Sari la conținut

Toba la BMW


rebel1
 Share

Postări Recomandate

Va salut...as avea nevoie si eu de un sfat...am un BMW r 850,motor boxer cu catalizator si injectie si e foarte silentios si cum e criza si nu dispun de o toba aftermarket as dori sa-i gauresc finala la toba...se poate intampla ceva??Ast raspuns...MULTUMESC Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un f 650 st,monocilindric

ma enerva si pe mine faptul ca era exagerat de silentioasa toba si i am aplicat niste gauri hotarate

efecte: sunetul bubuitor, se tureaza mai nervos parca,parca a pierdut ceva cuplu in ture medii si joase,parca e consumul ceva mai mare,parca vibreaza mai tare

singurul castig evident e sunetul,in rest pierzi,dar nu sunt sigur,poate fi o impresie subiectiva

motoarele difera,evident,dar oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de raspuns dar sunt curios care ar fii efectul la un motor boxer la care oricum simti niste trepidatii "diferite"... cineva imi spunea ca daca motorul e prevazut cu catalizator nu prea i bine sa umblii la toba si de asta as dori sa aud cat mai multe sfaturi cu sa fac experiente pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal nu are nici o treaba din punct de vedere mecanic,catalizatorul si sonda lambda sunt inainte de toba

O sa ai un zgomot mai mare,si un consum de combustibil putin mai crescut, dar asta numai din cauza faptului ca ca vei fi tentat sa o accelerezi mai mult.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...