Sari la conținut

Ma Bag La Rally


Postări Recomandate

Cine ma poate ajuta cu cit mai multe informatii de tot ce este legat de roadbook.

Absolut tot ce stiti voi; link-uri, experientele voastre, tot.

 

Multumesc anticipat tuturor cu raspunsuri pertinente si la obiect. :angryfire:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut 73 te poate ajuta ... el are unu' ...

 

Mersi. Am vorbit cu el dar este cam ocupat in cursul zilei iar seara nu vreau sa il deranjez. Eu as vrea ceva de citit

aici pe net. TEORIE. :angryfire:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Am vorbit cu el dar este cam ocupat in cursul zilei iar seara nu vreau sa il deranjez. Eu as vrea ceva de citit

aici pe net. TEORIE. :angryfire:

 

poti sa ma deranjezi

Deseara sunt acasa la o bere si un meci. Daca n-ai ce face esti invitatul meu. Si-ti povestesc concret, cu un roadbook in fata.

 

Ceva detalii despre simboluri gasesti aici http://www.porlaspampasrally.com/english/ la Downloads/ road book symbols.

Dar mai bine iti povestesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ma deranjezi

Deseara sunt acasa la o bere si un meci. Daca n-ai ce face esti invitatul meu. Si-ti povestesc concret, cu un roadbook in fata.

 

Ceva detalii despre simboluri gasesti aici http://www.porlaspampasrally.com/english/ la Downloads/ road book symbols.

Dar mai bine iti povestesc

 

 

:angryfire: Te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roadbook-ul:este o descriere grafica a traseului pe care il parcurg concurentii pe parcursul unei competitii sau a unui raid de distractie zic eu. El este impartit in trei parti principale sau coloane: 1. contine informatii referitoare la distante; 2.pictograme care arata directia,intersectia sau o zona caracteristica(usor de remarcat); 3.observatii. ...cam astea sunt cele trei parti importante...mult noroc si cu atentie se rezolva tot ..asa am invatat si eu..imi pare rau ca nu pot participa si eu..succes inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu cit mai multe informatii de tot ce este legat de roadbook.

Absolut tot ce stiti voi; link-uri, experientele voastre, tot.

 

Multumesc anticipat tuturor cu raspunsuri pertinente si la obiect. :moto:

 

Si daca in final nu intelegi nimic poti concura taras grabis si sa folosesti hartia de la roadbook la DIVERSE necesitati :angryfire: :angryfire: :hurt: :eek: :lol: :lol:

 

ps am glumit,este necesar DAR... in final tot la ............se poate folosi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca in final nu intelegi nimic poti concura taras grabis si sa folosesti hartia de la roadbook la DIVERSE necesitati :angryfire: :angryfire: :hurt: :eek: :lol: :lol:

 

ps am glumit,este necesar DAR... in final tot la ............se poate folosi :moto:

 

Nu ai calitati de pedagog.

De la tine nu am prea inteles ceva legat de roadbook.

Bafta la WC.

 

Roadbook-ul:este o descriere grafica a traseului pe care il parcurg concurentii pe parcursul unei competitii sau a unui raid de distractie zic eu. El este impartit in trei parti principale sau coloane: 1. contine informatii referitoare la distante; 2.pictograme care arata directia,intersectia sau o zona caracteristica(usor de remarcat); 3.observatii. ...cam astea sunt cele trei parti importante...mult noroc si cu atentie se rezolva tot ..asa am invatat si eu..imi pare rau ca nu pot participa si eu..succes inca odata.

 

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai calitati de pedagog.

De la tine nu am prea inteles ceva legat de roadbook.

Bafta la WC.

Multam fain.

 

Nici nu trebe sa intelegi ceva ca necesitatile fiziologice vin de la sine,si daca te-am ofensat cu ceva .....sau poate lasa ca te inteleg si nu ai citit ps :eek: :lol:

 

Hai ca e saptamana mare fii iubitor :angryfire: :angryfire: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu trebe sa intelegi ceva ca necesitatile fiziologice vin de la sine,si daca te-am ofensat cu ceva .....sau poate lasa ca te inteleg si nu ai citit ps :lol: :lol:

 

Hai ca e saptamana mare fii iubitor :angryfire: :angryfire: :hurt:

 

Am inteles dar te rog sa ma crezi ca vreau ceva sa ma ajute cu adevarat.

Paste fericit alaturi de cei dragi. :eek:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles dar te rog sa ma crezi ca vreau ceva sa ma ajute cu adevarat.

Paste fericit alaturi de cei dragi. :angryfire:

 

K si tie de altfel tot ce iti doresiti

Vis a vis de roadbook dupa paste ne puem vedea si sa invatam impreuna sau sa te ajut sa -l descifrezi ca e extrem de simplu doar cateva semne si alte cacao turi :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K si tie de altfel tot ce iti doresiti

Vis a vis de roadbook dupa paste ne puem vedea si sa invatam impreuna sau sa te ajut sa -l descifrezi ca e extrem de simplu doar cateva semne si alte cacao turi :angryfire:

 

 

Am primit de la Zsolt un roadbook de la Dakar, si pe calea asta ii multumesc, si am sa mai primesc unul tot de la el maine.

Semnele le stiu dar vreau sa stiu ceva notiuni de navigare dupa roadbook.

 

Din cite am inteles de la Zsolt fiecare organizator ar trebui sa publice astea ptr concursul sau. Nu traseul de pe roadbook. Legenda roadbook-ului.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din cite am inteles de la Zsolt fiecare organizator ar trebui sa publice astea ptr concursul sau. Nu traseul de pe roadbook. Legenda roadbook-ului.

 

asa cum ai vazut pe site-ul por las pampas rally pe care ti l-am dat mai devreme, la concursurile mari ti le-am

oricum o sa fie briefing inainte de cursa si acolo se clarifica tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu am calitati de pedagog dar am calitati in off-road, rally raid si altele.. se pare ca esti esti pe spate..doar vroiam sa te ajut,asa am invatat si eu la inceput si datele astea le am de la zsolt..succes..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu am calitati de pedagog dar am calitati in off-road, rally raid si altele.. se pare ca esti esti pe spate..doar vroiam sa te ajut,asa am invatat si eu la inceput si datele astea le am de la zsolt..succes..

 

uita-te si tu mai atent ca nu de tine vorbea omul , tie chiar ti-a multumit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu am calitati de pedagog dar am calitati in off-road, rally raid si altele.. se pare ca esti esti pe spate..doar vroiam sa te ajut,asa am invatat si eu la inceput si datele astea le am de la zsolt..succes..

 

Cristos a inviat.

 

Iti mai multumesc inca odata.

Multam fain.

 

PS aia cu pedagogul era ptr albra. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ok..atunci scuze..daca mai ai vreo nelamurire sau orice de intrebat ,linistit poti conta pe ajutorul meu..sper sa ne vedem la o competitie cat de curand..eu joi merg la arad..la raliul aradului..numai ca de data asta merg cu un jeep..sper sa fie ok...distractie faina.. sambata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...