Sari la conținut

ajutor cu opinii


Postări Recomandate

Salutare la popor,

 

Nu sint posesor de cross sau enduro (eu ma "trag" cu choperelul), dar orice motor ramine o minune si o placere pt mine.

Am nevoie de ajutorul vostru. Momentan scriu un articol pt o revista pt barbati si ma ocup de sectiunea de sporturi extreme. In aceasta categorie intra si motociclism de cross si atv-uri. Sint in cautare de cele mai nune track-uri din lume. Prefer idei si opinii de la cei care au incercat aceste trackuri si nu doar din auzite. Cind zic track, nu ma refer la poteci prin paduri sau la trasee prin cimp. Ma refer la trackuri amenajate si de preferat unde poti participa ca individual si de preferat unde poti inchiria motoare sa te plimbi. Cross motorists of the world unite and help me out.

 

Orice idee, site, sugestie e mai mult decit binevenita. Tin sa mentionez ca am nevoie de idei de trackuri din toata lumea deci nu numai din Rom ( art e pt o revista din malaiezia unde ma aflu momentan).

 

Daca se poate, prefer reactii pe PM sau pe adresa de mail: seb.andrei@gmail.com

 

Mersi anticipat.

 

Ride safe and ride on,

 

The Rev

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revista pt barbati? Adica cu masini goale si femei de tabla? Vin malaezienii sa se dea pe pistele de motocross din Romania? Pai sa vina la Bucuresti, la "Coclau".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"malaIezia"??

nu cred ca sunt in Romania "track" uri interesante pentru malaezieni.

 

Oameni buni si cuceritori de salbaticii. E vb de o revista inernationala, care a inceput pt muieri ( a se citi, machiaje, rujuri, tzoale) dar anul asta au inceput si pt barbati si vor sa deschida o rubrica pt "tough guys". aici m-am bagat eu de-a scrie. Cum am zis si in primul meu post, nu ma limitez doar la romania avind in vedere ca e citita mai mult de strainii care vin aici in business deci nu localnici. Daca Romania are un track "tare" atunci poate il bag, m-am referit mai mult la trackuri internationale.

Am postat aici pt ca stiu ca enduristii sint formeaza un club special in lumea motociclistilor, fiind tot timpul in cautare de coclauri si trackuri noi. Deci daca stiti un site specializat in domeniu ( de pe unde va mai documentati si voi) sau daca cumnatul, varul, pretenarul din Germania, USA, Australia, Patagonia, etc s-a "tras" pe un track "tare" atunci ascult.

 

mersi inca odata si "find the wildernis before the wildernis finds you"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni si cuceritori de salbaticii. E vb de o revista inernationala, care a inceput pt muieri ( a se citi, machiaje, rujuri, tzoale) dar anul asta au inceput si pt barbati si vor sa deschida o rubrica pt "tough guys". aici m-am bagat eu de-a scrie. Cum am zis si in primul meu post, nu ma limitez doar la romania avind in vedere ca e citita mai mult de strainii care vin aici in business deci nu localnici. Daca Romania are un track "tare" atunci poate il bag, m-am referit mai mult la trackuri internationale.

Am postat aici pt ca stiu ca enduristii sint formeaza un club special in lumea motociclistilor, fiind tot timpul in cautare de coclauri si trackuri noi. Deci daca stiti un site specializat in domeniu ( de pe unde va mai documentati si voi) sau daca cumnatul, varul, pretenarul din Germania, USA, Australia, Patagonia, etc s-a "tras" pe un track "tare" atunci ascult.

 

mersi inca odata si "find the wildernis before the wildernis finds you"

salut,

 

da uite un track de motocross la 25 km de bucuresti, TCS MX Track Ciolpani, unde am organizat incl etapa de Campionat Mondial de Motocross MX3(World Championship MX3) World Championship Sidecarcross, European Motocross Championship....si altele. Pt detalii vezi www.topcrosstcs.ro sau www.motociclete.com.ro.

Mai avem un circuit de motocross la nivel international si langa Brasov, la Zarnesti. vezi www.vectraracing.ro

Apropo cum este motocrosul in Malaesia? Poate facem ceva schimb de experienta:)

 

bafta,

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

da uite un track de motocross la 25 km de bucuresti, TCS MX Track Ciolpani, unde am organizat incl etapa de Campionat Mondial de Motocross MX3(World Championship MX3) World Championship Sidecarcross, European Motocross Championship....si altele. Pt detalii vezi www.topcrosstcs.ro sau www.motociclete.com.ro.

Mai avem un circuit de motocross la nivel international si langa Brasov, la Zarnesti. vezi www.vectraracing.ro

Apropo cum este motocrosul in Malaesia? Poate facem ceva schimb de experienta:)

 

bafta,

cip

 

Uite cineva care intalege cum sta treaba. Mersi mult de informatie, chiar pot zice ca e o informatie valoroasa. Daca mai stii trackuri de genu din EU sau chiar din lume, stii unde sa ma gasesti. Din pacate nu pot sa-ti dau prea multe informatii despre cross in Malaiezia tp ca in momentul de fata ma ocup de un alt articol pt aceeasi revista, e mai mult vb de hoteluri, cluburi si restaurante in Kuala Lumpur. Am deadlineul pt art duminica acum si pt cel cu cross si alte sporturi extreme in 2 sapt. Deci m-am bagat deja pe research. I'll keep you posted. Ce pot sa-ti zic deja e ca Malaiezia are f mult potential pt motorcross, inca nu stiu de trackuri dar jungla cit cuprinde. Asta daca te tin balamalele. Plus ca zilnic sint cam 32 grade cu umiditate 70-80%. Echipament full de enduro pe vremea asta.....

In schimb, cind ma duceam spre granita cu Tailanda, la o benzinarie am dat de un grup de 3 tipi ( 2 francezi si 1 italian) toti pe BMW GS 1200, echipati si ei si motoarele full ( ei aratau ca robocop cind si-au dat geaca jos) care faceau o "mica " plimbare. Singapore - malaiezia-tailanda si innapoi. Este un drum superb iar pe o buc de traseu e o bucata de vreo 100km care are 200 de curbe strinse. Super gagii.

 

Mersi incaodata de info. Bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock:

Ma iertati va rog ca nu m-am putut abtine. :D

 

Sorry accepted :crack: , Nu-i bai , nu ma supar eu chiar asa de usor... faza cu engleza am mai auzit-o si e cit de cit adevarata. Nu o fac de smecherie, dar cind esti plecat de la 7 din Rom (acu 25 de ani), se mai intimpla sa mai scapi cite una si vad ca se si practica treaba asta si aici pe forum destul de des.

 

Oricum ,mersi de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...