Sari la conținut

CONCEDIU 2009


Postări Recomandate

14 zile 4 zile Romania (intalnirea transalpistilor de la Obarsia Lotrului)+10 Macedonia si Grecia

4000 km

traseul a fost acesta diferit aproape in totalitate de ce imi propusesem si ca ruta si ca perioada

post-12038-1251007789_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva detalii

de la intalnirea transalpistilor trebuia sa plec a doua zi in directia Ohrid-Macedonia, dar datorita unor evenimente nepravazute am plecat cu o saptamana mai tarziu

ruta in prima zi Arad-Belgrad-Nis-Skopje-Ohrid

Sfat cand treceti in Macedonia schimbati euro in dinari macedonieni altfel platiti mai mult autostrada, au mai multe pucte de taxare si fiecare rotunjeste in sus cand spui ca ai euro

Ohridul e un oras frumos. cand am oprit in centru imediat vin pe tine localnicii si iti ofera cazare.

Aveam bugetul de 10 euro persoana/noapte. Dupa ce am vazut vreo cateva locatii, am gasit o pensiune cu 10 euro camera de 2 persoane, cu Tv, baie. Gazdele foarte primitoare, in curte aveau un foisor cu scaune si loc sa iti gatesti.

In ohrid ar trebui sa stai o saptamana, sunt foarte multe de vizitat in oras si imprejurimi

post-12038-1251973123_thumb.jpg

post-12038-1251973240_thumb.jpg

post-12038-1251973334_thumb.jpg

post-12038-1251973403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...