Sari la conținut

Accidente in Buzau


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Nenea ala batran (pasagerul) a decedat, in skimb proprietarul scuterului care a produs accidentul traieste bine-mersi cu picioarele varza dar traieste vorbeste... si vorbesrte prost , pentru ca vrea sa arunce vina pe nenea acela batran si nevinovat care a aceptat sa-l duca sclemberiticul acasa nestiind ca acele clipe sunt ultimele din viata lui ca daca stia cred ca intra in bar si se imbata. Acum vrea sa spuna ca batranul mergea cu scuterul nu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Accident de scuter, astazi in rondul de la Episcopie.

M-a sunat un prieten care trecea prin zona si a vazut in mare cam ce era.

Scuteristul, decedat, aruncat in florile din rond, scuterul si el trantit.

Nu stia despre ce era vorba si despre cum s-a intamplat, poate a fost si altcineva prezent acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste ... :( poate aflam mai multe informatii, Daca avea casca? Daca era beat?, Cine este baiatul?

Oricum echipamentul este foarte important in caz de impact, cresc sansele la viata considerabil !!

Oricum este dureros sa aflam deastea !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Doamne ajuta ... tot asa ca pana acum !!! Adica fara accidente !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost foarte grav.. din auzite !! este vorba de Alex baiatul care lucra la RENEL, si ma abtin ca mai mult nu stiu, oricum insanatosire grabnica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost foarte grav.. din auzite !! este vorba de Alex baiatul care lucra la RENEL, si ma abtin ca mai mult nu stiu, oricum insanatosire grabnica....

e baiatul cu zx6-r din 03-04, daca nu ma insel?

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ÂŞtie cineva ceva de accidentul produs pe lângă BraÂşov in care a fost implicată o motocicletă cu număr de Buzău si in care conducătorul a murit iar pasagera e in stare gravă?ÂŞtirea a fost prezentată la Âştirile de dimineață la TVR1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce baiat bun !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah din ce am citit pe forum e vb de cbr f2 ala cu bz 69 jon.il stiu pe proprietar.nu prea iese baiatul prin locurile noastre de intalneala,cica ar fi imprumutat motorul unui prieten din bv(cel care a avut si accidentul).acum 2 zile eram prin zona magura cu masina si m-a depasit.mergea spre brasov..concediu probabil..naspa.cam multe evenimente dastea recent

 

bah ca prost esti.fata nu a murit.e la spital.pilotul e cel decedat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

... frate cati au mai cazut si nu se spune nimic, spre ex eu am scapat motoreta jos la intrunire(se pune cazatura), Rusu cu gsxr in rond la xxl,baiatul care a cumparat zx6-le ala de la prietenul lu radu .. a cazut de 500 de ori in 5 luni, baiatul ala cu r1 cu carena pe fata tema rossi ..tipul plinut, a cazut la bucuresti, un baiat pe dobrogeanu gherea a intrat int-un papuc aprox. o saptamana in urma, un baiat alex membru al clubului mousaios a intrat pe contrasens intr-o masina si a scapat miraculos,motor facut praf, Pisoi baiatul cu srad, a dat peste un caine si a cazut acum doua zile(ceva normal pt el), nea ghocel a cazut ieri, un baiat cu numar de Buc a cazut pe uniiri, nimic grav, am uitat de MOT, a cazut cu cbr-ul acum 2 luni.

..cadem si ne pitim.. de parca este ceva rusinos..

minunat ar fi sa postam de la o simpla scapare din mana a motocicletei ca in cazul meu pana la daune totale, sa vada toata lumea si unii sa invete din greselile noastre, spre ex din gresela mea de sambata este de stiut ca atunci cand te opresti cu motocicleta trebuie sa pui macar un picioar jos, pt ca este imposibil sa stea doar pe roti oprita :crack: deci sunt un (cuvant urat).

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... frate cati au mai cazut si nu se spune nimic, spre ex eu am scapat motoreta jos la intrunire(se pune cazatura), Rusu cu gsxr in rond la xxl,baiatul care a cumparat zx6-le ala de la prietenul lu radu .. a cazut de 500 de ori in 5 luni, baiatul ala cu r1 cu carena pe fata tema rossi ..tipul plinut, a cazut la bucuresti, un baiat pe dobrogeanu gherea a intrat int-un papuc aprox. o saptamana in urma, un baiat alex membru al clubului mousaios a intrat pe contrasens intr-o masina si a scapat miraculos,motor facut praf, Pisoi baiatul cu srad, a dat peste un caine si a cazut acum doua zile(ceva normal pt el), nea ghocel a cazut ieri, un baiat cu numar de Buc a cazut pe uniiri, nimic grav, am uitat de MOT, a cazut cu cbr-ul acum 2 luni.

