Sari la conținut

Accident moto in Berceni?


Just_John
 Share

Postări Recomandate

Vad ca multi nu stiu ce inseamna sa ai un accident si ce importanta morala au viztele si sustinerile de orice fel, venite de la colegii pe doua roti si nu numai... Sincer, cred ca oamenii care fac pe zmeii si care spun ca n-au nevoie de sustinere sunt ipocritii, nu cei ce incearca sa ajute in orce fel. In alta ordine de idei, un accidentat poate sa fie la sute de km de casa si rudele si apropiatii sa nu stie nimic... Nu toti oamenii fac diverse lucruri doar de ochii lumii si unora chiar ne pasa!

da, cam ai dreptate.

din pacate, am trecut si eu prin asa ceva, un prieten f.bun a avut un accident urat( accidentul de la paralela 45-de-acum aproape 3 ani).

nu reuseam sa dau de el pe tel.mobile( fix nu avea) si intamplarea a facut ca am aflat de pe forum.

cei care au trecut prin asta isi imagineaza toata disperarea prietenilor de a-l gasi.

din pacate, datorita informatiilor eronate de pe forum, am ajuns cu inca un prieten la ploiesti cautandu-l acolo in reanimare nestiind daca mai e in viata sau nu( un istet postase ca ar fi murit chiar). pana la urma, el fusese transferat in bucuresti de cateva zile chiar, nu ne-au zis exact unde, dar din fericire am aflat( tot prin intermediul spitalului la care lucrez)

si da, nu-mi era cunoscut acest nr al motocicletei, dar cu siguranta ca si eu si Gixx si JJ am vrut sa ajutam .

sincer, ma bucur ca nu a fost cazul.

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JJ,daca-mi deschizi vreun topic la sectiunea asta vreodata,te bantui,ok? ;)

S-a notat!! :laugh:

Ce se plictisesc unii frateeee. . . nu are ce face si suna la toate spitalele doar doar o gasi vreun biker accidentat. .asta deja e buba la cap.

Mi se falfaie omnidirectional de parerea ta.. Postul meu a avut un scop, si ma bucur ca a fost alarma falsa! Postul tau ce scop are?

Cat despre sunat la spital - n-am sunat "la toate spitalele", dar pot sa iti recomand un oftalmolog bun, sau sa iti pun o vorba buna la o scoala generala, sa refaci primele clase, poate nu stai prea grozav cu cititul, si de-asta ai inteles gresit.. Din pacate, nu cunosc scoli care sa te invete semnificatia cuvantului "omenie" si importanta acestei calitati..

 

Indiferent de cat de mult te intereseaza posturile mele, daca voi mai afla vreodata de vreun accident, voi deschide un alt topic. Din acelasi motiv pentru care opresc langa fiecare motociclist tras pe dreapta si-l intreb daca are nevoie de ajutor, chiar daca nu are tot motorul desfacut pe trotuar..

Donatul e ok, cu parada gratuita si ipocrizia nu sunt de acord. Parerea mea e parerea mea si nu ma intereseaza ca nu sunt altii de acord cu ea.

Ai fi fost mai intelept daca ti-ai fi pastrat parerea pentru tine. Pentru ca nici pe mine nu ma intereseaza parerea ta. Parerea mea e ca ai niste complexe serioase, de simti tot timpul nevoia sa te dai "inteligent", "rebel" pe forum. Exista oameni care te pot ajuta si cu aceste nesigurante.

 

Se poate inchide topicul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta smurdu face toata treaba. restul e can-can.

Mesaj completat

Orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta Smurdu face toata treaba importanta. Restul e colateral (telefoane, carat motorul cu duba). Nu neg importanta unui sprijin in primele minute dupa accident pe strada, dar dupa asta vine Politia si Salvarea. La spital doctorii fac treaba. Donatul de sange si oarece ajutoare materiale infime. . sunt ok. Dar sa mearga 15 bikeri la spital numai ca sa arate ca ei sunt solidari, dar nici macar nu-si amintesc clar cum arata fatza accidentatului, dar e "biker frate, fratele nostru" "parca am vorbit cu el 2 minute acum un an" dastea. . Si vine unul pe forum si scrie ca a sunat la toate spitalele sa vada daca e vreun biker internat. . Asta deja arata ca ala care a sunat are alte probleme de rezolvat in viatza lui si gaseste supapa asta ca sa arate ca nu e chiar degeaba pe pamantul asta. . .ma repet, unii se plictisesc pe acasa grav de tot si isi cauta preocupari. Unii se cred un fel de Guardian Angels . . asa. . .in imaginatia lor. Ca daca il rogi pe ala care cica a "sunat la toate spitalele" sa il gazduiasca la el acasa pe accidentat, ca nu mai are unde sa stea, si sa-l tzina pe hrana si cazare vreo 3 luni de recuperare, sa vezi cum o da in alte alea "pai nu am loc, pai se supara prietena, se supara mama, pisica, etc." "As vrea sa te tzin la mine, dar chiar nu am loc" . . etc. etc. . .Asa e usor sa bagi din tasta RIP si trandafiri, si insanatosire grabnica, , , ca nu costa nimic sa apesi niste taste. . la cat de "devotati" sunt unii pe aici pentru "binele" altora. . .pffff. . la un reality test. . . dispar toti ca tziganii prinsi de jandarmi la furat cupru de pe liniile CFR. . Ipocrizie.

Nu generaliza,sunt si oameni adevarati si asta ti-o spun din proprie experienta.Am fost nevoit sa ajung cu copilul la Fundeni in primavara trecuta(dupa ce a avut un accident nasol cu motorul) si am fost gazduit de oameni pe care ii intalnisem in 2 plimbari de week end pana la Brasov.Mi s-au pus cheile in mana (propietarii plecau pentru o perioada de acasa) fara sa ma cunoasca prea mult,fara sa stie cine sunt,cum sunt.Si mai mentionez ceva...nu era o casa doar cu o masa,un scaun si un pat...si nu au fost singurii ce s-au oferit sa faca gestul asta din toata inima...se stiu ei cine sunt :laugh: ca au conturi pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...