Sari la conținut

bucuresti - cheile nerei


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

- traseul dus : buc - pitesti - craiova - drobeta tr severin - orsova - (clisura dunarii ) - moldova veche - sasca romana - cheile nerei

- traseu intors : cheile nerei - nicolint - oravita - steiendorf -plugova - baile herculane - baia de arama - tg jiu - horezu - rm valcea - pitesti - bucuresti

- total toata tura 1000 km in 2 zile

- viteza 70 - 130 km/h , ATENTIE ! cine vrea mai mult merge inainte, pe barba lui, afara din grup. Pun accent pe viteza,,,organizatoru zice ceva iar unii o iau inainte si impun alta viteza , mult mai mare decat cea stabilita initial, si e naspa, apar discutii etc, va rog , fiti cumsecade,,, :)

- cazarea : undeva prin zona cheile nerei, la o pensiune

- mancare : la pensiune sau mancare de acasa, in functie de buget

- obiective de vizitat sambata : cascada beusita, ochiul beiului, cheile nerei, lacul dracului, traseu moto pe drum mai naspa, hai sa zicem soft enduro, accesibil totusi oricarui tip de moto si DRUMETIE , CA MERITA, PRIN COCLAURILE DE ACOLO, CAM 1 ORA MERS PE JOS

- traseul intre orsova si moldova veche are portiuni mai naspa, fasii cam de 500 m - 1 km , cu pietris uneori, sunt cam 10 portiuni din astea,,,dar traseul este spectaculos

- Plecarea din bucuresti sambata ora 05 45 am , mc donald's, langa metro militari. Stiu ca suna ciudat, dar ora trebuie respectata, deci adunarea pe la 05 30, cine intarzie, trage tare si ne prinde pe A1. Traseul este destul de lung si cand ajungem acolo avem ce vedea , numai timp sa avem.

astept sugestii, numai ora plecarii sa n-o schimbati !

Promit filmuletz de exceptie pe you tube, dupa finalizarea excursiei,,,

 

Mesaj completat

filmuletele din excursiile anterioare : http://www.youtube.com/user/pescarusul911#...l/0/8S4KLfBkllI - excursie castelul huniazilor

http://www.youtube.com/user/pescarusul911#...l/0/zRW2Zx5lxbY - excursie de cutremur

http://www.youtube.com/watch?v=v_hyrap7sVc - excursie dubova

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt interesat, dar numai dacă e vreme bună (prea lung traseul pentru mers pe ploaie) și fac rost de pantaloni de ploaie - am comandat la Louis dar vin abia pe 6.

 

Singura sugestie de modificare a traseului e ca de la Herculane să încercăm DN66A spre Petroșani. E un pic mai lung, dar am auzit că e frumos și nu cred că mai am ocazia să ajung poponeataând pe-acolo, e toamnă deja și e destul de departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare nustiu daca ai mers vreodata pe acolo dar eu unu care am fost la cheile nerei nu se poate ajunge decat pe jos drumul pana la sasca e bun ultima portiune e mai rea dar mere poate va-nsotesc dar voi pleca co zi nainte eu sambata nu merg si ne gasim pe drum salutare numai de bine Pompi :)

post-20188-1253944936_thumb.jpg

post-20188-1253945011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...