..cadem si ne pitim.. de parca este ceva rusinos..

minunat ar fi sa postam de la o simpla scapare din mana a motocicletei ca in cazul meu pana la daune totale, sa vada toata lumea si unii sa invete din greselile noastre, spre ex din gresela mea de sambata este de stiut ca atunci cand te opresti cu motocicleta trebuie sa pui macar un picioar jos, pt ca este imposibil sa stea doar pe roti oprita :crack: deci sunt un (cuvant urat).

am observat ca se tot fereste lumea pe aici...probabil se posteaza doar cele mortale,doamne fereste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah din ce am citit pe forum e vb de cbr f2 ala cu bz 69 jon.il stiu pe proprietar.nu prea iese baiatul prin locurile noastre de intalneala,cica ar fi imprumutat motorul unui prieten din bv(cel care a avut si accidentul).acum 2 zile eram prin zona magura cu masina si m-a depasit.mergea spre brasov..concediu probabil..naspa.cam multe evenimente dastea recent

 

 

bah ca prost esti.fata nu a murit.e la spital.pilotul e cel decedat

salutare!! motorul l-am dat la schimb cu un autoturism,dar el probabil a uitat sa-l mai inmatriculeze pe numele lui

 

 

condoleante!! am un sentiment foarte naspa in sufletul meu acum,stiind ca i l-am vandut,si i-am cauzat moartea!!!

 

 

 

http://prinbrasov.com/2011/07/accident-teribil-aseara-drumul-poiana/

 

http://prinbrasov.com/2011/07/accident-teribil-aseara-drumul-poiana/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!! motorul l-am dat la schimb cu un autoturism,dar el probabil a uitat sa-l mai inmatriculeze pe numele lui

 

 

condoleante!! am un sentiment foarte naspa in sufletul meu acum,stiind ca i l-am vandut,si i-am cauzat moartea!!!

 

 

 

http://prinbrasov.com/2011/07/accident-teribil-aseara-drumul-poiana/

 

http://prinbrasov.com/2011/07/accident-teribil-aseara-drumul-poiana/

daca nu erai tu era altul... si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PURTATI CASCA!!!

duminica am fost la Colti, de aici am urcat pe jos la Alunis! pe urcare au trecut pe langa mine o gasca de 6 Honda Cube-uri de 50cmc, niciunul cu casca; m-am gandit: sper sa nu aibe vreun accident!

La coborare unul din scutere a pierdut spatele chiar in urma mea; urmarile: vreo 3-4 rostogoliri; o arcada sparta rau (o ..zda de vreo 5cm) si o fata plina de sange, baiatu a fost luat de unul din colegi si dus la nehoiu la cusut!

concluzia este ca si un scuter de 50cmc te poate omori, asa ca macar ia-ti minimul de protectie: o casca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PURTATI CASCA!!!

duminica am fost la Colti, de aici am urcat pe jos la Alunis! pe urcare au trecut pe langa mine o gasca de 6 Honda Cube-uri de 50cmc, niciunul cu casca; m-am gandit: sper sa nu aibe vreun accident!

La coborare unul din scutere a pierdut spatele chiar in urma mea; urmarile: vreo 3-4 rostogoliri; o arcada sparta rau (o ..zda de vreo 5cm) si o fata plina de sange, baiatu a fost luat de unul din colegi si dus la nehoiu la cusut!

concluzia este ca si un scuter de 50cmc te poate omori, asa ca macar ia-ti minimul de protectie: o casca!!!

Daca purtam castii nu ne vedem cine suntem !!!

pana nu vede pe altul cu fata rupta, sau o pateste el... manelomanul scuterist nici nu se gandeste la casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis mama de un baiat care a facut accident zilele astea..nu stiu detalii, stiu doar ca n-a supravietuit, a stat vreo 2 zile in coma si a murit, aparent a cazut in cap, nu stiu daca avea casca sau nu, a zis ceva de o comuna cu S. O pun sa-si intrebe colegul de munca, care ii era var celui decedat si va zic maine mai multe.

Dumnezeu sa-l ierte, oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-a zis mama de un baiat care a facut accident zilele astea..nu stiu detalii, stiu doar ca n-a supravietuit, a stat vreo 2 zile in coma si a murit, aparent a cazut in cap, nu stiu daca avea casca sau nu, a zis ceva de o comuna cu S. O pun sa-si intrebe colegul de munca, care ii era var celui decedat si va zic maine mai multe.

Dumnezeu sa-l ierte, oricum!

Se pare ca este vorba despre SUDITI (Posta Calnau), doua scutere, o intrecere, probabil si ceva alcool(este o incertitudine). Nu sunt foarte multe date concrete despre accident, daca vorbim de acelasi fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 10 months later...

ar trebuii sa spunem cine nu a cazut anul asta deoarece sunt mult mai putini, oricum multumim lui Dumnezeu ca nu a murit nimeni.. sa o tinem tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...