Sari la conținut

Vreau Motor De Festival


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

Salve!! Oameni buni cine are pe acasa un motor de IJ Festival sau planeta, vreau sa-mi chimb motorul de la Jupiter , dac se poate sa fie in stare buna, adik functional!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai am acasa un motor de Ij festival, nu e intreg, ti-l dau cu 100 Ron sa-l ai de piese schimb. Oricum iti recomand ca orice motor de Festival ti-ai lua sa-l desfaci, sa-l cureti si sa schimbi ce e uzat. Iti ia o zi, si ocupa un balcon.. Ce pot eu oferi intreg din motorul asta sunt: cutia de viteza, carterele, chiulasa, cilindru, flansa de carburator, si or mai fi, pistonul, poate si ambielajul. Ambielajul cred ca e de Planeta 5. Lipsesc oala de ambriaj, lantul de transmisie, decompresorul, alternatorul, si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu vreo 3 blocuri motoare de IJ monocilindru, model 1960, cu o gramada de piese, 2 cilindri, ambielaje etc. Unele piese sint in stare buna , altele aproape noi, altele foarte vechi (stare incerta).

Daca ai nevoie de ceva, fa o lista si eventual construiesti un motor din bucatile bune pe care le avem fiecare.

Pentru ambielaj eu as recomanda o biela complet echipata (noua), si sa asamblezi/echilibrezi tu piesa (la strungar, pe prisme, cu comparator). Decit sa iei un ambielaj dubios...ca asa am si eu vreo 3, dar nu le-as pune direct pe motor.

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de motor de festival, mai am nevoie de flansa in care se prinde magnetoul de minsk saU VOSKOD pe motorul de simson si anume asta, nu de alta dar nu gasesc material din ce s-o fac......

post-4210-1143722532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Gaspar (Tel. 0744472055) din Botosani vinde flanse facute de rusi pt a se putea monta aprinderea de Minsk pe Planeta5. Nu stiu daca se potriveste si la Festival, dar ar trebui. Poti sa pui o intrebare - banuiesc ca stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...