Sari la conținut

Ajutor!


BiroCatalin
 Share

Postări Recomandate

Poate am sa mai incerc intr-o zi in care ma plictisesc. Poate reusesc cine stie......

 

La motorul tau nu este asa o problema de nerezolvat.In primul rand,daca ai dubii in privinta amortizoarelor,schimba-le intre ele si vezi ce se intampla.In al doilea rand,da jos bascula aia si vezi daca este in regula.Sa sti ca numai prin contemplatie si discutii nu reusesti sa-ti rezolvi problemele.Tu te-ai obisnuit cu ea dar sa sti ca se vede tare urat.Acu ,ca-i iarna ,ai tot timpul din lume sa o aduci in starea corecta.Spor la treaba.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am studiat pozele tale cu Corelu si am tras concluzia certa ca roata ta e fix perpendiculara pe axul rotii.

 

Am tot stat sa ma gandesc cum o reusit colegii sa traga concluzia ca un telescop e mai moale ca altul, cand motorul e pozat pe cricul central, dar nu ma duce mintea.

 

Asa ca , ori e stramba bascula ta spate, ori sunt bulite bucsile din bratul ei. Si acilea ma gandesc cand vad poza, ca e distrusa bucsa de pe partea stanga si de aia cade bascula incolo...

 

Si ma gandesc sa verifici , oare nu care cumva lantul e prea strans?

Lantul e bun, nu e prea strans. Cred ca e indoita bascula.... asta e singura explicatie. Am sa mai incerc. :lol:

Mesaj completat

La motorul tau nu este asa o problema de nerezolvat.In primul rand,daca ai dubii in privinta amortizoarelor,schimba-le intre ele si vezi ce se intampla.In al doilea rand,da jos bascula aia si vezi daca este in regula.Sa sti ca numai prin contemplatie si discutii nu reusesti sa-ti rezolvi problemele.Tu te-ai obisnuit cu ea dar sa sti ca se vede tare urat.Acu ,ca-i iarna ,ai tot timpul din lume sa o aduci in starea corecta.Spor la treaba.Bunu.

 

Nu pot sa schimb amortizoarele intre ele. Unu e Left si unu Right. Totisi cred ca e din bascula.

Mesaj completat

Am reusit sa schimb amortizoarel intre ele, unul e mai moale si unu mai tare din reglaje. Nu am observat pana acuma ca se pot regla. Unul e la alta treapta dar nu le pot pune la egal ca sunt blocate :cheers:

Mesaj completat

nu e nici o problema daca le-am pus invers? poate se stramba in partea cealalta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...