Sari la conținut

Iote Si Ij-ul Meu


mielu
 Share

Postări Recomandate

Asta-i fiara... sau fieru' de-l calaresc. Si o sa mai stam impreuna si vara care vine. Macar pana aflu si eu ce-i aia mers pe motocicleta! Si am aflat si eu pe pielea mea de ce li se recomanda novicilor motoare mai blande! Ca in prima zi de mers era cat pe ce sa ma cocotz pe o Dacie in intersectie la Televiziune, iar in a treia zi - e drept ca nu numai din vina mea - am si dat-o pe jos. Pai sa fi fost vreo scula de cateva mii de pari nu mi se rupea sufletul dupa ea? Nu ca asa nu mi-a parut rau, dar cu 500k am scos-o la lumina. De ce zic nu numai din vina mea? Simplu. Sunt convins ca daca as fi avut mai mukta experienta, nu s-ar fi intamplat nimic. Eh... Se pare ca multi dintre motociclisti sunt genul de oameni carora le place "the hard way"!

 

S-avem bafta! Si drum uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si ultima. Scuzati calitatea pozelor. Sunt de fapt extrase dintr-un filmuletz facut cu o camera amatoreasca.

post-49-1078079291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EPISODUL II

 

Bineinteles ca in iarna m-am apucat de bricolat si surubarit. In curand o sa revin si cu ceva poze. Pana atunci un brief - ce am facut: schimbat rezervor (picatura) - lustruit-chituit-vopsit-lacuit, remodelat aripa fata si coborat pe roata + lustruit-chituit-vopsit-lacuit, remodelata seaua. Ce a ramas de facut: reparat sau schimbat furca - trage stanga, achizitionat sau confectionat ghidon, refacuta instalatia electrica. Ce vreau sa iasa? Hmm... un ceva intre chopper si cruiser. Mai mult spre cruiser. Inca mai sper! :(

 

Bafta si sa ne vedem pe drumurile patriei la vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si incepand de sambata, o sa aiba si o bunica sau sora, whatever(Natasha)... pe care s-o pazeasca Nero cu aceeasi ferocitate ca pana acum...

 

Ij rokz, pana oi avea bani de yamaha sau kawa. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata are si o sora... asa cum am promis...

momentan a lu' Mielu e in convalescenta, se reface cu 83 de vitamine dupa iarna grea, iar a mea.... Dumnezeu cu mila.... sa vad ce are si ce n-are, ca ea de mers merge... dar nu se stie niciodata , merita s-o verific...

 

© Ares comunistu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...