Sari la conținut

Ce Ulei De Amestec Sa Folosesc?


Postări Recomandate

Care imi spune si mie ce tip de ulei de amestec sa folosesc si in ce proportie pentru un KTM GS 250?

MULTUMESC !!! :)

 

 

Hai fratilor spuneti-mi ceva, ca , chiar nu stiu ce sa-mi iau.

Cineva zicea sa iau MOTUL

Ce stiti despre el??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... nu are un rezervor separat de ulei , fata de cel de benzina? :) Daca are, vezi ca trebuie reglat de undeva printr-un soi de surub cred, dozajul si in rest amestecul se face automat (vezi in cartea tehnica cati ml la litru ar cam trebui sa fie) .

 

La marca nu stiu ce sa-ti recomand. :) Comunista mea nu e "mofturoasa" asa ca nu-mi fac multe griji despre ce marca/ cat de sintetic e uleiul. Numa "de amestec" sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... nu are un rezervor separat de ulei , fata de cel de benzina? :) Daca are, vezi ca trebuie reglat de undeva printr-un soi de surub cred, dozajul si in rest amestecul se face automat (vezi in cartea tehnica cati ml la litru ar cam trebui sa fie) .

 

La marca nu stiu ce sa-ti recomand. :) Comunista mea nu e "mofturoasa" asa ca nu-mi fac multe griji despre ce marca/ cat de sintetic e uleiul. Numa "de amestec" sa fie.

 

A mea nu are rezervor separat de ulei. Proportia ar fi de 300ml / 10 litrii dar vroiam un sfat de un tip de ulei bun de forja.

Mersi oricum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea nu are rezervor separat de ulei. Proportia ar fi de 300ml / 10 litrii dar vroiam un sfat de un tip de ulei bun de forja.

Mersi oricum :)

parerea mea este sa bagi ulei bun .. adik castrol sau mol demon 2T este f bun din asta folosesc si eu si sunt tare incantat de el ..... proportia ar fi cam 25-30 % 25 bag eu ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand

YACCO - MVX COMPETITION 2T sau

Motorex - Cross Power 2T

 

Amestec

1:50 (400ml la o canistra de 20 litri de benzina) -Atunci cind mergi la ture mai "rapide"

1:40 (500ml la o canistra de 20 litri de benzina) -Atunci cind mergi la ture de "Hard enduro"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...