Sari la conținut

Maxi-scooters Romania


bassu86
 Share

Postări Recomandate

super faina tura...e minunat ca sunteti asa aproape de mare

ma gandeam si eu la o tura pana la mare..dar ar trebui sa plec la 11 noaptea ca sa ajung dimineata , si pentru ca nu stiu cum se comporta burgman-ul la un drum asa lung...cred ca o sa mai astept

 

toate cele bune de la Sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 501
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

super faina tura...e minunat ca sunteti asa aproape de mare

ma gandeam si eu la o tura pana la mare..dar ar trebui sa plec la 11 noaptea ca sa ajung dimineata , si pentru ca nu stiu cum se comporta burgman-ul la un drum asa lung...cred ca o sa mai astept

 

toate cele bune de la Sibiu

 

 

stiu pe cineva care a fost plecat pe burgman de 400 vreo 5000km pprin grecia :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super faina tura...e minunat ca sunteti asa aproape de mare

ma gandeam si eu la o tura pana la mare..dar ar trebui sa plec la 11 noaptea ca sa ajung dimineata , si pentru ca nu stiu cum se comporta burgman-ul la un drum asa lung...cred ca o sa mai astept

 

toate cele bune de la Sibiu

 

Ei, 250 km nu e chiar asa de aproape de mare, dar muuuult mai aprope decat de la Sibiu!....Problema nu este de la Burgman ci de la "calaretz"....Burgmanul (vorbesc de cel de 400 cmc) se comporta excelent; aplic mereu procedura de incalzire 5 minute(sau in functie de tempt exterioara pina cind acul este orizontal, la temperatura de regim), apoi vrand-nevrand se incalzeste tot motorul pina ies din oras la regim intre 30-70 km/h, iar la drum lung ii place intre 90-120 km/h, cu depasiri spre 140-150 km/h....dar cel mai mult ii place la 5800 rot/min (pe la 105 km/h) unde are si cel mai bun randament la mers continuu si regim stabilizat...si poate sa mearga toata resursa lui...numai tu sa poti sa stai in sa cit poate el sa mearga....de ex eu pe Buc-Pitesti folosesc cam 120 km/h ca este camp, nu ai ce vedea si e plictisitor si vreau sa scap cit mai repede de zona; in zone mai impadurite, mai frumoase, mai racoroase o las mai jos...si pe cit posibil viteza legala pe zona respectiva sa nu dau bani pe amenzi....Asa ca eu zic sa contezi pe Burgman mai mult decat pe tine :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...multumesc mult pentru sfaturi...foarte posibil sa cedez eu mai repede ...si sa vreau sa ma opresc fiindca am intepenit

ma bate si ma roade gandul asta sa dau o tura pana la mare...problema e si cu job-ul ca lucrez si sambata pana la ora 15...nu as putea profita decat de o noapte de baute la mare...dimineata niste bai si dapa aia sa o tai inspre casa..

 

oricum daca va saturati de mare poate dati o tura pe la munte si eventual pe la Balea Lac....v-as insoti bucuros

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile m-am intalnit cu un neamt care facea turul Europei pe un Burgman de 150cc, avea 44000 km,vechi de 3 ani. mi-a zis ca merge cu 60-70 la ora, linistit...admira natura...avea in spate doua cauciucuri de rezerva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor

 

Am nevoie urgent de ajutor in achizitionare unui scuter de 125-250 cmc. Am cautata de o saptamana in fiecare zi si azi am gasit unul care mi-a atras atentia:

 

 

Producatorul motocicletei

APRILIA

Modelul motocicletei

Leonardo

Anul fabricatiei

2003

Categorie

scuter

Kilometri

24000 Km

Putere

30 CP

 

Pret 550 euro.

Localitate:Lugoj

Scuterul functioneaza foarte bine,motorul este in 4T yamaha cu racire pe apa,termocupla,vmax140km\h,consumabile inlocuite

 

Am sunat pentru ca mi s-a parut un pret extrem de bun. Problema este ca tipul nu are acte pe el, doar niste copi cu care nu pot face nimic(asta ii motivul penbtru care il da atat de ieftin, spune el). Nu ma deranjeaza acest lucru pentru ca vreau sa il iau pentru fratele meu si el il foloseste doar in sat (drum proaspat asfaltat). Am mai avut 3 ani unul de 50 cmc dar a fost furat anul trecut.

