Sari la conținut

Mz 125cmc


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
te referi la modelele Mz Sm sau Sx 125? Sau la modelele vechi?

 

Orice Mz de 125.... Hoysoung are topic, aprilia are topic, Honda are mai putin Mz-ul. Si m-am gandit ca poate gasesc si niste posesori de Mz-uri cu care putem discuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca erau 2 in Campina si unul in Neamt. Si eu am vrut candva sa imi iau un mz sx125 dar am renuntat la idee si mi-am luat Beta RRt50 ca nu mai aveam timp de scoala moto ca pierdeam sezonul.

 

Luna asta s-a facut 1 an de zile de cand o am si inca imi place foarte mult si deja ma bate gandul sa o incalt cu gume noi si sa o mai tin pana in primavara. Trage de rupe nebunatica. I-am pus ambreiaj nou, am schimbat uleiul , in rest merge impecabil.

 

La primavara dupa ce imi iau A-ul ma gandesc ori la un Dr350 , ori un ktm exc 125, sa vad ce ma hotarasc, ori 2t ori 4t.

2t-ul imi place mai mult pt fun, padure, forestier, stiti voi... 4t pentru consum, fiabilitate, cuplu , plus ca lucreaza in ture mici si la drum lung nu e asa obositor. Dr-ul insa, pare sa se inteleaga destul de bine cu ambele parti.

Editat de betarrt50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... Am un tovaras care are un DR. Are peste 30000 de km si merge inca ca si nou in ciuda faptului ca l-a forjat. Mz-ul SX 125 e foarte puternic pt clasa lui si se tine cot la cot cu japonezele de aceeasi capacitate! A GOOD GERMAN IS A FAST GERMAN!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...