Sari la conținut

unde pot sa imi indrept furca?


Postări Recomandate

...stie careva unde pot sa indrept T-ul de la furca, mai precis jugul... este de la un scuterul Gilera Runner 200 st, auzisem ca se indreapta prin incalzire si apoi i se da forma initiala... asa o fi??

 

Multumesc

Editat de The_One_Forever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e indoita teava ar fi o solutie buna sa o scoti pe cea veche si sa o inlocuiesti cu alta facuta dupa model.Toata operatia tre facuta la un strungar priceput.am experimentat eu la un IJ Planeta cu multi ani in urma cand eram strungar si se stricase filetul de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e indoita teava ar fi o solutie buna sa o scoti pe cea veche si sa o inlocuiesti cu alta facuta dupa model.Toata operatia tre facuta la un strungar priceput.am experimentat eu la un IJ Planeta cu multi ani in urma cand eram strungar si se stricase filetul de sus.

 

tzeava este ok... piesa de care vin prinse amortizoarele este mai nasoala :kiss:..

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tzeava este ok... piesa de care vin prinse amortizoarele este mai nasoala :kiss:..

 

ms

Cam nasol daca este jugul insusi si cam greu de indreptat,ar merge incercat dar tre incalzit tot ansamblul si asta inseamna in primul rand o modificare a duritatii materialului(devine mai moale dupa racire)si oricum ti-ar trebui un stativ special pt.ca chiar daca ai reusi sa indrepti perfect jugul in momentul in care se raceste materialul se mai deformeaza .

 

Mai bine si mai sigur cauta un SH ca nu ai ce face,banuiesc ca si telescoapele sunt putin afectate.

Jugul e facut de fabricant sa se deformeze in caz de impact usor pt.a nu deforma cadrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...stie careva unde pot sa indrept T-ul de la furca, mai precis jugul... este de la un scuterul Gilera Runner 200 st, auzisem ca se indreapta prin incalzire si apoi i se da forma initiala... asa o fi??

 

Multumesc

 

cunosc eu pe un nene care poate sa ti-o indrepte

 

suna-ma si o rezolvam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de tot... dar am rezolvat cu un nene de la RATB ;) , el zice ca o repara.. cica nu este mare smekerie :P.. acum astept dovada... va tin la curent.... ms inca o data :laugh:

 

 

bre, nu lasa jambele pe mana unui nene de la RATB, caci daca le strica, te vor costa cat nu face.

 

mai bine platesti pe un meserias sa ti le faca , decat sa incerci la strungar sau mai stiu io pe unde......parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...