Sari la conținut

AHRMA Vintage motorcross national.


Postări Recomandate

Sper ca am ales forumul corect pt topicul asta. Cam prea sectionat in subforumuri motociclism.ro.

In fine, am tot pierdut ocazia in fiecare an sa vad AHRMA vintage dirt racing si anu asta chiar si cu febra si amigdalele umflate mam dus. O fost super.

Motociclete incredibile, unele mai interesante ca altele fiecare cu o istorie a competitiei cit si a evolutiei foarte interresante. Intersant cit de tineri in spirit erau motociclisti care le calareau. Majoritatea in ani 50/60 si chiar o clasa pt septogenari.

Plouase foarte tare cu o zii inainte si dupa cum se vede se facuse mocirla rau de tot.

Mam grabit sa fac pozele de dimineata pina nu erau toate acoperite in noroi. Din pacate am ramas fara bateri cam devreme.

Oricum, sper sa va placa specimenele.

 

post-104-1268608516_thumb.jpg

post-104-1268608556_thumb.jpg

post-104-1268608619_thumb.jpg

post-104-1268608661_thumb.jpg

post-104-1268608719_thumb.jpg

post-104-1268608955_thumb.jpg

post-104-1268609002_thumb.jpg

post-104-1268609025_thumb.jpg

post-104-1268609061_thumb.jpg

post-104-1268609186_thumb.jpg

Mesaj completat

.

post-104-1268609404_thumb.jpg

post-104-1268609419_thumb.jpg

post-104-1268609449_thumb.jpg

post-104-1268609500_thumb.jpg

Probabil ca nu o sa il recunoasteti, dar consider poza asta o mare onoare pt mine. Domnul septogenar este Jeff Smith. Campion mondial de motocross in 64'/65' pe o BSA.

Dupa ce am ramas fara bateri, mio aratat inauntru la trailaru sau si avea o super rara BSA numita "Black Betsy" facuta mai toata din magnezium si titanium. Era fosta lui factory race bike.

post-104-1268609514_thumb.jpg

Mesaj completat

Am mai gasit si niste poze mai de calitate cu actiune

 

http://www.bayarearidersforum.com/forums/s...ad.php?t=327418

Editat de Raul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fooaaarte foaaarte misto! action shots?

 

Da, niste poze actiune foarte faine [cu aparat foto mai de calitate] in linku atashat la sfirsitu postului original.

Am facut si un scurt clip, dar habar nam de ce, Youtube nu ma lasa sa-l incarc...

Daca ma lasa pina la urma, il pun aicea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Am facut si un scurt clip, dar habar nam de ce, Youtube nu ma lasa sa-l incarc...

Daca ma lasa pina la urma, il pun aicea.

 

Poate are peste 10 minute. La mine asa s-a intamplat.

Multumesc pentru poze si povestea lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

in toate concursurile AHRMA vintage dirt bike la loc de cinste era CZ-ul 250 Falta, lipseste vad, sau nu mai aveai baterii....

Restauram unul si vroiam sa-l vad....

Ce imi atrage atentia in mod deosebit este poza 6.Rickmanul verde ...o adevarata legenda...Exista unul singur in Ro..dar nu are motor.Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
in toate concursurile AHRMA vintage dirt bike la loc de cinste era CZ-ul 250 Falta, lipseste vad, sau nu mai aveai baterii....

Restauram unul si vroiam sa-l vad....

Ce imi atrage atentia in mod deosebit este poza 6.Rickmanul verde ...o adevarata legenda...Exista unul singur in Ro..dar nu are motor.Pacat.

 

 

Ala era cel mai tare in ziua aia. Tragea de el ca de o capra moderna. Foarte impresionant

Uite unul asemanator [motor BSA ] poza facuta Simbata la Quail Motorcycle Gathering in Monterey, California.

 

post-104-1273447123_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Foarte tari filmuletele tale cu DRZ'u !

 

 

Multam fain. Din pacate am vindut DRZ, da vreau sa imi iau alta ca imi lipseste tare.

Editat de Raul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...