Sari la conținut

Accesorii comuniste


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Deschid topicul asta pentru ca am gasit o poza pe net... dar nu mai stiu exact unde, in care am vazut ca pe langa vitezometru, Uralul mai avea si un turometru si un manometru pentru presiunea de ulei, dar se mai poate adauga si-un termometru de ulei...

Am mai gasit la o benzinarie din Timisoara si un capac de rezervor, cu doua chei, care s-ar potrivi la nipre, zundapp si urale... insa nu al uralul meu, ca-i diametrul nepotrivit...

Ma intereseaza sa stiu daca stiti/aveti niste adaptari de tipul asta la motocicletele voastre,

Poate se potrivesc unele chestii de la alte motociclete sau de ce nu de la masini (vezi alternatoare tico)

 

Mersi

post-51591-1266422116_thumb.jpg

post-51591-1266422194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Deschid topicul asta pentru ca am gasit o poza pe net... dar nu mai stiu exact unde, in care am vazut ca pe langa vitezometru, Uralul mai avea si un turometru si un manometru pentru presiunea de ulei, dar se mai poate adauga si-un termometru de ulei...

Am mai gasit la o benzinarie din Timisoara si un capac de rezervor, cu doua chei, care s-ar potrivi la nipre, zundapp si urale... insa nu al uralul meu, ca-i diametrul nepotrivit...

Ma intereseaza sa stiu daca stiti/aveti niste adaptari de tipul asta la motocicletele voastre,

Poate se potrivesc unele chestii de la alte motociclete sau de ce nu de la masini (vezi alternatoare tico)

 

Mersi

 

 

La ce benzinarie???? si esti sigur ca merge pe rezervorul de nipru???.....nipru e cu capac destul de mare in diametru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt capace pentru rezervoarele de la TIR-uri. Pacat ca se gasesc destul de greu. Eu am tot cautat pentru nipra mea dar am lasat-o moarta cand am gasit un capac stock. Userul Madcocs avea la nipra lui un capac d-asta cu cheie fara sa faca nici o modificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cateva poze cu busonul si cutia lui...

si o masuratoare aproximativa...

 

Am gasit asta la benzinaria din apropierea mall-ului

 

Mesaj completat

eu cred ca trebuie gasit doar codul potrivit...

Vad ca pe cutie sunt si doua coduri. Nu stiu care dintre ele indica modelul sau daca e vreunul bun, sau daca foloseste la ceva.

Part No. 73492-RO

G.W.064

 

ma gandesc ca fac astia busoane si de dimensiuni ceva mai mari.

acuma, si daca merg la alte comuniste, tot e o informatie folositoare.

Mesaj completat

Bach, din cate am vazut, Nipra ta are tot buson ca al meu.

Deci, busonul asta nu se potriveste nici la tine.

Uite si masuratorile, ceva mai precise, de la Uralul meu (ultima poza). E diferenta de juma' de centimetru!

post-51591-1266508267_thumb.jpg

post-51591-1266508279_thumb.jpg

post-51591-1266508290_thumb.jpg

post-51591-1266508301_thumb.jpg

post-51591-1266518636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Nu vreau sa deranjez pe nimeni si,sper sa sciu unde trebuie.sunt de vanzare urmatoarele: -jungle cap us 60ron neg -gamela armata 50ron neg -tub de plastic pt scule cu garnitura la capac lungime 38cm,diametru11cm 30ron -pantaloni camuflaj de la nemti,4 perechi dimes. 39,35,37 ,38,50ron neg Numai bine :)

post-50186-1266755898_thumb.jpg

post-50186-1266756041_thumb.jpg

post-50186-1266756129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...