 

Nu ma pricep deloc la maxi scutere si va cer sfatul!! vreau sa merg weekendul asta sa-l iau. Dispun doar de 2300 lei si la pretul asta nu am gasit absolut nimic care sa-mi placa, dar toate aveau acte.

Tipul mi-a garantat ca merge foarte bine si pot sa il testez cat vreau eu si sa vin cu orice mecanic. Vrea sa scape de el pentru ca mai are unul identic dar cu acte si cu asta nu are ce face.

Sfaturi??? nu vreau sa iau teapa.

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu are acte la el. :smoke:

1.Treaba ca mai are unul la fel este vrajeala.

Scuterul este furat cu certitudine.

Cred ca mai mult ca sigur din Italia.

2.Sa zicem ca l-ai lua si fratele tau il foloseste doar in sat, unde este un drum proaspat asfaltat.

Un maxi de 250 cm se infige la drum si in mod sigur frate-tau va dori sa vada ce poate.

Te-ai gandit ce se intampla insa daca-i sare cineva in fata, raneste pe cineva sau daca face un simplu accident?

Se alege cu un dosar penal de mai mare frumusetea si cu o gramada de bani cheltuiti aiurea pe procese si eventuale despagubiri.

Banuiesc, ca drumul ala asfaltat este drum public pe care mai circula si altii, nu este mostenirea voastra, sa mergeti doar voi pe el!

Eu te sfatuiesc sa lasi prostiile si sa-i cauti unul inmatriculat, chiar daca mai pui ceva bani peste ai 2300 lei.

O seara buna.

luigi

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa fie furat si sa fie perfect din punct de vedere mecanic penru ca asta vreau.

A avut destule incidente cu scuterul de 49 si sper ca s-a invatat minte..(SPERRRRRRR)

Eu am venit cu ideea sa luam mototr de 125 sau 250 pentru ca mai mergem si 2 persoane pe el. (eu am 99 de kg, fratemio 87, tatal meu 123)

Faza cu dosarul penal nu ii cazul, drumul nu este circulat aproape deloc, sunt 400 de locuitori si este sat de munte, cu multe curbe.

El a strans 2300 de lei si nu are de unde sa dea mai mult.

 

O zi frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...multumesc mult pentru sfaturi...foarte posibil sa cedez eu mai repede ...si sa vreau sa ma opresc fiindca am intepenit

ma bate si ma roade gandul asta sa dau o tura pana la mare...problema e si cu job-ul ca lucrez si sambata pana la ora 15...nu as putea profita decat de o noapte de baute la mare...dimineata niste bai si dapa aia sa o tai inspre casa..

 

oricum daca va saturati de mare poate dati o tura pe la munte si eventual pe la Balea Lac....v-as insoti bucuros

 

Maxiscuteristi din Rm Sarat si cei din Bucuresti vor face sigur in vara asta Transfagarasanul si te vom anunta sa ne astepti ! Apoi t ve-i veni cu noi la mare , nu ? :smoke:

 

Titi : renunta la lucruri furate , peste 3 luni va vinde cineva si scuterul pe care-l va fura de la tine , neavand acte nici macar la politie nu te ve-i putea duce sa reclami , fratele tau are nevoie de un scuter de pana in 49cmc , nu are permis probabil , intrati fratilor in legalitate , va place starea asta confuza de ilegalisti ? LUV ti-a explicat si mai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa fie furat si sa fie perfect din punct de vedere mecanic penru ca asta vreau.

A avut destule incidente cu scuterul de 49 si sper ca s-a invatat minte..(SPERRRRRRR)

Eu am venit cu ideea sa luam mototr de 125 sau 250 pentru ca mai mergem si 2 persoane pe el. (eu am 99 de kg, fratemio 87, tatal meu 123)

Faza cu dosarul penal nu ii cazul, drumul nu este circulat aproape deloc, sunt 400 de locuitori si este sat de munte, cu multe curbe.

