Sari la conținut

Am Nevoie De Aceasta Piesa!


Postări Recomandate

Am nevoie de colivia care se prinde intre bolt si biela in arborele cotit. Cred ca denumirile sunt corecte, oricum se intelege din poza ce doresc.........

Unde as putea sa gasesc asa ceva fara sa astept 3-4 luni?

Exista/cunoasteti pe cineva care are/poate procura piesa asta?

Astept sugestii si pareri

E vorba de ambielajul unei aprilia rs 50 care are colivia sparta.

A si inca cva: cine poate sa imi faca si mie un segment pe comanda? am piston polini si vreau un segment cu un diametru care sa umple ambeke santuri (de curatat am eu unde), Cotele pot sa vi le dau maine.

Cam atat,

post-8376-1144355660_thumb.jpg

post-8376-1144355726_thumb.jpg

post-8376-1144356015_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.skf.com/portal/skf/home/product...n&newlink=1_5_0

 

Cauta in linkul de mai sus seria dimensionala de needle roller bearing de tip K . De exemplu, K18x22x10 inseamna o colivie cu role cu interior 18, exterior 22 si latime 10. Deci dupa ce masori la tine, cauti un furnizor de rulmenti SKF si comanzi colivia respectiva - exemplu pe Calea Mosilor. Oricum, pentru manopera iti trebuie un atelier ca lumea care face reconditionari ambielaje (si probabil tot acolo vei gasi si colivie, mai degraba). Eu am facut ultima data un ambielaj de o gilera de 125cc la fratii teodorescu, au un atelier pe strada Gradina Icoanei. Au facut treaba super bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mao-san, nu mi se pare etic ca un tip ce repara moto sa-i critice pe altii care fac acelasi lucru. lasa-i pe clienti sa se planga.

 

pt piston e foarte simplu. gaseste pe cineva sa-ti aduca din italia..acolo cred ca au reprezentante polini in toate orasele mai mari.

..de fapt..acum am citit mai bine...mai explica-ne o data...cum adica sa umple amble santuri? adica sa aibe o grosime de 3 sau 4 mm? spune-mi ca nu asta ai vrut sa spui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...