Sari la conținut

Sunt Proaspatul Posesor Al Unui Ij 56 Festival Va Rog Un Pic De Ajut


rados
 Share

Postări Recomandate

sunt inca la scoala dar am cumparat un ij 56 festival ptr ambitionare :) , eeeeeeeee acum incepe parte sa zicem mai groasa trb sa incep sa il cam lucrez cauciucuri imbatrinite , jentile trb reconditionate , electrica trb schimbata ,pus semnalizatoare stinga dreapta fata spate, amortizoare fata bagat ulei verificate , motorul trebuie sa ma uit in el la fel la aprindere cutie de viteze verificat lantul ,ce mai din fata in spate luat totul la puricat ori pus la punct ori schimbat. as dori sa nu fiu un strss ptr voi dar sincer si voi cred ca ati facut la fel la motoarele voastre si tare as vrea sa imi dat sfaturi astfel incit in doua luni sa pot iesi cu el pe strada.

va multumesc anticipat ptr ajutor

iar berea o dau eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) :crack: astazi intra in restaurare la domunul iulian epoca acolo va sta 2 luni pina iau si carnetul numai bine sa ma sui in sa ,bineinteles ca simbata si duminica voi fi acolo pt a pune osul la treaba cel mai bucuros sunt azi :baldy: :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ptr ajutor intradevar "comunistii" sunt mai saritori decit cei care au luat motor nou in tipla cum se spune , motorul acesta nu va fi modificat nu va fi taiat cadrul nu se va schimba furca sau rotile va fi exact cum la lasat rusul singura modificare sa zicem majora va fi electrica care va trece pe 12 v ptr ca ii voi pune semnale de alea mari rusesti sa vada orice bou incotro ma indrept traficul in bucuresti este un iad , iar comenzile vor fi inaintate cu 10 cm ptr ca sunt mai lung in picioare dar atentie nu stil choper tot in zona lor dar mai in fata , apropo numele motorului este ZELEA nume de alint , aka C. Z. C. cunoscatorii stiu :)

am transmis celui ce poate sa imi ofere un motor complet , din pacate in bucuresti abia ai unde sa tii un motor o sa am nevoie de ceva piese dar sa vedem daca se mai gasesc . in prima faza as avea nevoie de saua fata in forma de inima pe arcuri poate ma ajuta el am vazut ca o are

 

va voi tine la curent cum merge reparatia lui . :)

inca odata va multumesc tuturor celor ce au sarit in ajutor si celor ce vor sari .

in maxim 2 luni tataia rados va fi pe strada cu ZELEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai mare dreptate in 90% din cazuri toti care au un motor"scos din cutie" au plecat la drum cu o comunsta , nu cred ca este vreun om cu cap care sa se arunce pe un motor scump inainte sa sa deprinda cu traficul pe un motor de pina in 1000 de euro . am vazut in viata destule cu oameni care au terminat scoala si direct la peste 500 cm 3 iar acum sunt ori pe la tintirim ori nu mai sunt oameni normali . am luat o comunsta ptr a ma deprinde mai bine cu motorul dupa ce termin scoala si sincer mi-a si placut cum arata "zelea" al meu.

ps ma bucur ca aici gasesc oameni care sunt de extrema dreapta poate cine stie o sa stabilim odata o intilnire ptr a ne cunoste mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai mare dreptate in 90% din cazuri toti care au un motor"scos din cutie" au plecat la drum cu o comunsta , nu cred ca este vreun om cu cap care sa se arunce pe un motor scump inainte sa sa deprinda cu traficul pe un motor de pina in 1000 de euro . am vazut in viata destule cu oameni care au terminat scoala si direct la peste 500 cm 3 iar acum sunt ori pe la tintirim ori nu mai sunt oameni normali . am luat o comunsta ptr a ma deprinde mai bine cu motorul dupa ce termin scoala si sincer mi-a si placut cum arata "zelea" al meu.

ps ma bucur ca aici gasesc oameni care sunt de extrema dreapta poate cine stie o sa stabilim odata o intilnire ptr a ne cunoste mai bine

Ti-a luat comunista ca sa devii bun mecanic,inainte de Ij nu prea le aveam cu mecanica acum dupa 1 an am desfacut motorul bucatele si l-am asamblat si culmea ca o si mers (bine nu prea mult vreo 300 km )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...