Sari la conținut

2 mari raliuri la sfarsitul lunii


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

 

In urma discutiei avute cu Dan va transmit locul de intalnire: Cosmopolitan Cafe,

Bdul Basarabia nr. 170-174(zona Diham).

Harta la link: http://www.localuri.ro/open-map.php?rmx=1&...itan&id=633

 

pt Osama Din Trevoi :

 

44° 26.108'N

26° 9.748'E

 

ora nu o stiu nici eu .... da' stati prin preajma ...

Editat de motorus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca intre 18-19 se face primirea, unde fiecare se va inscrie pe lista participantilor si va primi o mapa de prezentare a seminarului. Dupa ora 19 Dan va fi la pupitru si va raspunde ascultatorilor :alcy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

In urma discutiei avute cu Dan va transmit locul de intalnire: Cosmopolitan Cafe,

Bdul Basarabia nr. 170-174(zona Diham).

Harta la link: http://www.localuri.ro/open-map.php?rmx=1&...itan&id=633

 

 

Incepand cu orele 18:30-19:00, sau cum scapa fiecare

Mesaj completat

Anul competitional s-a sfarsit, si la intern si la extern, si n-as vrea sa incep sa ma gandesc la urmatorul an fara sa multumesc celor care m-au ajutat pana acum intr-un fel sau altul. Ordinea e oarecum aleatoare si destul de putin importanta. Important este ceea ce ai au facut

 

Patsy Quick si Clive "Zippy" Town - si toata echipa de la Desert Rose Racing care m-au introdus in circuitul international de rally-raid

Ionut Mosteanu (Ionut73 aici pe forum)-pentru rapiditatea cu care m-a orientat in enduro-ul romanesc si pentru rabdarea cu care a primit fitele mele de vedeta

Adi Raduta - pentru profesionalismul si modestia lui de adevarat campion si timpul dedicat mie si pregatirii mele tehnice

Radu Popescu - antrenorul meu de la sala Mall Plaza, pentru felul in care mi-a gandit si condus programul de pregatire fizica din acest an

Prof. dr. Doru Filipescu, de la spitalul Sf. Ioan, ortopedul meu care a stiut sa ma tina "ready to race" fara sa puna mana pe bisturiu

Dr. Adela Apostol de la Institutul National de Medicina Sportiva pentru ajutorul constant primit

Dr. Mirela Apostol-Radacina, fizioterapeutul meu pentru ultimul sut fizio de dinaintea Dakarului

Stephane Peterhansel- pentru cuvintele frumoase si sprijinul acordat pe alunecoasa piata mediatica si la fel de alunecoasa lume a sponsorilor

 

Special la sfarsit familia mea si colegii mei care mi-au preluat anul acesta multe din lucrurile pe care eu eram dator in mod normal sa le fac. O mentiune speciala pentru tatal meu, fost motociclist si el, pe care l-am pierdut saptamana trecuta intr-un accident de circulatie.

 

O sa revin si cu un ultim set de poze nu neaparat cu mine dar interesante pentru atmosfera Dakarului..

 

 

 

Mesaj completat

noaptea lunga pe mare s-a terminat. convoiul coboara pe pamant african

post-40824-1260123371_thumb.jpg

 

Inainte de prima speciala africana. Carene stralucitoare, echipamente curate, casti nezgariate, frunze in pom si ...apa inca la vedere

post-40824-1260124523_thumb.jpg

 

In Mauritania, tara fara benzina pentru moto. Ne dati sau nu ne dati ?

post-40824-1260124895_thumb.jpg

Mesaj completat

pilotii dorm de cateva ore. asistenta ...inca nu

post-40824-1260125247_thumb.jpg

 

Ziua cea mai trista. Etapa a 12-a. St. Louis. In dreapta armasarul ranit in stanga calaretul fara cal. Intrebarea zilei: are cineva un motor de 530 ?

 

post-40824-1260125347_thumb.jpg

 

 

In cautarea punctelor pierdute

post-40824-1260125537_thumb.jpg

 

In asteptarea ferryboat-ului peste fluviul Senegal. Patsy la socializare cu mauritanienii

post-40824-1260126082_thumb.jpg

 

Dupa joaca in nisip din ultima zi, nu strica un pic de odihna inainte de festivitatea de premiere

post-40824-1260126219_thumb.jpg

 

dupa somn evident, mult mai vioi... :alcy:

post-40824-1260126664_thumb.jpg

Mesaj completat

din Dakar

 

post-40824-1260126881_thumb.jpg post-40824-1260127259_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...