Sari la conținut

Bucuresti-Nordkapp 2009


Postări Recomandate

salutare am intrat in posesia a 3 dvd filmate plus poze nu sunt toate perfectr dar in mare merg sant de vis le voi pune cand gasesc pe cinevasa ma invete sa le pun si poate totodata cine citeste imi poate spune unde gasesc o camera pentru casca profesionala multumesc Pompi

Mesaj completat

Mesaj completat

mai multe poze vedeti aici...

 

:agree:

Mesaj completat

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 

test

Mesaj completat

 

am incercat sa atasez direct si nu merge .acum doar luati lincul de mai sus si il inserati in bara de linkuri

Mesaj completat

Filmari in drum spre Nordkapp

 

:

 

:

 

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=NxdAxeUMySU

post-20188-1252473581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarumana optimisti sa fiim om trece si peste acest an cea mai ramas putin in prvinta nordkapului e mai dificil in mare trebuie sa fii pregatita ca timp de 3 saptamani sa dormi la cort sa te scoli in fiecare zi la 7 dimineata si max la 8 sa fii pe motor si sa parcurgi zilnic cam 450/500km zi ca sa ai timp sa parcurgi cei 10000km careti stau in fata km zilnic nu sant multi dar in ritmul lor 50,70,80 trebuie sa stai cam 8,10 ore in sa,sant multe feryboturi timpul ideial ca sa prinzi si aurora boreala este 15,iunie 15 iulie dar merita si traseul cel mai frumos si putin mai greu este sal faci pe coasta oceanului eu asta vreau pentru la anu avem in fata un an sper sa reusim nu este un traseu si pentru pasager ma refer la moto e greu sa stai 10 ore in sa stiu ce spun sarumana si numai bine Pompi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, trei saptamani este in continuare cam scurt, eu imi planificasem minim o luna si asa mi s-a parut ca ai spus si tu

 

oricum de facut tura asta tot o sa o fac asa ca mi-ar placea macar sa imi impartasesti informatiile pe care le-ai adunat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarumana adevarat asa am spus dar greu voi gasi 8 temerari care sasi permita sa lipseasca o luna trebuie tinut cont ca aceasta tura nu este ieftina minium 2500 euro persoana deja am doi baieti dar cum am spus mai e un an in fata traseul il fac cand voi fii mai liber in mare il am in cap doar sal pun pe hartie poate vei fi sambata dupa masa la intrunirea de la bucuresti si vorbim sarumana si numai bine Pompi

Mesaj completat

Pozele de la Marcel

 

http://picasaweb.google.ro/mocanup/NordkappMarcel#

Mesaj completat

sarumana adevarat asa am spus dar greu voi gasi 8 temerari care sasi permita sa lipseasca o luna trebuie tinut cont ca aceasta tura nu este ieftina minium 2500 euro persoana deja am doi baieti dar cum am spus mai e un an in fata traseul il fac cand voi fii mai liber in mare il am in cap doar sal pun pe hartie poate vei fi sambata dupa masa la intrunirea de la bucuresti si vorbim sarumana si numai bine Pompi

Mesaj completat

Pozele de la Marcel

 

http://picasaweb.google.ro/mocanup/NordkappMarcel#

 

 

o serie noua de poze

Mesaj completat

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

Mesaj completat

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea imi dau seama de ce e necesara o luna. am sa merg la anul dar cat mai rapid, caut o ruta directa spre nord sa zic ca am fost pana colo, nu am timp mult, 2 sapt e mai mult decat pot spera, ajung oare pana acolo si inapoi?

 

 

asa cum zici tu cu ruta rapida toata lumea poate merge la nordkapp dar ceai vazut am spus o luna max 3 saptamani sa mergi numai pe coasta oceanului aici ai ce vedea treci prin toate fiordurile admiri frumusetile careti ies in cale si sunt mergi cu feribotul de 2-3 ori pe zi asta cere timp limita de viteza care nu o poti ignora si ai 10000km de mers noi am mers in astea 12 zile cu o medie de 850 km zi si numai eu stiu cum dar stima si respect pentru Maricel a fost omul potrivit cu care mam inteles perfect si nui o tura de unul singur ce faci vorbesti singur iti trebuie un prieten cu care sa mergi iar daca tot vrei rapid ,buc ,tallin tarile baltice finlanda ,nordkapp si retur sau prin suedia pe autostrada 4000,dus 4000,intors mai scurt de atat nu se poate doar cu avionul direct nordkapp au aeroport te salut cu stima Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...