Sari la conținut

Carpat Trophy


Postări Recomandate

s-a anulat Carpat Trophy?poate da cineva informatii,despre motive?java script:emoticon(':moto:', 'smid_1')

:ok:

 

CT2006 s-a anulat, in fond din cauza nr. mic de participanti oficial inscrisi.

un eveniment nu poate fi organizat si sponsorizat pe baza unor telefoane de intentie.

proxima editie va avea o participare limitata si termene de inscriere cu mult in avans.

regretam efortul depus si iluziile pierdute.

in perioada aceea ne vom afla totusi in zona, macar pentru distractie

 

m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

s-a anulat Carpat Trophy?poate da cineva informatii,despre motive?java script:emoticon(':blink:', 'smid_1')

:lol:

 

 

uita-te pe site la FRM la forum/ totteren/enduro, parca se propune o noua structura de calendar dar dincolo la downloads la calendare n-a aflat nimeni nimic.

cat despre Carpat Trophy propun sa facem unul neoficial noi "la botul calului", trei-patru zile de raliu intre prieteni!

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati-va la TransCarpatica, etapa de rallyraid in campionat. va fi de la Satu Mare la Mamaia, cica peste 2700 km, sistem caravana.

detalii pe http://www.transcarpaticrally.lx.ro/

acolo se vor vedea cine si cum, fiind cea mai lunga etapa din europa !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati-va la TransCarpatica, etapa de rallyraid in campionat. va fi de la Satu Mare la Mamaia, cica peste 2700 km, sistem caravana.

detalii pe http://www.transcarpaticrally.lx.ro/

acolo se vor vedea cine si cum, fiind cea mai lunga etapa din europa !!!!

 

E cea mai lunga dar e plimbare nu e raliu B)

 

Pentru motociclistii pasionati de rallyraid momentul adevarului va fi Carpat Express rally raid. O competititie de 1200km in 4 zile si jumatate in care nu respiri ... Multe zone aproape de hard enduro ... timpii pe etapele de legatura la limita .... stai numai in gaz ... Majoritatea participantilor sunt din afara tarii. Anul trecut a participat si David Casteau ... unul dintre cei mai buni piloti de raliu din lume.

1- 5 august. I'll be there

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu ma intereseaza mai mult daca ma dau eu, nu daca se da david.

plimbare? pe atv unii se codesc sa se dea mai mult de 100 km/zi, altii se tem ca problemele clare de fiabilitate ale unor anume marci o sa-i arunce din cursa. Ce sa-ti mai spun ca anul trecut am mers si peste 300 km/zi... nu mai da aprecieri daca n-ai informatii exacte.

cat despre participarea exceptionala internationala, e drept, se dau toti ca in tarile lor nu pot omora natura cum o fac aici.

Sa fii endurist inseamna in primul rand sa iubesti natura, nu sa o omori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu ma intereseaza mai mult daca ma dau eu, nu daca se da david.

plimbare? pe atv unii se codesc sa se dea mai mult de 100 km/zi, altii se tem ca problemele clare de fiabilitate ale unor anume marci o sa-i arunce din cursa. Ce sa-ti mai spun ca anul trecut am mers si peste 300 km/zi... nu mai da aprecieri daca n-ai informatii exacte.

cat despre participarea exceptionala internationala, e drept, se dau toti ca in tarile lor nu pot omora natura cum o fac aici.

Sa fii endurist inseamna in primul rand sa iubesti natura, nu sa o omori.

 

Cred ca e foarte important sa te dai alaturi de oameni experimentati. Si la antrenament si la cursa. Eu invat la fiecare iesire cate ceva. Cei care le stiu pe toate pot sa stea mai relaxati ...

Stii ca ma documentez - Transcarpatul e lung si lipsit de dificultate. Sunt curios daca o sa vina cineva sa faca touring cu o motocicleta de hard enduro.

 

Cat despre natura ... asta e alta discutie. Casteau si Despres omoara natura la fel de mult cat o omor eu sau tu sau prietenii nostri. Si 20 motorete de enduro ploueaza de 20 ori mai putin decat o saracie de tractor de exploatare forestiera vechi de 20 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B)

Curcanu' meu o face fatza ? :blink:

 

Face face. Daca mai sunt si doua maini dibace pe ghidon......

Imi pare mie cunoscuta mie motocicleta de la Trofeul Capitalei sau ma insel?

Daca o cunosc de acolo de data asta sa te vedem mai odihnit ca inundatii nu mai sunt. :lol: Gresesc?

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face face. Daca mai sunt si doua maini dibace pe ghidon......

Imi pare mie cunoscuta mie motocicleta de la Trofeul Capitalei sau ma insel?

Daca o cunosc de acolo de data asta sa te vedem mai odihnit ca inundatii nu mai sunt. :lol: Gresesc?

 

Nu gresesti absolut deloc.

(numai ca pana-n august cine stie ce urgie mai vine... B) )

 

In august planuiesc sa fiu in concediu asa ca... de-abia astept ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...