Sari la conținut

PREGATIREA FIZICA - DETALII SI OPINII


Postări Recomandate

ideal,cred,ar fi sa spuneti fiecare cum va antrenati ,nu cum vreti sa va antrenati sau cum visati sa va antrenati.

 

 

Mesaj completat

 

 

 

incearca si stairs master.

eu bag stepper si dupa ,stair master.

alergarea pe linga stair master mi se pare joaca.

nu stiu cum arata aparatul asta de care zici..(probabil ca in sala in care ma duc eu nici nu il au)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma baieti !antrenament tata.braccio merge la romaniacs!!!!!

Mesaj completat

Cardio si antrenament la sala cu greutati mici, repetari multe si rapid (cu explozie), pauze scurte.

scuze, pentru explozie se poate folosi si fasolea!!!!!iti dai seama ,ce explozii.mamama!

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Ceva la indemana si care te ajuta sa progresezi rapid: mergi pe stadion, imparti mental o tura in 4 bucati si: sprint pe o bucata, urmatoarea o mergi, iar un sprint, iar un mers....cat te tine sau cat iti programezi....oricum, nu e o idee rea sa iti monitorizezi si pulsul (o regula spunea ca pulsul maxim trebuie nu nu depaseasca 200 - varsta (in ani))....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeti la sala de forta de 5 ori pe saptamana,documentati-va mult despre antrenamente,alimentatie,tipuri somatice,odihna,eventual suplimente,etc,etc...cititi mult,antrenati-va serios,concentrati-va.......nu numai ca vor aparea rezultate mult mai bune la enduro,dar stilul de viata se va schimba mult,intr-unul sanatos si sportiv.

 

Beneficile unui stil de viata sportiv sunt nepretuite....atat la nivel fizic cat si psihic....

High Intensity training....arunca o privire daca ai sange de DAC

@6speed ce barbos i Frank Zane

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...