Sari la conținut

Bug Spoiler,miniparbriz,wind Deflector


SRJN
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Am un Suzuki Bandit 400.Am fost surpins de curentul de aer de la 100 km/h de la 60-70 incepe sa fie din ce in ce mai vant.Intrebarea este: si-a pus cineva pe motocicleta asa ceva pt. deviat putin curentul de aer? indiferent de moto chiar si la chopper.A avut eficienta.Tin sa mentionez ca vreau maximum de eficenta cu minimul de inaltime al acestu parbriz.Am vazut ceva louis.de :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa poate nu m-am facut inteles.Ce vreu eu se prinde pe far sau pe ghidon.Ce imi arati tu se prinde la partea de jos si nu inteleg cu ce ma ajuta in afara ca nu ma stropesc sau nu mai stiu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat asa ceva de la louis, e diferenta foarte mare cu sau fara. Primul lucru care mi-a placut este ca nu mai iau insecte pe geaca (imi umple in schimb casca, dar casca se curata mult mai usor).

Si apoi daca vrei sa mergi tare din cand in cand te lasi pe rezervor, te ascunzi in spatele lui si poti sa-i dai. Eu nu aveam curaj sa merg mai mult de 140 pana nu mi-l l-am pus, de cand il am i-am cam dat cat poate motocicleta.

Iti atasez o imagine cu al meu, e cel mai ieftin si nu arata asa de rau. Se zgarie foarte usor in schimb, trebuie spalat doar cu carpa umeda, nu zgariat cu unghia,nimic, raman urme pe el.

Sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris.

Salut

post-7144-1150292492_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mester is super bune

am instalt pe niste horneturi si oamenii is foarte multumiti si au zis ca i diferenta de la cer la pamant

 

 

dar bug spoiler se poate monta pe orice moto sau doar pe anumite tipuri de moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am un Suzuki Bandit 400.Am fost surpins de curentul de aer de la 100 km/h de la 60-70 incepe sa fie din ce in ce mai vant.Intrebarea este: si-a pus cineva pe motocicleta asa ceva pt. deviat putin curentul de aer? indiferent de moto chiar si la chopper.A avut eficienta.Tin sa mentionez ca vreau maximum de eficenta cu minimul de inaltime al acestu parbriz.Am vazut ceva louis.de :banana:

eu de cand mi-am pus windshild pe motor nu mai am pron\bleme cu oboseala pt ca inainte luam tot vantul in piept, acu e deviat ,deci e super ok. Si cu insectele la fel; intradevar mai multe pe casca,dar dupa cumse spunea se spala mult mai usor decast geaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat asa ceva de la louis, e diferenta foarte mare cu sau fara. Primul lucru care mi-a placut este ca nu mai iau insecte pe geaca (imi umple in schimb casca, dar casca se curata mult mai usor).

Si apoi daca vrei sa mergi tare din cand in cand te lasi pe rezervor, te ascunzi in spatele lui si poti sa-i dai. Eu nu aveam curaj sa merg mai mult de 140 pana nu mi-l l-am pus, de cand il am i-am cam dat cat poate motocicleta.

Iti atasez o imagine cu al meu, e cel mai ieftin si nu arata asa de rau. Se zgarie foarte usor in schimb, trebuie spalat doar cu carpa umeda, nu zgariat cu unghia,nimic, raman urme pe el.

Sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris.

Salut

Exact la modelul asta m-am gandit si eu.In principal ca e cel mai ieftin dar si pt. aspect.zici ca se zgarie foarte usor poate de asta e asa de ieftin.Idee era sa vad daca e eficient sa nu fie doar asa de aspect.

In concluzie se pare ca e eficient si sa vad cum imi procur si eu asa ceva,desi acum ma gandesc ca poate o sa-i strice aspectul.

P.S. : Parbrizul a venit cu tot cu sitemul de prindere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la modelul asta m-am gandit si eu.In principal ca e cel mai ieftin dar si pt. aspect.zici ca se zgarie foarte usor poate de asta e asa de ieftin.Idee era sa vad daca e eficient sa nu fie doar asa de aspect.

In concluzie se pare ca e eficient si sa vad cum imi procur si eu asa ceva,desi acum ma gandesc ca poate o sa-i strice aspectul.

P.S. : Parbrizul a venit cu tot cu sitemul de prindere?

 

 

da vine cu tot tacamul inclusiv sistem de prindere am si eu unul la fel si ii foarte util si arata si bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e cu tot cu sistemul de prindere, la tine farul e mai mare si o sa-l incadeze mai bine, n-o sa ramana spatiul asta intre far si parbrizel.

Uite o poza cu el montat.

L-am comandat la ROMI3 de aici de pe forum, a venit in 2 saptamani.

Numa bine

post-7144-1150380724_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...