Sari la conținut

Aprilia Rs50


Postări Recomandate

Salutare,

Am si eu nevoie de segmenti si pisto pt motorasul meu (aprilia rs50).

Vreau ceva nou sau second dar la un pret rezonabil.

Cine poate sa ma ajute cu nr. de tel de la oameni care au asa ceva, sau cu site-uri unde pot sa gasesc...........As fi recunoscator

Multumesc si,

Asfalt USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu nevoie de segmenti si pisto pt motorasul meu (aprilia rs50).

Vreau ceva nou sau second dar la un pret rezonabil.

Cine poate sa ma ajute cu nr. de tel de la oameni care au asa ceva, sau cu site-uri unde pot sa gasesc...........As fi recunoscator

Multumesc si,

Asfalt USCAT

salut 0720606397 andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la united am cumparat kit polini.......am dat comanda in noiembrie si au zis ca vine in 2 sapt si a venit pe 22 martie............. nu sunt seriosi......... si sa nu mai vb de faptul ca au zis ca costa 700lei si am dat 870lei........mi-au facut niste draci.......

Faza e ca l-am luat, l-am pus si l-am facut zob ca am mizerii in motor.........parca m-i l-au dat cu ghinion.

Acu caut sa iau ceva sa nu mai dau inca o caruta de bani

Sunt f ghinionist,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca celalalt set sa rupt de ce nu l-ai despicat si tu sa-l speli :moto: ca era de inteles ca este plin carterul cu segmenti!

 

 

Pentru ca eu am crezut ca primu a cedat de la prea multe turatii............. si segmentii erau lipiti de piston.............. acum imi dau seama ca am gresit.

In motor cred ca am o colivie de la piston (aia care vine intre bolt si piston) sparta........

Astept sugestii

si oferte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu informatii.

Azi am avut marele noroc (primul dupa un lung sir de ghinioane) sa gasesc segmentii d care am nevoie in targ. Vindea un mosulica avea vre-o 10 perechi, din modelul de care aveam eu nevoie. Mi-am luat 2perechi (300.000) sa fiu sigur ca am chiar dak mi se rupe vre unul cand ii bag.

Acum trebuie sa duc pistonul la un strungar bun sa imi largeasca canalele ( segmentii sunt putin mai lati) si trebuie sa alezez camasa veche..... Sper sa gasesc vre-un meserias prin pitesti.

Sper sa revseasca manavra, dak nu..............

Oricum astept alte solutii si oferte

Asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate segmentii pe care i-ai luat tu mai mult ca sigur sunt de vechea si batrana mobra 50 :moto:

nu e nimic rau... dar nu strica pistonul.... curatza bine santurile segmentilor cu un ciob de segment spart

eventual il lasi la inmuiat in motorina o zi

si freaca matale segmnetii aia pe piatra dreapta de polizor sau smilgher fin pus pe geam, ca sa ti ofere o suprafata dreapta si ii subtiezi... metoda testata pe Malaguti F10 si Aprilia SR50 vei avea o uzura mai rapida decat la cei original... dar la cat ai dat pe ei merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...