duminica la ora 14:00, la fantana de la circ (Stefan cel Mare).

Acolo vin scutere, maxiscutere si cateva motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalniri sunt in fiecare duminica la ora 14:00, la fantana de la circ (Stefan cel Mare).

Acolo vin scutere, maxiscutere si cateva motociclete.

 

DA , numai tu Marius tragi chiulul ! :D

 

la o cautare pe google gasesti orice carte de motor !

Mesaj completat

DA , numai tu Marius tragi chiulul ! :laugh:

 

la o cautare pe google gasesti orice carte de motor !

 

http://www.manualedereparatie.info/categorii/yamaha.html

Mesaj completat

 

s-o stapanesti sanatos fara probleme ! incearca aici sau mai sus :

 

http://www.tradebit.com/filedetail.php/690...-vp-300-versity

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am placerea sa va prezint noua Honda Faze. E superba, bate la curu gol orice ( ca si aspect).

 

New Honda motorcycle was named Faze 250, as well as single-cylinder 4-stroke engine developing 30 hp liquid-cooled. Rather, the model will be equipped with ABS.

 

The expected price of 2010 Honda Faze 250 from 4300 ? to 4700 ?.

 

http://www.youtube.com/watch?v=H7zAqtrGCVc...feature=related

post-43696-1274344430_thumb.jpg

post-43696-1274344440_thumb.jpg

post-43696-1274344447_thumb.jpg

post-43696-1274344463_thumb.jpg

post-43696-1274344497_thumb.jpg

post-43696-1274344514_thumb.jpg

post-43696-1274344523_thumb.jpg

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalniri sunt in fiecare duminica la ora 14:00, la fantana de la circ (Stefan cel Mare).

Acolo vin scutere, maxiscutere si cateva motociclete.

 

 

S-a notat :D Daca e frumos duminca, ne vedem acolo.

Merci.

Mesaj completat

DA , numai tu Marius tragi chiulul ! :laugh:

 

la o cautare pe google gasesti orice carte de motor !

Mesaj completat

DA , numai tu Marius tragi chiulul ! :laugh:

 

la o cautare pe google gasesti orice carte de motor !

 

http://www.manualedereparatie.info/categorii/yamaha.html

Mesaj completat

 

s-o stapanesti sanatos fara probleme ! incearca aici sau mai sus :

 

http://www.tradebit.com/filedetail.php/690...-vp-300-versity

Merci frumos pt linkuri :laugh:

Pe primul nu am gasit modelul, doar pe al doilea link, cel cu download-ul platit.

Mai vorbim duminica, daca ne ajuta si vremea...

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca maine e frumos.....va astept la circ la ora 14:00 :crack:

 

Dupa procnoza meteo, maine cam ploua :crack:

Daca o dau in bara cei de la meteo, in stilul lor caracteristic si maine e frumos ne vedem acolo la ora 14:00

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum poate ati citit la sectiunea intalniri , Fanel , David Secret si eu ne-am intalnit azi la orele 18 in parcarea IKEA si am hotarat s-o facem in fiecare ultima Vineri din fiecare luna ! la IKEA se papa bine si ieftin asa ca va asteptam pe toti cum am stabilit .

post-45527-1275083428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Eu am fost duminica ce a trecut, impreuna cu 2 prieteni cu scooterele, in parcarea circului la ora 14:10. Am stat aprox. 30 minute si nu a mai aparut nimeni...! S-a schimbat locul si/sau ora intalnirii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , noi am incercat sa facem si o intalnire pe categoria maxiscutere , adica m-am referit eu acolo in chemare la scutere inmatriculate la IGP ( deci nr inmatriculare alb, nu galben de primarie , posesor de cat.A , RCA + ITP , etc) .

In plus la locatia respectiva (IKEA) exista posibilitatea sa mananci ceva , o cafea , un suc , mai stai la un pahar de vorba , mai dai o fuga spre Snagov , chestii d-astea .

Mai veniti si voi cu idei , eu chiar stau aproape de circ , pe partea opusa aleii , pe Tei , vin si acolo , nu ma deranjeaza , duminica insa mai iau si eu motocicleta de coarne si o tai la cate un drum !

asfalt uscat tuturor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Eu am fost duminica ce a trecut, impreuna cu 2 prieteni cu scooterele, in parcarea circului la ora 14:10. Am stat aprox. 30 minute si nu a mai aparut nimeni...! S-a schimbat locul si/sau ora intalnirii?

Nu s-a schimbat nimic....doar ca nu trebuia sa te duci in parcarea de la circ.

Ne intalnim acolo unde este fantana de la circ, pe trotuar la umbra si cu 2-3 banci la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...