El a strans 2300 de lei si nu are de unde sa dea mai mult.

 

O zi frumoasa.

salut,,,,

cauta la dezmembrari si sigur gasesti unul cu mici defecte cu acte si inscris la banii pe care ii ai momentan,

mai ramane sa dai de carnet sa te poti bucura de el si pe alte drumuri asfaltate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxiscuteristi din Rm Sarat si cei din Bucuresti vor face sigur in vara asta Transfagarasanul si te vom anunta sa ne astepti ! Apoi t ve-i veni cu noi la mare , nu ? :smoke:

 

categoric o sa va astept...si DA...as veni la mare...mai vedem pana atunci..oricum m-as bucura sa ne intalnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa fie furat si sa fie perfect din punct de vedere mecanic penru ca asta vreau.

A avut destule incidente cu scuterul de 49 si sper ca s-a invatat minte..(SPERRRRRRR)

Eu am venit cu ideea sa luam mototr de 125 sau 250 pentru ca mai mergem si 2 persoane pe el. (eu am 99 de kg, fratemio 87, tatal meu 123)

Faza cu dosarul penal nu ii cazul, drumul nu este circulat aproape deloc, sunt 400 de locuitori si este sat de munte, cu multe curbe.

El a strans 2300 de lei si nu are de unde sa dea mai mult.

 

O zi frumoasa.

si daca nu s-a invat minte? eu am unul de 250 si stii ca daca tragi usor mai mult de manson se duce la 100 din greseala? in cateva secunde fratele tau intra-n curba cu 100 si apoi dam cu R.I.P. pe forum...singura solutie legala pe care ti-o recomand e sa puneti motor de 80 la un moped in doi timpi, sa aibe vana-n el....in rest,tot ce spui e INFRACTIUNE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu s-a invat minte? eu am unul de 250 si stii ca daca tragi usor mai mult de manson se duce la 100 din greseala? in cateva secunde fratele tau intra-n curba cu 100 si apoi dam cu R.I.P. pe forum...singura solutie legala pe care ti-o recomand e sa puneti motor de 80 la un moped in doi timpi, sa aibe vana-n el....in rest,tot ce spui e INFRACTIUNE!!!

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Titi, de cand sunt eu inscris aici pe forum mi s-a format impresia de forum serios unde maxiscooteristi pot discuta orice pe domeniu... DAR daca tu apreciezi faptul ca poti cumpara un scooter furat...cred ca nu ai gasit bine forumul ;) si cred ca toti cei de aici sunt de acord cu mine. Fiecare ti-a spus-o in felul lui, eu mai direct... Altfel, mai bine ne limitam la detaliile tehnice si gata.

Zi buna!

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmeaza anunturi de genul:

 

-cumpar scuter furat, ofer pret bun daca proprietarul a fost lovit cu levieru-n cap sau

-caut scuter sa fur, numai cu conditia sa violez si proprietara...

P.S. motor minim de 400cc,sa nu ma prinda politia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmeaza anunturi de genul:

 

-cumpar scuter furat, ofer pret bun daca proprietarul a fost lovit cu levieru-n cap sau

-caut scuter sa fur, numai cu conditia sa violez si proprietara...

P.S. motor minim de 400cc,sa nu ma prinda politia...

 

Din partea mea sa fie furat si sa fie perfect din punct de vedere mecanic penru ca asta vreau.

A avut destule incidente cu scuterul de 49 si sper ca s-a invatat minte..(SPERRRRRRR)

Eu am venit cu ideea sa luam mototr de 125 sau 250 pentru ca mai mergem si 2 persoane pe el. (eu am 99 de kg, fratemio 87, tatal meu 123)

Faza cu dosarul penal nu ii cazul, drumul nu este circulat aproape deloc, sunt 400 de locuitori si este sat de munte, cu multe curbe.

El a strans 2300 de lei si nu are de unde sa dea mai mult.

 

O zi frumoasa.

