Sari la conținut

Bucuresteni Dati Cu Parerea


sarluceanu
 Share

Postări Recomandate

Na ca am mai trecut si eu pe la PRO-BIKE.

Am o dilema. Peste vreo saptamana ma voi muta in Bucuresti si nu stiu ce sa fac cu motorul. Am auzit o gramada de nebunii de le fac bucurestenii vehiculelor de provincie. De parca astia din provincie ar fi bolnavi si trebuiesc exterminati.

Am o planeta si mi-ar place sa ma mai plimb cu ea si pe acolo dar nu voi avea unde sa o tin si mi-ar parea rau sa mi-o vandalizeze "desteptii" de la capitala sau poate chiar sa ma lase fara ea.

Asa ca ce recomandati : vanzarea sau relocarea motorului ?

 

De fapt astept ceva incurajari pentru a nu o vinde :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dorutrucker

Ce impresie ai frate ca aici este jungla, dupa parerea ta se pare ca totzi motociclishti bucuresteni shi le vand sau shi le reloca, ai shi o motocicleta tare.Uite asha se creeaza legendele despre rautacioshii, needucatzii, rauintentzionatzii, raufacatorii shi "miticii" din Bucureshti. Depinde unde o sa stai in Bucuresti ,la bloc, la curte ,ce cartier dar chiar shi asha, nu ai cine shtie ce motocicleta sa-tzi faci probleme.Daca o sa stai la bloc o legi bine de un gard sau gaseshti o solutzie sa o legi shi o acoperi cu o prelata. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relax man! daca stai la bloc o legi si tu intr-un loc mai dosit -de preferinta in spatele blocului- si daca ii pui o prelata(cat mai jegoasa pe dinafara) nimeni nu o sa se uite la ea.

indicatie utila: daca o speli si o tii ingrijita neaparat acoper-o cu o prelata( cea mai buna e una care se stange cu un cablu subtzire jos si o potzi inchide cu un lacat) daca nu ai prelata e contraindicat sa o speli sau doamne fereste sa o lustruiesti!- fiindca atrage privirile! bafta !

cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multam de sfaturi !

M-ati convins. Nu o vand. Mai bine o dau cu vaselina :(

Mi-am gasit deja un apartament pe la capatul lui 105 in prelungirea ghencea.

Pare un cartier linistit asa ca am sa-mi confectionez o husa si cand baga doamne doamne caldura trag o fuga acasa si o scot de la iernat si o aduc in Bucuresti.

Vad ca voi deja va dati cu ele. Cel putin pe Maniu am vazut si o fatuca cu o vitezana si un tip cu un Jupiter.

Asa ca sa vina caldura si o aduc ...

 

 

Asfalt uscat si spor la invartit roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Atentie! Daca te muti in Ghencea nu o parca la strada principala, ci pe o straduta ceva, sau chiar in boscheti in spatele blocului (si pune o caramida sub cric sa nu se afunde in pamint). Ca pericole ar fi diversi pustani glumeti, drogatii sau si mai rau pustanii drogati care cind nu mai au ce fura de pe-acasa incearca pe strada, asa ca daca-i pui prelata tot se va vedea ca e o moto si probabil au sa ti-o taie ca sa vada ce moto si daca au ce lua de pe ea.

Cel mai sigur este garajul subteran de sub complexul Drumetu, e la vreo 4 statii de prelungirea Ghencea cu 69 sau 71 si e pazit non-stop, din pacate nu stiu cit costa.

Inca o alternativa, gratuita, pe care o folosesc si eu, este sa o pui pe timp de noapte intr-o parcare cu locuri platite (mare parte din blocurile din zona au asa ceva) cel mai bine intre doua masini cu alarma (spatiu exista, pe doua locuri de parcare intra doua masini+ o motocicleta) pentru ca nu mai poate fi studiata din lateral, se observa mai greu, se umbla mai greu la ea, glumetii nu se risca sa se suie sau sa traga de motocicleta ca sa nu o trinteasca peste masinile de alaturi. Ai totusi grija sa nu ai probleme cu proprietarii autoturismelor, dar mare parte nu se supara. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam pentru detalii abyss. Stiu unde este drumetului dar nu stiu unde este parcarea subterana. Inca nu am adus komunista aici dar nu sunt foarte convins sa o aduc inca. Ar trebui sa o aranjez putin ca i-au cam anchilozat genunchii toata iarna si pentru asta mi-ar trebui vreo doua zile libere pe care nu le am.

Pe de alta parte vad ca nici vremea nu s-a prea hotarat. Mi s-a parut destul de linistita zona in care stau dar inca nu prea am incredere deplina. Foarte nasol e ca intre blocuri nu e loc nici de o bicicleta. E plin de masini. Nu stiu unde as putea sa o pun. Iar cealalta parte a blocului e Valea Oltului si e destul de libera. Probabil din cauza lipsei de siguranta. Si mi-e cam teama sa o las acolo.

Asa ca da-mi vreo cateva detalii despre parcarea aia de la drumetului. mi-a conveni sa platesc daca este pazita. Chiar daca o aduc nu o voi folosi zilnic si cred ca ar sta bine intr-o astfel de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam asa: te duci la Drumetu si cum stai cu fata la supermarket primavara o iei spre dreapta mergi pina la prima straduta si o iei la stinga pe straduta aia, garajul e acolo, are niste balustrade mari de beton cind ajungi o sa vezi o panta care coboara chiar sub complex. Incearca sa vorbesti cu oamenii aia, poate daca le dai ceva te lasa sa tii motocicleta intr-un colt ca nu trebuie sa ocupe neaparat un loc de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thanks abyss. Ai fost cat se poate de clar. Am sa ma duc sa vad cum sta treaba.

Da ninja, m-am mutat dar nu am adus inca "fiara" :( in Bucuresti. Vrei sa fii primul care da cu bordura in ea si confirma ipotezele mele ?

Ploile astea ma fac sa mai astept...ca poate vine ea si iarna si scap de dilema asta. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...