 

Pai asa solutia este sa mergi sa vezi acel scuter fara acte, va duceti toti, fratele, tata si tu...si daca va place, plecati, mergeti la o bauta citeva ore pina se intuneca si furati-l frate...metoda directa..si economisiti aia 500 euroi...nu mai zic ce de adrenalina pina cind ajungeti la voi in localitatea izolata de munte!!!.... :P Simplu...nu?

Mesaj completat

;)

 

Marius, dar nu este legal sa pui set de 80cmc pe un scuter de 50 cmc..sau ma insel eu????.....aaa...ca se practica?...si eu mai fur galbenul+rosu la semafor, dar stiu ca nu e legal ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Platoul 3 Brazi din Predeal va fi gazda celei de-a doua ediții a evenimentului East European Motor Show în perioada 23-25 iulie. Anul acesta invitatul special este multiplul campion european (1997–2002) Âşi campion mondial (2004 – Texas, Statele Unite) de Stunt Riding, renumitul Kevin Carmichael. Celebrul alergător va oferi un show live, un spectacol unic, inedit Âşi fascinant pentru toți cei prezenți la Predeal! Kevin a promis că va realiza o serie de cascadorii pe motocicleta sa transformată, care vor face audiența să stea cu „sufletul la gură”!

 

După succesul ediției precedente, organizatorii au decis ca anul acesta să ofere bikerilor numeroase momente incendiare:

● 18 concerte cu trupe rock

● Concert extraordinar CARGO

● Pistons Club – petreceri cu muzică house, techno Âşi disco non-stop

● Iron Art Competition – concurs de motoare modificate manual

● Miss Motor Show Predeal 2010

● Gastro Show cu Maestrul ÂŞtefan Bercea de la Cabana Vânătorilor

● Wine Tasting cu somelierul Sergiu Nedelea

● Striptease Show în fiecare seară

● Girls Show în fiecare seară la scenă

● Burn Out Show

● Body Painting

● Tattoo competition – Tattoo live

● Concurs de băut bere

...Âşi alte multe surprize care vă vor fi dezvăluite înainte de eveniment!

 

Invitați speciali - Cluburi de bikeri din: Germania, Austria, Olanda, Belgia, Anglia, Bulgaria, Elveția, Scoția, Slovenia, Ucraina, Cehia

Organizatori - Asociația Culturală Euro Est Alternativ, Trust M.C. România

 

 

Cine merge la Predeal?

Mesaj completat

Vremea se anunta ca fiind foarte buna.

http://www.accuweather.com/en-us/EUR/RO/RO.../Forecast2.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

putin ajutor va rog. vreau sa inlocuiesc toba la un honda jazz 250.stie cineva de unde se poate achizitiona? de preferat aftermarket dar poate fi si sh. eu sint din bucuresti, dar nu e o problema sa o cumpar si din alta locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cam asa as vrea sa arate tricoul, as vrea musai sa fie pe negru, dar sunt in dubii cu textul care sa fie imprimat, poate ma ajutati voi, tricoul este undeva pe la 15 ron/buc. Culori disponibile :alb si negru.

Aveti 4 variante.

Pretul este de 75ron/m2 pentru transer termic.

Logoul vreau sa aiba 25x10 cm (adica 0.25 m2), o sa fie imprimat pe spate ( ar mai fi o varianta ca in fata sa fie un logo mic in genul unui ecuson 10x4 cm).

eu personal propun sa fie pe spate si atat.

 

Astept raspunsuri pana cel tarziu maine seara.

Sa spuneti ce marime si ce culoare vreti.

post-43696-1279529216_thumb.jpg

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te-ar deranja ideea , (eu unul am peste 100 kg si-mi trebuie un xxl tricou , uneori nu se potrivesc masurile ) ai putea trimite sigla pe e-mail si ma duc la imprimerie in Buc cu stick-ul si mi-l pun pe un tricou care -mi vine sigur ! eu as prefera de ex un tricou visiniu cu sigla alba ! :(

Sambata vreu sa ajung si io la Predeal , daca am pretendenti la drum bine , daca nu plec dimineata pe Transfagarasan si la intoarcere prin Sibiu merg in Brasov si Predeal , ne intalnim acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...